Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek a kutyája rendszeresen...

Akinek a kutyája rendszeresen szed valamilyen gyógyszert, az hogyan adja be neki?

Figyelt kérdés
Mert az enyém most megtanulta kiválogatni a virsliből, hogy a fene egye meg. Nem vagyok szívbajos lenyomni a torkán, de azért hosszú távon (valószínűleg élete végéig szednie kell) nem olyan jó, hogy naponta kétszer lenyomok egy pár szem tablettát a torkán. Viszont az összetörést és kajában elkeverést meg kicsit veszélyes játéknak érzem, mert ha mondjuk arra is behisztizne és nem akarná megenni, vagy nem mindet, akkor fogalmam sem lenne, hogy mégis milyen mennyiséget kell pótolni. Szóval bevált trükkök érdekelnének! Köszönöm!
2013. jún. 18. 20:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Nekem mindig beles kutyáim voltak, Megtanulták a dobott ételt elkapni. Ha nagyon keserű a gyógyszer, akkor egy-két tápszem dobása után repült a gyógybogyó. Utána megint a tápszem. Ideje sem volt felfogni, mit nyel le, mert ilyenkor csak nyelés van.
2013. jún. 19. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 zsuzsabazsa ***** válasza:

Úgy adom be ahogy az állatorvosok a kórházban csinálják.

Egyszer megmutatták, hogyan kell több gyógyszert egyszerre beadni a kutyának.


Ki kell nyitni a száját, aztán a gyógyszereket betenni a nyelve közepére. Össze kell csukni a száját és addig tartani csukva és felfelé tartani amíg az orrát meg nem nyalja.

Amint az orrát megnyalja a gyógyszer lent van.

2013. jún. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Régen ez nekem sem volt probléma, néhány trükk falattal, aztán egyszer csak falat helyett gyógyszer, simán nyelte. Most meg a legkisebb virslikarikát is alaposan megrágja, mert már tudja, hogy napi kétszer azonos időpontban kapja a gyógyszereket.

És nem vagyon egy untyulipuntyuli típusú gazdi, de az én lelkemnek rossz, hogy a torkon lenyomás miatt laposkúszásban, behúzott nyakkal jön a kutyám, mikor hívom. Hihetetlen milyen tapintatlan tud itt lenni a társaság. Kívánom, hogy sose tapasztald meg, hogy milyen érzés mikor az ország legjobb állatorvosai tanácstalanul vakarják a fejüket, miután egy kisebb vagyont elköltöttél mindenféle vizsgálatokra, és nincs jobb ötlet, mint tünetet csökkenteni gyógyszerrel, amitől a kutya már sosem lesz olyan, mint volt.

Igen, az egészsége fontosabb, mint a lelke, csak ő már sosem lesz egészséges és az én lelkem is fontos. Az én lelkemnek rossz, hogy félelemmel jön hozzám a kutyám, aki korábban repült ha hívtam.

2013. jún. 19. 08:19
 14/32 anonim ***** válasza:
Mi a baja a kutyádnak?
2013. jún. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

Az MRI szerint van valamilyen elváltozás az agyában.

Hogy pontosan micsoda, azt csak mintavétellel lehetne megoldani, de olyan helyen van, hogy az egyetlen olyan orvosnak, aki magyarországon ilyesmihez hozzá mer nyúlni ötlete sincs, hogy hogyan lehetne hozzáférni. Ráadásul a szövettannal is csak annyival lennék előbbre, hogy akkor kiderülne, hogy jóindulatú vagy rosszindulatú, és ha rossz akkor kaphatna kemot vagy sugarat, amit én biztos, hogy nem szeretnék.

Így marad az, hogy antiepileptikummal megpróbáljuk visszaszorítani a tüneteket.

Diagnosztikailag persze nyilván izgalmas egy ilyen kihívás az orvosnak, de a koponyáját megfúrni csak akkor engedném, ha el is távolítanák azt a valamit, csak azért, hogy megállapítsuk, hogy ugyanúgy kapja a gyógyszereket mint eddig, biztos hogy nem teszem ki még egy ilyen tortúrának.

2013. jún. 19. 11:32
 16/32 anonim ***** válasza:
Neked talán tényleg a sajtkocka lenne az eredményes. A lágyat kell venni. Az ilyen sajtot nem szívesen rágják meg, mert nem omlik szét rágáskor,hanem nyúlik, így inkább lenyelik. Sajnálom , hogy ilyen komoly betegséggel kell megküzdenetek.
2013. jún. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodtan nyomd le a torkán, hozzá fog szokni. Illetve adhatsz neki utána valami finom jutalomfalatot, így megtanulja, hogy a gyógyszer után valami klassz dolog következik. Máris jobban fogja szeretni. :)
2013. jún. 19. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Igen, igazából nem is tudom miért gondoltam, hogy bárkinek lesz jobb ötlete, nyilván ezeket én is végiggondoltam, csak valamiért reméltem :)

Mondjuk a kockasajt az jó ötlet, az etológia tanszéken a placebós teszten is azt használták és azt szépen nyelte, azt kipróbálom.

Meg lehet, hogy nem a torkon lenyomkodás miatt tart tőlem, hanem sajnos mostanában sokszor a másik végén is kellett gyógyszert beadnom, tehát annyira nem jó buli neki mostanában, ha hívom...

Persze, mindig van utána falat is, de nem egy igazán beles kutya, az nem hatja meg, játszani meg nem mindig van időm.

2013. jún. 19. 12:08
 19/32 anonim ***** válasza:
Milyen fajta és mennyi idős?
2013. jún. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom milyen érzés. Igaz nekünk csak 2 hétig tartott és utána meggyógyult, de szerintem nincs jogod azt mondani, hogy ezek miatt én kevesebbet szenvedtem. Aztán sokáig gyógyszert kellett szednie, elég nagy darabokat minden nap, és minden lelkiismeretfurdalás nélkül adtam be neki minden nap. Ott meg a kapcsolatotokkal van valami baj, ha emiatt laposkúszásban jön hozzád. Az én kutyám olyan érzékeny, hogy ha csúnyán nézek rá, eldobja magát, de a gyógyszertől nem fél. Mert az nem büntetés. 1 másodperc alatt megvan és utána jól megdicsérem.
2013. jún. 19. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!