Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az uszkár szőre valóban...

Az uszkár szőre valóban befilcesedik, ha vizes lesz és nincs kikefélve?

Figyelt kérdés

Ezt szokták mondani, de nekem gyanús hogy ez hülyeség, hiszen ő vízi vadász. És valahogy nincs előttem a kép, hogy kijön a vízből a kacsával a szájában és a vadász elkezdi fésülgetni. :)

Csak azért kérdem, mert szeretném elvinni úszni a hétvégén és hogy vigyek a magunkkal kutyakefét.



2013. jún. 14. 12:52
 1/7 anonim ***** válasza:
A mai uszkároknak nem olyan szerintem már a szőre, mint amikor vadásztak. Nem fog összefilcesedni, de csigákba ál. Nővéremnek volt uszija aki imádot fűrdeni neki minden nyáron bongyor volt a szőre, Es ha nem kefélte át alúl a bőrnél összeált neki.
2013. jún. 14. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nem baj ah összegöndörödik. Egy eső után is összegöndörödik és a következő fürdetésig olyan is marad, nekem tetszik úgy.
2013. jún. 14. 13:31
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudod, amikor még vadásztak vele, akkor nem ilyen volt ám a szőre, hanem olyan mint a pulinak vagy a komondornak. Pont azért, mert a vadász nem fésülgette meg fürdetgette minden nap és a zsinóros szőrzet nem olyan kényes. A mai uszkárok szőrét is meg lehet csinálni zsinórosra. Sokaknak az tetszik.
2013. jún. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudom hogy régen voltak zsinóros szűrűek, de sima szőrrel is vadásztak.

Pont ezért alakult ki az oroszlán fazon. A felesleges szőrt levágták, hogy könnyebben tudjon úszni, viszont a fontos pontokon meghagyták, hogy melegítse. Pl az ízületeknél, meg ezért van a vesebojt is. A farkán meg azért volt pamacs, hogy jól látható legyen a vízben.

2013. jún. 14. 13:49
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha tudod, akkor viszont nem értem a kérdést. Ha nyírják, akkor nem tud zsinórosodni. A vesepompomot is lehet olyan rövidre nyírni, hogy utána ne kelljen naponta fésülgetni.
2013. jún. 14. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pedig az uszkár szőrtípusa nagyon hasonló a puliéhoz. Ha fürdés után megszáradt, otthon fésüld ki.
2013. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Csak azért írom meg, hátha érdekel valakit a jövőben a válasz:

Nem filcesedett be, csak begöndörödött, és sprődebb lett, nem olyan finom pihe-puha. De teljesen rendben van nem kellett utána bontani a szőrét. :)

2013. jún. 22. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!