Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyát hogyan leeht ugy...

Kölyökkutyát hogyan leeht ugy tanítani parancsokra hogy ne keverje össze őket?

Figyelt kérdés
2009. okt. 11. 19:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

???

Egyszerre csak egyet mondj neki.

(Jókat szoktam nevetni a gazdikon akik a kutya után futva kiabálnak, hogy Gyere, üll, rosszkutya, hámész, gyerevissza, fúj, fekszik)

Ha egyet megtanul (az ülj könnyű, az általában ötödikre minden kutya megérti, akkor gyakorold vele 2 napig, majd jöhet a következő. Megtanítod, hogy fekszik, de közben néha mondod az üljt is neki.

Aztán jöhet a következő.

2009. okt. 11. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Egyszerre mindig csak egy parancsot adj. Lehetőleg használj hozzá kézjelet,vagy mozdulatot, úgy hamarabb megtanulja. Az adott szó mindig ugyan az legyen. Tagoltan és érthetően mond, ne motyogva. Fontos a hangsúly is.Pl. az ültetés rövid pattogós "ül" legyen, a behívás "gyere" vagy "hozzám" lágyabb, dallamosabb. Így nem fogja összekeverni. Sok sikert hozzá. Ha minden kötél szakad, kutyaiskolában segítenek.
2009. okt. 11. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tudja már az ül, fekszik, ugrik, piti és az ugatot is majdnem, de néha hoygha mondom neki h piti akkor ugrik magy feskszik vagy stb.
2009. okt. 11. 19:43
 4/5 anonim ***** válasza:
nem tudom mivel jutalmazod, de ha nem azt csinálja, amit kérsz, ne adj neki jutalmat, hanem addig mondogasd, amit akarsz, h megcsináljon, amíg meg nem csinálja, és csak akkor kapjon jutalmat. ha meg nem csinálja, menj odébb kicsit, és próbáld újra. ha végképp nem csinálja, vedd rá: pl. ha az ülést, fekvést keveri, a fekvés helyett ül, akkor próbáld meg kicsit rávezetni, (előrébb tenni a kezét, vagy valami) hogy feküdjön. nálam működik, pár nap alatt tud már a kutyus feküdni, maradni, és pacsit adni is felváltva, csak az a baj, h ez általában csak itthon megy neki:)
2009. okt. 11. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én ezt a kutyaiskolában tanultam, hogy ha kiadod neki a parancsszót akkor csak egyszer kell mondani, mert ha többször egymás után fogod ismételgetni, akkor azt fogja gondolni, hogy elég csak pld. negyedszerre hallgatnia, és törekedj arra, hogy az adott parancsszót megcsinálja, mert ha ugyhagyod és pld nem ül le, akkor azt gondolja megint, hogy csak akkor fog hallgatni amikor neki kedve szottyan
2009. okt. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!