Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tettetek volna a...

Ti mit tettetek volna a helyemben?

Figyelt kérdés

Kimentem a 11 eves keverek kutyimmal es a testveremmel az uzletig,a tesom bement en meg a kutyus,Linda,megalltunk az uzlet elott.Linda szepen leult a fal melle ahogy szokott es odajott egy anya a 2 kislanyaval es megkerdeztek hogy harap-e a kutya,amire en azt valaszoltam hogy nem,mivel altalaban nem harap(csak ha reszeg vagy ilyen "kulonleges" emberek akarjak simogatni) es a kislany a kutyam fele nyult,megsimogatta a fulet es,ha jol lattam,megrugta egy picit a labat ahogy melle allt.A kutya nem figyelt a gyermekre,a tesomat nezte aki ment be az uzletbe,es megijedt,ezert a kislany utan kapott(nem harapta meg).Erre meg egy ember elkezd ott nekem "papolni" hogy mer nem mondom meg ha harap a kutya es akkor nem simogassa meg es nem tudom mi...ilyen hulyesegek.Nem valaszoltam semmit,nem akartam nagyobb "bajt".

Amugy Romaniaban elek,Kolozsvaron.


14/L



2013. jún. 16. 19:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Idegen kutyához nem engedném oda a gyerekem, az anya volt a hülye. A kutya nem harapta meg, nem csináltál semmi rosszat, legközelebb mondd azt, hogy az idegenekkel bizalmatlan.
2013. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem engedem, hogy idegenek simogasság a kutyámat. Ez nem bizalom kérdése, a nem erre kiképzett kutyáknál sosem tudhatod, mi olyat fog csinálni az idegen, ami nem tetszik a kutyának, esetleg megijeszti. A segítőkutyáknál is évekig folyik a kiképzés, hogy minden körülmények közt nyugodt maradjon. Nem is alkalmas rá minden kutya.

Én sem hiszem, hogy például az én kutyum bárkit is megharapna, de az ő érdekében nem kockáztatok.

2013. jún. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

En sem gondltam volna hogy megijed a kislanytol es hogy utana fog kapni...

De ha meg nem engedem hogy megsimogassa akkor meg azt mondja hogy paraszt vagyok es hogy ugy feltem a kutyat mintha a szerelmem lenne...sajnos ilyen is mar megtortent...itt nalunk,Romaniaban sajnos barmi lehetseges ...

En egyszeruen mar nem tudom mit mondjak nekik hogy ne kossenek belem :-(

2013. jún. 16. 19:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Ilyenkor kell azt mondani, hogy igen, előfordulhat, hogy harap. Mivel kutya. És kész.
2013. jún. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Második vagyok!

Én mindig azt mondom, hogy lehet, hogy harap. De egyébként sem szeretik a kutyámat, mert nekik állítólag túl vad kinézetű. Mudiról van szó, és szerintem a megyében nem láttak még ilyen fajtát, nem hogy egy koszos kis 1000 lakosságú faluban. Senki sem szereti. Félnek tőle, pedig még soha senkit sem bántott, és nem is kóborol, ellentétben a falu többi nem gondozott kutyájával. Csak én sétáltatom jóformán a kutyámat. Elég szemetek az emberek, irigyelnek mindent... Nálunk ez a helyzet. Egy időben féltem, hogy megmérgezik, mert túl "egyedi". Nem csak Romániában ilyenek az emberek, mindenhol.

Inkább higyenek amit akarnak, csak ne legyen okuk bántani a kutyámat. És csak gondolják hogy szerelmes vagyok a kutyába. Úgy is van! "Minél több embert ismerek meg, annál jobban szeretem a kutyámat".

Ne szégyelj ilyesmit! Szép és tiszta dolog.

2013. jún. 17. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Itt is nagyon ritka latni,hogy valaki kutyat setaltat...en naponta viszem Lindat,inkabb egy parkba,ahol nm nagyon kotnek belenk,habar mar az is megtortent...

Sajnos ilyenek az emberek,akik nem szeretik a kutyakat :(

2013. jún. 20. 15:07
 7/11 Imola Ágnes ***** válasza:
Szia. Én is Romániában, Kolozsváron élek. Nagyon figyelni kell a kutyára, ugyanakkor azt javasolnám, hogy ne engedj oda idegeneket hozzá. Valószínüleg csak megilyedt, de jobb megelőzni a baleseteket. Ha kikötöd esetleg bolt elé, míg bemész, mindenképp használj szájkosarat... bárki odamahet hozzá, és baj lehet. Nekem 3 éves Rotim van, terápiás kutya, tehát ha ijesztik, ütik, akkor sem használja a fogát...+ mégiscsak nagy kutya...de így is sokszor térek vissza úgy a boltból, hogy gyerekek nyúzzák ....
2013. aug. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az anyuka volt a hülye mert odaengedte a kilányát a kutyához ha még kicsi a kislánya akkor miért engedi oda?? ENNYI ÉSZT -.-" te meg ne bánkódj mert nem te vagy a hülye hanem az anyuka..
2013. aug. 5. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem volt kikötve mivel ott voltam mellette...szàjkosarat meg nem veszek neki öreg koràra...ha nem bàntsàk akkor ő sem,bizos vagyok benne hogy nem oknélkül kapott oda :/
2013. aug. 5. 17:11
 10/11 anonim ***** válasza:

Mondd az hogy harap! Hadd féljen a kutyádtól mindenki!

Ez az 1. verzió. A 2. az hogy bocsánatot kérsz. (Bár mind tudjuk hogy nem csináltál semmi rosszat)

2013. aug. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!