Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit csinálnátok szegénykével?

Ti mit csinálnátok szegénykével?

Figyelt kérdés
Van egy keverék kutyám!1000 négyzetméteres telken lakunk, vidéken.Szabadon van az udvaron. 6 éves. Szegénykém nagyon sok trükköt tud nagyon okso, csak egy baj van vele, nem bírja az oltást. Már megszoktuk,de volt ez a chipezés.Ha nem lett volna kötelező nem csináltuk volna. Szóval ráraktuk a szájkosarat, de mikor azt a tűt felemelte és bele akarta szúrni a kutya ugrottnegyat és hát balul sült el a dolog, mert a tű ugyan megszúrta,de nem jó helyen. Az állatorvos megnézte, azt mondta nincs baj, de néha egy-egy csepp vér jön a "sebből". Mikor simogatom és hozzáérek a "sebhez" hirtelen megvész.Multkor eléggé belémmart eléggé fájt, de tudom hogy nem direkt csinálta. Multkor, mikor vakarózott még a saját lábát is megkapta, mert hozzáért. Altassam el? Vagy ne?

2013. jún. 15. 18:02
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

ma 18:37


szerintem egy kicsit még tanulj a kutyákról, rendben?

2013. jún. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
38%
Bocsika. Csak jelenleg (az előzőekről nem is beszélve) 3 kutya tulajdonosaként, vizsgákkal, versenyekkel, kutyaiskolával valóban nem tudok eleget a kutyákról. :) Volt olyan kutyánk akinek véletlenül belevágott a bőrébe a kozmetikus, egy nyüszítéssel kibírta. Az én kutyámnak életveszélyes sérülése volt, egy szó nélkül tűrte a fájdalmat és az ápolást. Volt hogy 3 kutyát és 1 macskát vittem teljesen egyedül az orvoshoz. A kutyák bizalmatlanok és egygazdásak. Minden probléma nélkül lezajlott, az orvos segítsége sem kellett. Úgyhogy nem, az nem normális ha egy kutya saját magát harapja, és az sem normális ha a gazdáját. Mi van ha legközelebb megharap valaki mást (mondjuk egy gyereket), vagy a gazdát súlyosan?? Legalábbis egy nagyon neveletlen állatról (de szerintem ennél többről is) van szó aki nem tiszteli a gazdáját. Én a helyedben elkezdenék vele komolyan foglalkozni, és ha a nevelés hatására sem javul, akkor ott valami idegrendszeri probléma van.
2013. jún. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
46%
az önmagában valóban nem normális hogy a kutya fájdalomra egyből harapással reagál. de úgy látszik hogy a három kutyád és a sok vizsgád arra nem volt elég hogy azt átlásd hogy ezzel a kutyával szerintem alig foglalkoznak, de mindenesetre senkiben nem bízik és senki nem a vezetője. most verheted a melledet az egygazdás kutyáiddal de ha nem alakítod ki azt a bizalmat ami ehhez kell akkor hidd el neked is ugyanígy viselkedne a kutyád, arról nem is beszélve ha domináns jellemű a kutya. és az pedig abszolút felelőtlenség hogy azt ajánlod -legalábbis a megfogalmazásodból erre következtetek- hogy a kutyát altassák el. de szerintem vizsgázz még egy keveset. nem mellesleg eszedbe jutott arra rákérdezni hogy a kérdezőnek mégis pontosan milyen kapcsolata van az említett kutyával? nem! te máris rávágod két mondat után hogy az a kutya kattant holott azt észre se veszed az agyon vizsgázott okos buksiddal hogy a kutya minden esetben a fájdalomra reagált harapással. de ha nagyon okos vagy elküldöm neked a domináns kutyámat és meglátjuk tudnál e bármit is kezdeni vele mondjuk egy szimpla orvosi vizsgálatnál. bizony semmit, mert nem bízik meg benned. ahhoz kellene egy csöppnyi idő hogy letegyél neki az asztalra valamit amitől elismeri hogy bármi történik megbízik benned. am úgy látszik az is elkerülte a figyelmedet hogy a kutyát minden esetben azonnal lefogták. szerinted ez sok kutyából mit vált ki? pontosan a harapást.
2013. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nekünk korábban nem volt gondunk az oltással, de mióta kapott egyszer imizolt a kutya, ami nagyon fájt neki, retteg, ha megfogják a rendelőben. Lehet, hogy őt is érte korábban valami és ezért ugrott meg a chipnél.

Szerintem csak addig fog kapdosni, amíg ott a seb. Meg kell szüntetni a fájdalmat és akkor sem magában, sem másban nem fog kárt tenni. Mikor nem a sebénél matatsz, barátságos, nem? Ha valaki egy friss horzsolásomhoz nyúlkál, nyilván ingerülten felszisszenek - a kutyáknál az odakapás ilyenkor szerintem kb. ennyire automatikus, pláne, ha tényleg komoly a seb. El kell felejteni ezt a dokit, keresni egy másikat.

Persze ha agresszióra hajlamos a kutya, meg kell nevelni, de akkor sem altatásban kell rögtön gondolkodni.

2013. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mellesleg egy rafinált állatorvos nem a kutya szeme láttára fog a fecskendővel meg a tűvel variálni. Jobb ha a kutya addig háttal van a dokinak.

A kutya azt is megjegyzi ha valamikor egy oltás csíp és kellemetlen élmény volt neki. Pl antibiotikum ami sűrűbb és az orvos is lassabban adja be a kutyának a felszívódás végett.

Lényeg a lényeg az orvosnak is úgy kell beadnia, hogy a kutya szinte észre se vegye.

2013. jún. 15. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Értelmes gazdi az ilyen kutyát meg megtömi Valeriananval. Maradjunk ennyiben. Vagy esetleg megkéri a dokit, h bódítsa a kutyát...


Ez a viselkedés nem normális.

2013. jún. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 DzsiDzsi77 válasza:
Juj szegényke :( Szerintem semmiképp ne altasd el, hanem inkább kérdezz meg több állatorvost is, hogy mi a teendő és amit a legtöbben mondtak azt tedd. Remélem meggyógyul, jobbulást neki :)
2013. jún. 16. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Ma már valamenyire nyugodtabb volt, engedte, hogy bekenyem a sebet.Szegény nyüszített szörnyen,de kibirta. Utána még valamivel felszabadultabb volt de mikor elmúl a kenőcs hatása egy helyben fekve nyüszített. Hívtuk az állatorvost.

Megint azt mondta, hogy nincs baj biztos. Kenjük a kenőcsel, elmúlik. Szerintem ez az orvos nem normális. Mikor meglátta a kezemen a marás helyét azt monta hogy ne nagyon menyek közel a kutyához.Kerítsem el egy kenelbe még meg nem gyógyul mert így akaratán kívül is megharaphat. De akkor is fogjam meg hajítsam ki egy kenelbe és hogy kenyem a kenőcsel úgy hogy ne menjek a közelébe??? Hagyam úgy? Szeretem szegényt! Nem tennék vele ilyet! Szerintem csak reflex volt a harapás, az orvos szerint nem! De hát szándékosan miért bántana? Mikor pár órás korában (mikor meghalt az anyja) én gondoskodtam róla, vele voltam mikor lehetett és mikor az előző doki azt mondta, hogy mire már kinitná a szemét meghal az anyja és testvérei nélkül ( a testvérei halva születtek) ő is csak éphogy élt szóval vele voltam jóban-roszban. Mért bántana pont engem?

2013. jún. 16. 18:57
 19/20 DzsiDzsi77 válasza:
Ez az orvos egy barom.
2013. jún. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

szerencsétlen. biztos marhára fájhat. hát tulajdonképpen saját magát beleállította a tűbe a kutya...


ne foglalkozz a dokival. kezeld a sebet továbbra is. nagyon figyelj oda rá, főleg ebben a melegben. a legjobb az lenne ha mindig előtte lemosnád a sebet. a kutyussal pedig minél mélyebb bizalmat alakíts ki hogy lehetőleg azért mégse a harapás legyen az első reakciója, mert az sajnos valóban nem túl jó egy kutya gazda közti kapcsolatban. jó lenne ha meg tudnád úgy tanítani a kutyának ezt hogy ne kelljen lefogni mert igen sok kutya eléggé pánikszerűen reagálja le. bár hogy őszinte legyek így sokkal nehezebb lesz hogy ilyen kellemetlen élménnyel gazdagodott. ha az én kutyám lenne én tuti vennék fecskendőt (tű nélkül természetesen) és azzal próbálkoznák. hogy szokja a látványát. majd hozzáérinteném. majd egy picit hozzányomnám. stb stb.


http://www.youtube.com/watch?v=MuXwKqXTBsE


eszerint az elmélet szerint szoktatnám hozzá... ha nincs klikker az se baj. klikk helyett mehet szóbeli dicséret simi is, plusz juti.


ugyanígy tennék a szájkosárral is, illetve ugyanígy szoktatnám ahhoz is hogy pl. egy x időre le van fogva akkor maradjon nyugodtan. ha más nem úgy hogy beszélsz hozzá.

2013. jún. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!