Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki ért a németjuhászokhoz,...

Aki ért a németjuhászokhoz, tőlük kérdezem: ez a lenti séta-etetés jó?

Figyelt kérdés
A németjuhászoknál könnyen előfordulhat gyomorcsavarodás, ezt tudtam, de ma olvastam, hogy séta előtt és után közvetlenül ne kapjon kaját és hogy egyszerre ne sokat, ne terheljük a gyomrát, inkább többször egyen egy nap. Mi eddig mindig este 7-8-9 körül adtunk neki elég rendes adag kaját, mivel 6 körül érünk haza, akkor elmegyünk 1-2 órát sétálni, és utána egy fél órával kap enni. Eddig semmi baja sem volt, de megijesztett amit olvastam, hiszen ezek szerint pont azt csináljuk, amit nem kéne. Nagy séta után sok kaját kap napi egyszer. Szerintetek akkor ez így most rossz? Változtassunk ezen?
2013. jún. 18. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem séta után nyugodtan kaphat, hiszen akkor pihenni fog. Séta előtt nem szabad.
2013. jún. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekem boxerem van ami szintén hajlamos erre. Napi 2x eszik séta után fél, egy órával.
2013. jún. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ez így oké....séta után ugyis pihen...talán kicsit kevesebbet adj neki vagy kicsit később
2013. jún. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Mivel eteted, hogy sokat kap a kutya? Mi az a sok nálad?.

Séta után kicsit meg kell várni, hogy lenyugodjon a kutya, rendeződjön a lélegzése, és akkor mehet a vacsora.

2013. jún. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát mindig mást, nem kutyakaját eszik, általában ami tőlünk megmaradt. Persze nem lejárt ételekre gondolok, teljesen jók még, csak mivel nálunk minden nap főtt ebéd és vacsora van, ráadásul nem is kis mennyiség, pedig csak hárman vagyunk, rengeteg kaja megmarad, az az övé lesz. Az elmúlt pár napba pl. húslevest kapott, lasagnet, stefánia szeletet, rizst, rántott húsokat. Ilyesmiket szokott enni, mindenfélét amit mi is, meg mindig kap hozzá egy kis kenyeret. Plusz a szomszédok is hoznak neki kaját meg csontokat (csak olyat amiket szabad neki adni).
2013. jún. 18. 15:02
 6/12 anonim ***** válasza:
Gondolom, szép dongás a két oldala a kutyádnak. Nem mondták még, hogy a kutya nem malac?
2013. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ezek mind fűszeres dolgok,nem kutyának valók.ha valaki a kutyának főz,még sót sem ajánlatos használni,nemhogy különböző fűszereket.

Én a helyedben nem a gyomorcsavarodástól rettegnék,hanem attól,hogy kicsinálom a bélrendszerét ezzel a sok maradékkal.


A kutyának kutyatápra (Brit,Brit Care,Acana,Orijen,Taste of The Wild,AZP) van szüksége.Jó minőségűre,illetve ha főztök,akkor szintén kutyának való menü kell.(BARF)

2013. jún. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Képzeld, tudom, hogy nem malac. De ha egyszer szereti és semmi baja sem lesz tőle, miért ne kaphatna emberi kaját? Nem mindent kap meg, pl. az agyonfűszerezett dolgokat, édességeket vagy amikben apróbb, szilánkos csontok lehetnek vagy szálkák olyanokat nyilván nem kap. Amit szabad ennie, azt eszi. Soha semmilyen egészségügyi problémája nem volt még, sőt az állatorvos is azt mondja, hogy kimondottan jó formában van és egészséges mint a makk. Aki meg jön látogatóba, mindig azt mondja, hogy milyen sovány ez a kutya, pedig egyáltalán nem az, csak senki sem fogja fel, hogy a németjuhásznak alapból ilyen a felépítése. Szerintem teljesen rendben van a kutya.
2013. jún. 18. 16:10
 9/12 A kérdező kommentje:
Amúgy alapból sincs túl sok fűszer a kajáinkban, apukám szokott főzni, ő meg nem szeret fűszert használni, olyan keveset használ, amilyen keveset csak tud. Az állatorvost még régebben megkérdeztük ettől, ő azt mondta, nem lesz baj.
2013. jún. 18. 16:14
 10/12 anonim ***** válasza:

Ez olyan,mintha a gyereked csokival meg pizzával,meg ilyenekkel tömnéd.

Nyilván nem 1-2 év alatt lesz baja,de felnőtt korában már lehetnek betegségei,mire meg megöregszik,addigra tuti le lesz strapálódva.


Így van ez a kutyáknál is.Igaz nem írtad mennyi idős a kutyád,de öregebb korában szinte biztos,hogy baja lesz a nem megfelelő ételtől.


És ezt senki nem azért írja,hogy beszóljon neked,hanem a lehető legjobbat akarná a kutyádnak.A maradék pedig nem az.

2013. jún. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!