Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e egy csehszlovák...

Lehet-e egy csehszlovák farkaskutyája annak, akinek volt már kutyája?

Figyelt kérdés
15 éven át volt a nagymamámnak egy korcskutyája. Elaltatták, ezért megakarom őt lepni egy csehszlovák farkaskutyával, vagy saarloosi-val. Mit ajánlotok?

2013. márc. 14. 15:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát a nagyi odalesz az örömtől...

Isten őrizz, hogy egy csehszlovák farkassal állítsál be hozzá, inkább válassz menhelyről valami kedves, jófej kutyát. A csehszlovák is az, de kötve hiszem, hogy egy idős hölgy elég erőskezű egy ilyen kutyához.

2013. márc. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%
Ritka rossz ötlet mind a kettő. Ha azt mondom, hogy r.ohadtul nem idős ember mellé valók, akkor piszok finom voltam......
2013. márc. 14. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
nem tudod hány éves a nagymamám 1. 2. Tapasztalt és mondta, bármit választhatok, de farkaskutyának örülne, szóval, ha nemtudsz értelmes tanácsot adni, ne irj semmit.
2013. márc. 14. 16:38
 4/19 anonim ***** válasza:
88%
A farkaskutya németjuhászt jelent, te nagyonhülye...
2013. márc. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

értelmes tanácsot adtak, te idióóta...

egyik sem jó a nagyidnak. kemény, de nem agresszív, erélyes, következetes gazda kell nekik és baromi sok foglalkozás. kétlem, hogy ezt megadná neki....

más, élő állatot ajándékba, meglepetésnek NEM adunk!!!

ha nagyon kell a kutya, menj el egy menhelyre, keress egy helyes keveréket, aki hasonlít arra, amit szeretnél. ezek a kutyák nem valók mindenkinek, plusz nem ingyen vannak és a stílusodból nekem nem az jön le, hogy "kidobnál" százezreket a nagyi ajándékéért... mert fajtatiszta kutyát csak és kizárólag törzskönyvvel, tenyésztőtől veszünk, nem szaporítótól, ha nem akarsz pénzt szánni rá, akkor fajtamentők vagy menhely. ennyi.

2013. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Tessék, itt van farkas a nagyidnak. 8000 ft a kihozatali díj, ami oltást, chipet és oltási könyvet foglal magában.


[link]

2013. márc. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
na, ő például gyönyörű.
2013. márc. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%
Tök mindegy se egy csehszlovák farkas tenyésztő, se egy saarloosi tenyésztő nem fog Nektek így adni... szóval a kérdés úgyis csupán elméleti szintű.
2013. márc. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
amugymeg ingyen adnák, amit én láttam, és oltással meg betanítással meg minden, szóval mondj értelmes dolgokat, basszus ha ilyen nehéz, akkor ne is irj semmit
2013. márc. 14. 17:05
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,tisztában vagy-e vele(bár ha a nagyinak ilyen kaliberű kutyát akarsz,erősen kétlem)de egy csehszlovák farkaskutya minimum 1000 €-nál kezdődik,saarloosi farkaskutya pedig tudtommal nem is igen van az országban.A farkaskutya egyébként az idősebb korosztálynál(ma már tudjuk,hogy helytelen megnevezés)a német juhászkutyát jelenti,úgyhogy valószínűsítem,hogy a nagyid arra gondolt,nem pedig a fent említett ritka jószágokra.Ezek a kutyafajták NEM idős ember mellé valók,még akkor sem,ha van kutyás tapasztalata.Mozgásigényük hatalmas,gyakori fegyelem szükséges,ami nem egyenlő az agresszióval,de érezteti a kutyával,ki az úr a háznál-egy pihenni vágyó idős hölgynek már nem erre van szüksége,mégha aktívabb is valamivel.Jó szívvel javaslom,nézz szét a menhelyeken,küllemre,jellemre is találhatsz megfelelőt bőven a mamádnak.(2 millió gazdátlan szerencsétlen kutyából van mit válogatni...)
2013. márc. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!