Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kezdek kétségbe esni. Mi a...

Kezdek kétségbe esni. Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Van egy kutyusunk (15 hetes bullterrier). Már múlthéten el akartuk kezdeni az ovit, de kiderült, hogy az ő negyedik oltása az nem a második kombinált volt, hanem valami egyéb dolog, mert az állatorvosunknál 4 helyett 6 oltásból áll a program és minden oltásért elkér 6-7 ezer forintot. Oké, ez még nem tragédia. De múlt héten mutattunk neki egy gennyes patiszerűséget (sőt, kisebb aknék már 8 hetesen is voltak rajta!), amire ő azt mondta, hogy nem kell velük törődni, ha nem változnak (ezt mondta a gennyesre is múlt héten). Na mostanra persze elcsúnyult még jobban, érdekes módon mostmár gombának tűnik, kivágott egy darabot, a kutyán tátong egy nagy seb és minden nap le kell majd kezelni. Valahogy nekem az az érzésem, hogy nem kellett volna hagyni, hogy eddig fajuljanak a dolgok. Az ember amúgy is kissé arrogánsnak tűnik, szerintem ha rajta múlna még hónapokra bezárná a kutyát a teljes védelem érdekében és belenyomna még pár szurit. Na mindegy két kérdésben szeretném kikérni a véleményeteket. Egyik, hogy ti váltanátok-e orvost? Szerintetek is hibázott vagy csak túlreagálom..? Másik, hogy ugye most véres a kutya, megint nem mehetünk oviba meg lehet, hogy fertőz is. Mekkora késés lesz, ha csak 4 hónapos kora után kezdjük el a tanfolyamot? Ugye az még nem a világ vége..? Fajtájából kifolyólag minél korábban akartam volna szocializálni :(

2013. jún. 14. 20:18
 1/9 anonim ***** válasza:

1. kérdés: 100% hogy orvost váltanék, de már akkor kerestem volna egy másikat, amikor azt mondta a pattanásra, hogy várjunk

2. kérdés: szerintem nem a világ vége, ha késobb kezded. van aki nem is viszi ilyen helyre a kutyát mégis jól nevelt. most persze nem azt mondom, hogy ne vidd, csak hogy nem a világvége.

2013. jún. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi. hát nekem ha egy "szakértő" azt mondja, nem komoly és nézzük meg, mi lesz belőle, hiszek neki, mert naiv vagyok. utólag persze én is bánom. remélem, tényleg nem lesz gáz az ovival, tudom, hogy sokan nem mennek, de rajta érzem, hogy hasznára válna és bulloknál mindenki szinte kötelezőnek tartja, szóval én is :)
2013. jún. 14. 20:30
 3/9 anonim ***** válasza:
Másik doki feltétlen. Ha lehet, minél hamarabb. Főleg a sebeb miatt.
2013. jún. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Kérdezd meg, hogy fertőz-e. Ha nem, és le tudjátok fedni a sebet, én áthívnám valami ismerős oltott kutyáját, mert már nagyon nem ártana szocializálni, pont 4 hónapos koráig bezárólag van egy fontos periódus.
2013. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Amúgy soha nem hallottam 6-os oltássorozatról, az enyém 4-et kapott, a legtöbb kutya meg 3-mat szokott.
2013. jún. 14. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
van orvos, aki ad Coronára, kennelköhögésre, Lyme-re, bélgyulladásra és gombásodásra is.Némely orvos igen "alapos".
2013. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A Lyme oltást nem adhatja be,csak ha a gazdi külön kéri.

És létezik 6 oltásos sorozat,de a leggyakoribb a parvo,kombi,kombi,veszettség.Sőt valahol az utolsó kombi együtt van a veszettséggel.


Orvost váltanék,már ezzel kezdtem volna a rendelőben,hogy milyen oltásprogrammal dolgozik,és ahogy meghallom a 6 oltásosat tipliztünk volna tovább.


Tehát,

1)váltsatok

2)nem vagytok elkésve,semmi visszafordíthatatlan nem történik


(Mi sem jártunk oviba,suliba se (még) és tökéletes viszonyt ápolunk bármilyen más korú,nemű,fajtájú kutyával.Legyen az ivaros vagy ivartalan.

2013. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
oké a váltás már 100%, köszi szépen a válaszokat!
2013. jún. 14. 22:25
 9/9 anonim ***** válasza:

Én is másik orvost keresnék.

Az nem géz ha nem mentek tanfolyamra, az viszont igen, ha nem mentek kutyák közé. Nagyon fontos fejlődési szakaszban van most a kutyus, ilyenkor már célszerű elkezdeni a szocializációt. Persze ha nem tudjátok megoldani, attól még nem lesz feltétlenül rossz kutya, csak előfordulhat, hogy később kicsit nehezebb lesz szocializálni. De ez nem törvényszerű.

Szóval menjetek hamar új orvoshoz, hátha zöld utat ad az ovira. :)

2013. jún. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!