Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire figyeltek arra, hogy...

Mennyire figyeltek arra, hogy az általatok vásárolt termékeken végeztek-e állatkísérleteket?

Figyelt kérdés
Látom, hogy az oldalon lelkesen küzdötök többek között a szaporítás ellen, és ezzel egyet is értek(ha kultúrált keretek között írjátok meg a véleményeteket), de ezzel a témával kapcsolatban nem láttam még kiírást. Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 14. 21:39
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
60%
Semennyire, nem vagyok álszent. ugyanis ha beteg valamelyik álatom, akkor kihíom az állatrvost, aki olyan tudást használ, mit állatkisérletekből származik, majd pedig valami gyógyszert, ami megintcsak állatkisérletek útján kipróbált. Aztán elmegyek a boltba, és veszek mondjuk kutyasampont, amiről vajon honna tudom, hogy véletlenül az állat szemébe kerülve nem vakítja meg? És még sorolhatnám...
2013. jún. 14. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
39%
Meg már eleve a kutyatáp is ...
2013. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
61%

Én oda figyelek. Csak olyan kozmetikumokat és tisztítószereket vásárolok, ami nem állatkísérletes. Gyógyszert sem szedek, mindig természetes eszközökhöz nyúlok.

Egyetlen kivétel van, a dezodor. Abból még nem találtam jót, és azért bűzölögni még sem szeretnék. :)

2013. jún. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Én kozmetikumoknál odafigyelek rá, olyat nem veszek meg, amiről tudom, hogy állatokon kísérleteznek.

Annak meg az állatorvoshoz nem sok köze van, hogy pl az old spice nyulakon meg egyéb állatokon végez teszteket, és olvastam már olyat is, hogy ilyen kozmetikumok tesztelésénél, amit ugyebár a bőrön keresztül próbálnak ki nem egy állat belehalt már. Illetve, már csak azért sem veszem meg, mert attól, hogy pl egy kutya bőrét nem irritálja egy kozmetikum, az nem garancia arra, hogy az enyémet sem fogja, mivel két teljesen különböző faj a kutya is meg az ember is. (ilyen miatt is láttam már tv-ben híreket, hogy régebben volt egy óriási botrány, már nem emlékszem, hogy melyik cég, hogy női testápolót állatokon teszteltek, az állatoknak semmi baja nem volt tőle, az emberek bőre meg teljesen kipattogott, meg gennyes kelések keletkeztek rajta)


Illetve azt sem támogatom, amikor humán gyógyszereket először állatokon próbálnak ki. Mert pl én bevehetem az algopirint, egy egész szemet is, de pl egy macska, vagy egy kutya akár bele is halhat.


Eléggé kettős a dolog, mert valahol haszna is van, de én azt mondom, hogy ha humán szereket akarnak tesztelni, akkor ahhoz ne az állatokat használják, hanem keressenek önkénteseket...

Az állatgyógyszerek megint más tészta, mert azt ugyebár csak állatokon lehet tesztelni.

2013. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
46%
3-as! az avon, és az oriflame termékeit nem állatokon tesztelik, onnan szerintem rendelhetsz parfümöt:)
2013. jún. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 zsuzsabazsa ***** válasza:
42%

Úgy tudom, hogy csak az oriflam nem tesztel állatokon.


De van még ezenkívül ezer más márka és nem fogom nézegetni, mert úgysincs ráírva.Nyomozni meg nem fogok.

Viszont tudatosan állati prémet nem vásárolok, de ha kapnék nem biztos, hogy nem venném fel.

2013. jún. 14. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Oriflame-ről én is hallottam, de aztán meg azt hogy mégsem igaz. nem tudom, valahogy nem bízom benne.

Amúgy a kétkedőknek:

Az állatkísérletes termékeket elkerülni sajnos nem lehet, azonban minimalizálni lehet a használatát. Nyilván vannak gyógyszerkísérletek amik nagyon fontosak, de azért egy nyuszika se halljon meg, hogy nekem puhább legyen a bőröm!!

Az állatkísérletes samponom pl nem habzik úgy mint egy schauma, de ugyan úgy tisztítja a hajam és még szép is lesz tőle. Szerintem egy kicsivel kevesebb hab kis áldozat a jó ügyért.

2013. jún. 14. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Első, nem tartom magam álszentnek, csak mert próbálom a lehető legkevesebb olyan terméket, vagy szakértelmet(az állatorvost említetted) használni és igénybe venni, amihez állatok szenvedésén és halálán keresztül jutottak hozzá. És ahogy írtad, az állatorvos fontos, életek múlhatnak a tudásán és szakértelmén, de pl. egy sampon, szappan, dezodor, sminktermék, mosópor, stb. előállításához egyáltalán nem szükséges állatkísérlet, sőt, ha jól emlékszem 2011-től törvény tiltja!! és érdekes módon még mindig végeznek kísérleteket, kiskapuk által. Manapság már nagyon sok termékre van állatkísérletmentes alternatíva, csak egy kis odafigyelésre és utánaolvasásra van szükség.
2013. jún. 14. 22:32
 9/16 anonim ***** válasza:
71%

Megint 3-as vok.

Gyakorlatilag már mindenre van alternatíva és nem is drágább.

Pl kozmetikumoknál ott van a DM Alverde termékcsaládja. Nagyon jók, még sminkek is vannak. És szintén a DM-ben szoktam venni a Frosch tisztítószereket.

Ezek a termékek nem is drágák. Egy tesco gazdaságosnál azért igen, de az áruk így is átlag alatti.

2013. jún. 14. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és ha valaki tüsszent kettőt, nem rögtön a neocitran-t kell nyomni, hanem meg kell inni egy hársfateát. Ezt nem állatokon kísérletezték, és plusz bónusz hogy még magadat sem mérgezed vegyszerekkel. :)
2013. jún. 14. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!