Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mért harapta meg egy másik...

Mért harapta meg egy másik kutya az enyémet?

Figyelt kérdés
Pár napja történt az incidens. Levittük a kutyánkat a kutyafuttatóba, ahol több kutya is volt, de ismerték egymást, többször találkoztak már. Aztán jött még másik kettő, az egyik ismeretlen volt, a másik viszont szintén ismerős. És hirtelen, egyik pillanatról a másikra ez az ismerős kutya nekitámadt a mi kutyánkra, meg is marta a hátsó lábát. De mért? Mért csinálta ezt, hiszen többször találkoztak már és soha semmi gond nem volt. Mi lehetett ez a hirtelen reakció, mi válthatta ki? A gazdája is nagyon megijedt, meglepődött, ő sem értette a helyzetet.
2013. jún. 12. 19:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

10 hetes kiskutyánkat ,élete első pár száz méteres sétájára vittük, esett a hó,a kutyus élvezte a havat, természetesen póráz rajta. én kissé lemaradva , a párom lehajolt a kutyushoz ,és ebben a pillanatban a pár házzal arrébb lakó hazaért kinyitotta a kaput, én csak az árnyékot láttam amint valami elrohan mellettem, majd neki a kis szőrgombócnak ,tépte -rázta ,szerencsére a párom addigra felegyenesedett, és ( talán szerencsére ,le is dermedt a látványtól, hiszen alig 1 m-re állt tőlük), egy hatalmas németjuhász kan kutya volt aki támadott ( egy kölyök kutyát !!, ami nem normális viselkedés!), a kutyát elkergettem, a picit hazavittük, egész éjjel virrasztottunk, az esély 50-50 %.

8 borda törés, tüdővérzés,stb.

a a kutya gazdája elzárkózott minden felelősségtől !

azóta eltelt 5 év . a kutyánk 45 kg . hatalmas erős állat . kiképzett ,sok-sok munka van benne . teljesen felgyógyult,és azóta még vagy 2-3 esetben támadták meg ,szocializálatlan kutyák. viszont remekül kezeli!!

sőt, a kutyasuliban ő a tanítónéni, a kölyköknél!

de ez rengeteg,sok-sok havi komoly munka eredménye!!

mindegy kivel sétál,mindegy milyen kutyával,vagy kutyákkal találkozik, minden esetben kezelni tudja !!

mert felkészültünk,és felkészítettük rá!!

hogy soha többé ne ismétlődhessen meg, sem vele,sem úgy ,hogy ő a támadó !!

( sőt, az izgága kutyákat hozzá szoktuk kötni ,szó szerint! , összekötve a két kutya ,és az enyém nyugalma ,ereje,határozottsága minden esetben eredményes!)

ezzel csak ezt szeretném elmondani, hogy a kutyák nevelhetőek, de sokkal nehezebb nekünk embereknek megérteni ,hogy hogyan is neveljük,és miért úgy !

a tapasztalatom szerint a szocializációt mindíg folytatni kell, ha a kutya instabil, félénk, bizonytalan ,vagy nyugtalan.

mert ebböl lesznek a problémák , domináns kutyáknál a támadás, behódolóbb kutyáknál pedig a rosszul leadott csillapító jelek .

mindkét kutya gazdája hibás a dologban !!

talán ideje lenne neked is a jövőn gondolkodni??

2013. jún. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk egy rendőrt kihívtam volna, mert mi az hogy elzárkózik a felelősségtől ? ...


Visszatérve a kérdésre. Ez egy olyan sok változós egyenlet amit tényleg csak videórol lehetne elemezni. Simán lehet hogy a te kutyád provokálta a másikat neki meg alacsony a tűrés küszöbe. Sok gazdi észre se veszi az ilyet.

2013. jún. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Soha nem féltettem a kutyámat (10-12 kg-os pincser keverék) más kutyáktól, nagyobbaktól sem. Sőt, mivel én inkább a nagyobb testű kutyákat kedvelem, inkább oda szoktam vinni hozzájuk (lehet, hogy ez volt a baj?). Korábban is tartózkodott már az ilyen jellegű kutyáktól, de akkor csak elment onnan és nem foglalkozott a másikkal. Most vagy öt kutya volt ott, s lehet, hogy ez zavart be, nem tudom. Elismerem, hogy az előző gazda is, én is, a másik kutya gazdája is hibás volt, ez egyértelmű. Csak most már utólag mit lehet tenni? Azért próbálok rájönni, hogy mért történt ez, hogy a jövőben nem essen meg ilyen vagy hasonló. Amúgy én úgy látom, hogy (és amióta kihoztuk a menhelyről), hogy a mi kutyánk eléggé szocializálódott, hiszen (mint már írtam), akkoriban soha nem volt semmi probléma. Kb. vele egyforma vagy kisebb kutyákkal meg főleg nagyon jól el volt, barátságos, játékos, egyszer nem ugatott meg másik kutyát, inkább azt tapasztaltam mindig, hogy őt ugatják meg elég agresszív állatok. Szóval nekem csak azért furcsa ez, mert ilyent még nem tapasztaltam. Ha korábban lett volna erre példa, akkor valószínűleg nem tettem volna fel a kérdést. Öreg kutyáról van szó, lehet, hogy ez is közrejátszik, már nem olyan játékos, nem tudom. De azért azt senki ne mondja meg így látatlanba (főleg, hogy valóban nem könnyű eltalálni, mi történt, még én sem igazán tudom, pedig ott voltam), hogy nem jogosan követelem a műtét árát a másik kutya gazdájától. Ha fordítva történt volna, én vállaltam volna a felelősséget, hiszen mégis csak az én kutyám okozott volna maradandó sérülést egy másik állaton. Mert ugye azt nem tudjuk, csak találgatjuk, hogy valóban az én kutyám váltotta-e ki a másikból az agressziót, de az biztos, hogy az megharapta, ez a puszta tény, bizonyítgatni nem kell.
2013. jún. 17. 13:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!