Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire figyeltek arra, hogy...

Mennyire figyeltek arra, hogy az általatok vásárolt termékeken végeztek-e állatkísérleteket?

Figyelt kérdés
Látom, hogy az oldalon lelkesen küzdötök többek között a szaporítás ellen, és ezzel egyet is értek(ha kultúrált keretek között írjátok meg a véleményeteket), de ezzel a témával kapcsolatban nem láttam még kiírást. Előre is köszönöm a válaszokat!

2013. jún. 14. 21:39
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Igen, a vegyszereket direkt nem hoztam fel, mert az már nem ebbe a kategóriába tartozik, de a lényeg, hogy egy kis nyomozás(mint ahogy zsuzsababa írta) után jó(vagy megkockáztatom jobb) alternatívákat találhatunk. És nekem megéri egy-két órát erre a nyomozásra fordítani. :)
2013. jún. 14. 22:57
 12/16 anonim ***** válasza:
78%

Hát magamat próbálom természetes dolgokkal kúrálni ha úgy adódik. De ha a gyerek beteg, akkor nem érdekel a gyógyszer előélete.

Sampont, tusfürdőt, szappant olyan helyről veszem, ami kézműves termékeket, házi "kotyvalékokat" árul, szóval ott tuti nem kísérleteztek.

Dezodort veszek egyedül boltban, bevallom, sosem néztem utána ennek a dolognak.

2013. jún. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Teljes mértékben. Alapból kevés kozmetikumot használok, mert nem szeretem, de amiket használok, azoknál kimondottan odafigyeltem, hogy ne állatokon tesztelt termékek legyenek. Dm-es és Rossmannos saját termékek pl. nem azok, a szappanom egy isteni finom illatú Yamuna szappan (Rossmannban kapható), amit szintén nem teszteltek állatokon, a dezodorom is DM-es saját termék (alumíniummentes). Egyedül a sminkjeim közül 3 sminkem van, ahol nem figyeltem erre: egy alapozó, egy szempillaspirál és egy szemhéjpúderpaletta. De ezeket is szökőévente használom.

Gyógyszereket igyekszem száműzni, egyedül akkor veszek be, ha megvan, mert olyan iszonyatosan görcsöl a hasam. Amúgy már évek óta nem szedtem szinte semmilyen gyógyszert.

A kutyáimat husival etettem, jelenleg erre nincs lehetőségem, de olyan márkájú tápot választottam, amit nem tesztelnek kegyetlen körülmények között állatokon.

És nem hinném, hogy képmutatás lenne, hogy az ember próbál tenni az állatok jólétéért, még ha a problémát nem is lehet 100 %-ig megszüntetni, szerintem nem jelenti, hogy nyugodtan hátra kell dőlni, és széttárni a kezünket.

Amúgy régen másik felhasználói fiókommal írtam ki erről egy kérdést, jó sok válasz érkezett, de sajnos most nem találom:S

2013. jún. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a legbosszantóbb, hogy már elő tudják állítani az emberi bőrt mesterséges úton (sőt, fület és orrot is!), de mégis sok cég inkább állatokon tesztel, mert az gondolom olcsóbb, és nagyobb nyereséget lehet termelni:S
2013. jún. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Takarítás, tisztálkodás, bőrápolás stb.-re egyetlen cég termékeit használom, és azt a saját internetes áruházamból rendelem.

Tudom, hogy az a cég nem állatkisérletes.

Odafigyelnem erre nem kell, mert egyszer sem veszek semmi ilyet a boltban, sem más webáruházban.

Élelmiszernél próbálok odafigyelni, de abban nem vagyok biztos. Pár ismert állatkísérletes multit ott is kerülök.

2013. jún. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
35%
Semennyire :D ez a vegyszerekkel mérgezem magam meg egy nagy baromság
2013. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!