Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért harapta meg egy másik...

Mért harapta meg egy másik kutya az enyémet?

Figyelt kérdés
Pár napja történt az incidens. Levittük a kutyánkat a kutyafuttatóba, ahol több kutya is volt, de ismerték egymást, többször találkoztak már. Aztán jött még másik kettő, az egyik ismeretlen volt, a másik viszont szintén ismerős. És hirtelen, egyik pillanatról a másikra ez az ismerős kutya nekitámadt a mi kutyánkra, meg is marta a hátsó lábát. De mért? Mért csinálta ezt, hiszen többször találkoztak már és soha semmi gond nem volt. Mi lehetett ez a hirtelen reakció, mi válthatta ki? A gazdája is nagyon megijedt, meglepődött, ő sem értette a helyzetet.
2013. jún. 12. 19:10
1 2
 1/13 zsuzsabazsa ***** válasza:
100%

Ezt látni kellet volna. Így látatlanba csak végtelenül találgatni lehet, hogy mi volt a kiváltó ok.

Oka biztos volt, csak ti nem vettétek észre.

2013. jún. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
9%

Lehetett féltékenység is. A te kutyád, és az ismerős kutyus véletlenül nem kan? A harmadik meg egy szuka?

Nálunk volt egy ilyen hármas. Hogy a két kan nagyon jól eljátszott addig, amíg le nem jött hozzájuk a szuka.

2013. jún. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
A mi kutyánk ivartalanított szuka, a támadó kan, a harmadik, aki érkezett, azt most meg nem mondom, még nem láttam korábban és sokáig nem is maradtunk, nem figyeltem. Nem tudom lehet-e köze hozzá, a mi kutyánk fél a nála nagyobbaktól, és az idegen kutya nagyobb volt nála (nem sokkal), de barátkozni akart vele. Ám a miénk megijedt, s félt, nem engedte közel magához. A harmadik kutya vmikor ekkor támadt, de annyira hirtelen történt az egész, hogy mindenki csak meglepődött, felkészülni sem tudtunk. Szóval így utólag csak találgatni tudok.
2013. jún. 12. 19:49
 4/13 anonim ***** válasza:
Érezte a bizonyztalanságot a másik kutya ezért támadott.
2013. jún. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

sajnos a nem tökéletes szocializáció okoz ilyen problémákat . már kis korban meg kell tanulniuk a kutyáknak,a helyes viselkedést,főleg a dominánsabb kutyákkal szemben . ez a szituáció szerintem sokkal inkább volt megfegyelmezés ,mint valódi támadás.

ez a dominancia kimutatása, a nem behódoló,illetve a behódolás jeleit nem mutató kutyák felé .

és ez TERMÉSZETES FOLYAMAT A KUTYÁKNÁL !!

A szocializáció lényege ,hogy a kutya megtanulja a pl: behódoló viselkedés jeleit,és azok alkalmazását, vagy az elkerülés alkalmazását,és azok egyértelmű,és félreérthetetlen jeleit , vagy a dominancia kimutatását ,esetleg más test és energia jelet.

a kutyáknál ez pillanatok alatt végbemegy . ezért nem harcolnak egymással a jól szocializált ,és jól nevelt , de egymásnak tök idegen kutyák !!

vagy : a támadó ,de ismerős kutya védte a másikat ,az ismeretlent, és rossz jelzést fogott a te kutyádtól??

sok -sok oka lehet . de a legtöbbször a szocializáció hiánya,vagy annak hibája az ok !

2013. jún. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én is arra gondoltam, hogy védte a másik kutyát az enyémmel szemben, de akkor is durva volt a helyzet. Nem ráugatott, se nem morgott, hanem csak úgy nekitámadt és meg is harapta. Elég komoly, drága műtétje is lett a kutyának, szerencsére tudom ki a gazda, s megvan a számla róla.
2013. jún. 12. 21:27
 7/13 anonim ***** válasza:

jól írta zsuzsabazsa, sajnos csak találgatni lehet.


én igyekeztem többször is elolvasni hogy mi történt de őszintén szólva még most sem vagyok biztos hogy jól értettem...


ami nekem legelsőnek feltűnt, az az hogy a kutyád fél a nála nagyobbaktól. ez egyáltalán nem normális viselkedés. ha jól értelmeztem ezt ki is nyilvánította a kutyád. valószínű hogy az ismi kutya helyre akarta őt tenni. egyszer láttam videót kettő német juciról. a szuka nagyon durván neki esett állandóan a kannak. többször volt kórázban emiatt. ágyékon is harapta a szuka... mire kiderült hogy mindez a durva jelenet a kan miatt volt. mert egyszerűen annyira stresszes volt a kan, meg túlfűtött meg minden hogy így próbálta a szuka őt helyretenni mindig. miután erre rájöttek figyeltek arra hogy a kan ne viselkedjen stresszesen és soha többé nem is esett neki a szuka. én azt gondolom ez az ismi kutya is azért támadta meg a tiedet mert abszolút de nem megfelelően kezelte a helyzetet az idegen kutyával.

lehet hogy az idegen kutyus szeretett volna illendően megismerkedni/bemutatkozni, erre a tied antiszociális módjára elutastotta ezt. a kutyáknál az ilyesmi nem normális. náluk az a normális ha jól megszagizzák egymást, hiszen így tudnak meg a másikról nagyon sok mindent. olyan ez mintha én szeretnék neked normálisan kezet nyújtva bemutatkozni mire te elzavarsz csak mert barna a hajam és azt sem tudod ki vagyok, ahogyan én sem csak annyi jön le hogy nagyon bunkó voltál (most csak írtam valamit)...


én amondó vagyok hogy ezt egy intő jelként kellene értelmeznetek és ideje "rehabilitálni" a kutyátokat. és sértődés helyett örüljetek hogy nem egy idegen kutya tépte jó alaposan meg a kutyátokat, amiért így viselkedik.

nem mellesleg titeket ez idáig nem zavart? dolgoztok az ügyön hogy a szukátok megtanulja hogy attól mert egy kutya kétszer akkora mint ő még nem fogja bántani?

2013. jún. 12. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Soha nem volt eddig probléma vele (3-4 éve velünk van a kutya). Csak az elmúlt egy évben tűnt fel ez a viselkedése, azelőtt csak elment, s nem foglalkozott a nála nagyobb kutyákkal. Amúgy elég idős, állatmenhelyes kutya. Az ottaniak elmondása alapján bántotta egy nagyobb kutya, s valószínűleg azért fél tőlük. De most én mit tehetek arról, hogy milyen volt az élete az előző gazdinál? Már akkor kellett volna neki rehabilitáció. Most már késő lenne. Amúgy meg akkor sem hiszem, hogy egy jól nevelt, nyugodt kutya (akár ismerős, akár nem) csak megharap egy másikat. Tudom, tisztában vagyok vele, hogy a mi kutyánk nem tökéletes, de az a másik kutya sem, annak sem ártana rehabilitáció.
2013. jún. 12. 22:11
 9/13 anonim ***** válasza:

tény hogy ha a másik gazdája egyértelműen vezére lett volna a kutyájának akkor amaz nem állt volna neki intézkedni.


ettől függetlenül nem ártana a tiedet is kezelésbe venni. tudod velünk is történt már egy érdekes eset, tény nem volt konkrét támadás. de hogy ne kelljen ismételnem magam , inkább belinkelem azt a kérdést hátha képes leszel megérteni, attól mert a kutyád valamikor találkozott egy kellemetlen egyénnel, még nem jelenti azt hogy mostmár úgy is kell viselkednie.


mellesleg hogy őszinte legyek én nem igazán kedvelem az ilyen kutyákat sem mint a tied. nem tudom a tied mekkora és pontosan mit művel ha olyan kutyát lát amitől fél. de van itt a lakásban egy nő és annak van egy pomerámiai kutyusa. szerintem ez a nő jobban fél a kutyánktól mint maga a kutya. még csak pár hónapos volt az enyém amikor már úgy viselkedett a nő mintha egy földre szállt szörnyetegem lenne. csoda hogy nem kapta fel. nos ez a kutya mikor mi megjelenünk állandóan az enyémhez rohan -a nő képtelen elhívni magához- és folyamatosan ugat az enyém képébe, tisztára nem normális lesz. tény én megtanítottam az enyémnek hogy hagyja figyelmen kívül. de ez korántsem jelenti azt hogy a kedves hölgy kutyáját nem fogja jó alaposan megtépni majd egy másik. ahogyan hidd el -persze ne legyen igazam- de a tied is vonzza ezzel a viselkedésével a bajt. ugyanis ha egy kutya odamegy hozzátok ő pedig -nevezzük úgy- a félelme miatt azonnal barátságtalanul lép fel, azzal automatikusan kivívja a támadást. főleg egy domináns kutya jelenlétében. most lehet jönni azzal hogy miért "nem jól nevelt" a másik kutya holott a tied az aki elsősorban "nem jól nevelt". és tök lényegtelen hogy kölyök vagy sem. le kell erről nevelned. széttárhatod a kezeidet hogy hát te mit tudnál tenni, meg már minek... de akkor ne csodálkozz ha több ilyen jellegű támadást fogtok megélni.


remélem ez a kérdés észhez fog téríteni: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__4444637-lehet..

2013. jún. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"(3-4 éve velünk van a kutya). Csak az elmúlt egy évben tűnt fel ez a viselkedése"


ez egyértelműen arra mutat hogy a kutya melletted lett ilyen és nem a múltban szerzett tapasztalata miatt. ugyanis akkor már 3-4 éve ilyen lenne. nem lehetséges hogy te félted őt a nagyobb kutyáktól és ezért viselkedik így ő?

2013. jún. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!