Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell egy kutyát letilta...

Hogyan kell egy kutyát letiltani valamiről?

Figyelt kérdés
Sokszor olvasom a válaszokban, hogy tiltsuk le a kutyát erről-arról. Ez egyes dolgokban sikerült is, nem megy fel például a kanapéra, nem szalad ki az utcára, ha kinyitjuk a kaput. Az igazán lényeges dolgokban viszont folyamatosan kudarcot vallok. Pedig szófogadó kutya, ha rászólok, hogy NEM, azonnal abbahagyja a rosszat, de amint elfordulok, máris csinálja tovább. Ilyen például, amikor ő és a macska kapnak valami finomságot az asztalról. Egyszerűen nem tudom megtanítani neki, hogy a macskáét ne vegye el. Amíg ott vagyok, nem megy oda, de amint elfordulok, elveszi a macskáét is. Nem arról van szó, hogy nem tudom őrizni őket, hanem hogy miért nem tanulja meg a kutya, hogy mit nem szabad. Arra sem tudtam megtanítani, hogy ne bántsa a kismacskákat. Ezerszer elzavartam onnan, próbáltam szagoltatni vele, mondtam, hogy a miénk, nem bántjuk, és mégis amint beszabadult hozzájuk, megfojtotta mind a hármat. Pedig a felnőtt macskákat nem bántja. Mit csinálok rosszul? Egyébként foxi.

2013. jún. 16. 17:04
 1/2 anonim ***** válasza:
Kell egy bekondicionált tiltó szó (ez nálatok már megvan) és kell hozzá tekintély. Na ez az, ami nálatok hiányzik. Ha a haverod azt mondja, hogy nem, akkor vagy hallgatsz rá, vagy felülbírálod. Ha a főnököd mondja, akkor valószínűleg nem mérlegelsz annyit, csak csinálod.
2013. jún. 16. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Na igen, de amikor ott vagyok, azonnal szót fogad. Ha nem vagyok ott, akkor viszont csak az olyan dolgokat tartja be, amiknél nem játszik be semmiféle ösztön.Ott van például a dugás is. Időnként meg akarja dugni a macskát. Ha rajtakapom, és rászólok, azonnal lemászik róla. Ha viszont arrébbmegyek, rögtön megint cseszteti.
2013. jún. 16. 17:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!