Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Kezdek kétségbe esni. Mi ez?

Kezdek kétségbe esni. Mi ez?

Figyelt kérdés

Az összes barátnőm a gazdag-negyedben lakik. Olyan dolgaik vannak, amilyeneknek ha max. a negyede meglenne nekem, már-már a világ legboldogabb emberének érezném magamat (pl.: normális, segítőkész család; modern, nagy, meleg ház; sok divatos ruha, hangszer, stb.). Náluk nincs olyan, hogy nincs rá pénz, és velem is eszerint bánnak. Lazán kivesézik előttem, hogy milyen welness fürdőben voltak, melyik zongoradarabot tanultak meg (életem 2. legnagyobb álma egy zongora), hogy nyáron Afrikába mennek. Nálunk ilyenre még álmunkban sem lenne pénz, míg nekik ez teljesen hétköznapi (az is, hogy minden nap éttermi kaját esznek), és nekem rossz érzés, hogy ehhez semmit nem tudok hozzászólni. Egyeseknek a zsebpénzük annyi, mint az anyukám egy havi fizetése. És hiába tudják, hogy nálunk mi van, totál nem törődnek vele. Ez abból a szempontból jó, hogy önmagamért szeretnek, amiatt viszont nem, hogy kisebbségi komlexusom lesz. (Például múltkor az egyik barátnőm valami WII-s játékról beszélt, míg én csak néztem, hogy milyen az a WII. Vagy hogy legtöbbször azért nem tudnak fuvarozni, mert a roncs kocsinkkal apa vagy anya dolgozik, értük meg a második sportkocsiukkal jöttek.). Azt nem sajnálom, hogy van nekik, azt viszont igen, hogy ilyen tekintetben totálra nem tapintatosak.

Ami viszont a legjobban bánt, az az állítólagos legjobb barátnőm viselkedése. Semmiben nem hagyja, hogy több legyek nála. Se tulajdonságilag, se tehetségileg, se azt, hogy nekem olyan barátnőm legyen, aki nem bírja őt jobban. Életem legnagyobb álma egy ló. Ő meg csak úgy egy átlagos hétköznapon kért egyet, (miután ezt az álmomat megtudta) és pár nap múlva kapott is egy bérlovat. Vagy amíg ő nem jött az osztályba, csak én írtam (könyvet). Ő viszont ezt is megtudta, elkezdett írni, és ezt szét is kürtölte. Szóval ő lett az "író", engem meg elfelejtettek (mert nem szoktam hirdetni). Meghívom magunkhoz mondjuk 3 órára, és ő csak fél 5-re érkezik meg. Nálunk a csúnya beszéd tilos, neki meg mindien második szava az, hogy b+. És nem diszkréten mondja, üvöltve. Kértem, hogy ne tegye, de magasról tesz rá.

Most mit csináljak? Már egy kis senkinek érzem magamat közöttük. Eddig próbáltam élvezni a társaságukat, de azért ott van az a konkrét társadalmi szakadék, ami köztünk van. Nem tudom figyelmen kívül hagyni, hiába próbálom. Tényleg lehet ekkora jelentősége a pénznek? :( 14/L



2013. jan. 24. 16:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Ezek nem barátok, ne is hidd azokat annak. Nem kötelező velük együtt lenni vagy barátkozni.

Keress mást - leginkább saját magadat.

Természetes, hogy ebben a korban szeretnél tartozni valahová, de egyáltalán nem biztos, hogy ez az a közeg, ami a legjobb neked.

Keress hobbit magadnak, járj szakkörbe, sportolni, táncolni - és másoknak ne szólj erről!

Túl fogsz lépni rajtuk, most az a legfontosabb, hogy minél fájdalommentesebben tedd ezt meg.

2013. jan. 24. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Majd kinövöd ezt az életkort és akkor túlnősz az ilyen "barátokon" is. Én megértem,hogy miért esik ez neked rosszul,és szerintem azért sincsenek rád tapintattal,mert ez amolyan életkori sajátosság. Ilyenkor még megvannak a "klikkesedések",hogy ki a menő,meg "úúúristen,neked már 2 hónapos az okostelefonod? az már tök régi" és ezek a legfontosabbak. Majd találsz olyat,aki nem azért tart barátnak,hogy csodáld a ő vagyonukat! Fel a fejjel!:)

22L

2013. jan. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
az élet igazságtalan, és az ember erre elég korán rá szokott jönni ... a gondolkodásod viszont nagyon értelmes lányra vall, próbálj túllépni ezeken a "barátokon"
2013. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Nem biztos,hogy túllépnék, esetleg megpróbálnék velük beszélni,hogy neked ez nem esik jól.Ha nem túrnak ki,szólogatnak be,meg jól is érzed magad velük, nem biztos, hogy túllépnék.Egyszerűen beszélj velük. Ha nem értik, akkor take it easy, ne erőltesd a kapcsolatot,de ne is haraggal válj el tőlük.Lehet még fognak ők a te segítségedre szorulni ;)
2013. jan. 24. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

De minek barátkozol ilyen tripákokkal?Már elnézést!Elkényeztetett, érzéketlen, sznob majmok az ilyenek, élősködők, csak az anyagiakkal foglalkoznak, dicsekszenek, más nem létezik,én is ismerek gazdag embereket, de lelkileg. értelmileg a béka feneke alatt vannak.Nem azt mondom, hogy szegények között nincs ilyen, de

a gazdagokkal csak rossz tapasztalatom van!Ritka türelmes ember vagy.Én az ilyet úgy küldeném a búsba, hogy csak úgy peng!Érdekel is engem, hogy pénze van!

Keress inkább olyat, aki lelkiekben gazdag,értelmes, hasznos ember.Csak ne a gazdag negyedben.

2013. jan. 24. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Még egy rossz hír:ezek felnőtt fejjel sem lesznek jobbak!Nem lesz bennük együttérzés, megértés, tapintat, hisz nem tudják, mi a rossz, nem tapasztalták meg soha!
2013. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim válasza:
azért ennyire nem általánosítanék ;)
2013. jan. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim válasza:

Vess véget a "barátságnak". Az ilyen kapcsolat senkinek sem jó, Neked meg főleg nem.

Vedd úgy, hogy számukra könnyű az élet (most annak tűnik), Neked viszont ki kell harcolnod magadnak mindent, amit csak el akarsz érni, de nincsen lehetetlen, csak tanulj, legyél becsületes és egyenes, így BÁRMI, amit Te elérsz majd, sokkal-sokkal értékesebb lesz, mint, ami az ő ölükbe pottyan első szóra.

A pénz rossz dolog, de sajnos annál is nagyobb a jelentősége, mint gondolnád.

Egyébként nem mostanság kellene majd ballagnod? Vagy most vagy elsős?

2013. jan. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Figyi a világ ilyen,van akinek sok ,van akinek kevés,van akinek meg semmi pénze nincs csak amit összekoldul a napi 4 liter koccintósra.

vannak akik felvágnak a pénzükkel ,és vannak akik nem (a te korosztályodban inkább az első eset a jellemzőbb) . Azt ne várd,hogy más rejtegesse tapintatosságból előled a dolgaid mert neked nem telik rá.. kegyetlenül hangzik,de nem bántásból mondom,ez soha nem lesz ha felnősz se .

viszont az olyat aki direkt bántásból túl akar tenni rajtad,azt nem nevezném barátnak. Ideje lenne más barátnők után nézni -az mindegy szegény e vagy gazdag családból származnak de normálisak legyenek.

2013. jan. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Majd most fogok ballagni. Egyébként az osztályban két-három r*bancon kívül csak gazdagok vannak. A r*bik sokkal rosszabbak náluk. Nem kérem, hogy rejtegessék, amilyük van, tőlem még az Afrikai nyaralásukról is mesélhetnek (mert végül is érdekel, hogy mi van ott), csak ne azzal a "ja, oké, most itt voltunk, jó volt, de jövőre Amerikába megyünk" hangsúllyal mondják el.
2013. jan. 24. 19:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!