Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek epilepsziás a kutyája?...

Akinek epilepsziás a kutyája? Többi lent

Figyelt kérdés
mióta elkapta a roham azóta nem hallgat senkire még arra se akire eddig igen. olyan dolgokat csinál amit eddig nem volt megengedve neki és hiába szólok rá nem foglalkozik vele. pl. soha nem jött be a konyhába, de ha be is jött mondtam neki hogy kifele és ki is ment. most bejött és hiába mondtam neki hogy kifele nem érdekelte. csak nézett rám. ma párom legugolt csinált valamit a kutya meg lehugyozta (tudom elég vicces, de ilyet még soha nem csinált). lehet hogy a roham alatt valami érte az agyának ezt a részét? egyébként tegnap én tettem fel a kérdést.
2013. jún. 16. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem nem a kutyám, hanem sajnos a kisfiam epilepsziás, de ez egy olyan betegség, ami kihat a viselkedésre. A fiam hiperaktív tüneteket mutat, szélsőséges viselkedési tünetei vannak. Lehangoltság, nevetési roham. Minden roham alatt tömegesen pusztulnak az agysejtek, s az sem mindegy az agy melyik területét érinti. Még a roham közti nyugodt időszakokban sem olyan az agyműködés mint egy egy egészséges embernél (vagy kutyánál) A kisfiamnak rendszeresen végeznek EEG vizsgálatot, s bár a vizsgálat közben nincs rohama, az agyhullámai mutatják a betegséget. Ez olyan. mint amikor egy elektromos hálózaton túl sok áram halad egyszerre keresztül, s ezért néha rövid zárlat keletkezik. A gyógyszerek sokat javíthatnak a helyzeten, csak attól meg álmosabb lesz a kutyád.
2013. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kutyám epilepsziás tüneteket mutat, de nála sérült is az agy egy része. Az utóbbi időben elég sok időt töltök a téma tanulmányozásával, úgyhogy elég sokat tudok a betegségről. Minden más ki van zárva, biztos, hogy epilepszia? Milyen gyakran rohamozik? Kap valamilyen kezelést?
2013. jún. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!