Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek a kutyája rendszeresen...

Akinek a kutyája rendszeresen szed valamilyen gyógyszert, az hogyan adja be neki?

Figyelt kérdés
Mert az enyém most megtanulta kiválogatni a virsliből, hogy a fene egye meg. Nem vagyok szívbajos lenyomni a torkán, de azért hosszú távon (valószínűleg élete végéig szednie kell) nem olyan jó, hogy naponta kétszer lenyomok egy pár szem tablettát a torkán. Viszont az összetörést és kajában elkeverést meg kicsit veszélyes játéknak érzem, mert ha mondjuk arra is behisztizne és nem akarná megenni, vagy nem mindet, akkor fogalmam sem lenne, hogy mégis milyen mennyiséget kell pótolni. Szóval bevált trükkök érdekelnének! Köszönöm!
2013. jún. 18. 20:39
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:

Most belemehetünk ilyenekbe, hogy szerinted a kapcsolatunkkal van baj, szerintem nincs. A vizsgabiztosok szerint sincs, akiknél vizsgáztunk, az ÖV segédünk szerint sincs és a kutya szerint sincs. Viszont amióta aktívan rohamozik több furcsa viselkedése is kialakult, illetve hadd ne mondjam, hogy hatással vannak a viselkedésére azok a gyógyszerek, amik mellett mondjuk egy embernek bevonják a jogosítványát. Igen, most tapasztalom, hogy mi változik és mihez hogyan kell állnom. Az én világom is megfordult az elmúlt egy hónapban már önmagában attól, hogy ha a fene fenét eszik is 12 óránként meg kell kapnia a gyógyszerét, és mostanra már rutinból dugom be a kúpot a fenekébe. Persze, hogy ilyen helyzetben nem múködik minden tökéletes ilyen helyzetben.


Te biztosan nagyon jól belelátsz néhány komment alapján, hogy én hogyan nevelem a kutyámat, és egész biztos vagyok abban is, hogy te jobban csinálnád úgyhogy köszönöm szépen a hozzáértő tanácsaidat.

2013. jún. 19. 14:59
 22/32 A kérdező kommentje:

És nyilván pszichésen is baromi megterhelő a kutyának egy-egy olyan nap, mint mondjuk a hétfőnk volt amikor 5db rohama volt... Ugyanis nem tudom neki elmagyarázni, hogy most azért nem emlékszik mi történt, mert éppen rohama volt.

Szóval nagyon megköszönném, ha lepattannál arról, hogy egy ilyen helyzetben engem hibáztatsz. Igen, lehet, hogy nem kezelem tökéletesen, mert sajnos fogalmam sincs róla, hogy mikor mit érez. A pánikrohamai után nem tudom megkérdezni, hogy mit hallucinált, sőt azt sem mondja el, hogy a gyógyszertől kellemesen nyugodtnak, vagy szörnyen levertnek érzi magát, esetleg fura szagokat érez, vagy hangokat hall.

Kicsit járj utána hogy mi mindennel járhat egy homloklebeny sérülésből adódó súlyos epilepszia, és milyen hatásai vannak az erre felírt gyógyszereknek.

2013. jún. 19. 15:12
 23/32 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező!

Nyugodj meg, nem kell minden hülyével foglalkozni. Ő nem tudhatja milyen, amikor az állatodat egész életén át gyógyszerezni kell. Ezt csak az tudhatja, aki tapasztalja. Egészen szörnyű az amikor eljön a gyógyerezés ideje. Már amikor közeleg az idő, görcsbe rándul a gyomrom, hogy megint olyat kell csinálnom szegény teremtéssel amit nem szeret. És ez attól rosszabb, mint simán kikezelni egy betegséget, mert tudod, hogy ez már mindig így lesz. Minden nap, minden reggel, minden este, amíg csak él. És hiába szokja meg, szeretni sosem fogja. Igazán szörnyű érzés.

Én vagyok az aki azt írtam, hogy nyugodtan nyomd le a torkán, mert megszokja. Ez így is van, ő megszokta. Én viszont nem bírom megszokni, annak ellenére sem, hogy őt már alig zavarja. Nem szűköl miatta, utána is boldogan csóvál. De akkor is rettenetes érzés, és nyilván szeretnéd megkönnyíteni neki amennyire lehet.

Én a kajás módszerekkel azért hagytam fel, mert egy idő után már nem vált be semmi, kitanulta, hogy köpje kii a gyógyszert akkor is ha virsliben, vagy kockasajtban van. Ezért maradtunk a sima beadásnál. Az a feladatom, hogy minél jobban elengedjem az ezt övező stresszhelyzetet (már egyre jobban állok), így ő is sokkal könnyebben viseli.

2013. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
Szerintem meg csak azért mert neked ilyen hartalmas tragédiád volt, nem azt jelenti, hogy más problémája jelentéktelen és te mindent jobban tudsz. Ezzel is engem igazoltál, mert a kutya a gyógyszerbevételen kívül is furcsán viselkedik, mert beteg és mert a gyógyszernek hatásai vannak. Akkor nem tök mindegy? Anélkül is rossz neki, hogy milyen módszerrel veszi be, ezzel nem tudsz mit tenni. Én sosem értettem az olyan embereket akik a kutya aprócseprő problémáim akadnak fent miközben az élete forog kockán! Majd jóváteszed neki a betegségét máshogy, de nem az életfontosságú dolgokból kell lealkudni. Már mindenki elmondta mit csinál, jobbakat nem lehet kitalálni, nem fog hirtelen feltűnni egy csodamódszer.
2013. jún. 19. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
100%

És miért baj az, ha meg akarja könnyíteni a kutyájának a betegséget?? Az enyém legalább nem olyat szed aminek ilyen durva hatásai lennének, nekünk szerencsénk van.

Nyilván be fogja neki adni a gyógyszert, hiszen az élete forog kockán, de tényleg nem mindegy, hogy a kutya hogyan éli ezt meg. Csak szeretné neki könnyebbé tenni,szerintem ez így normális.

Mondom ezt úgy, hogy én is a sima beadást javasoltam. Eleinte én is próbálkoztam mindennel, és nyilván ő is fog, hátha talál valami olyan megoldást, amitől a lehető legkönnyebb lesz a kutyájának.

2013. jún. 19. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 A kérdező kommentje:

Nem tudom miből gondolod, hogy én bárki másnak a bármilyen problémáját ledegradáltam volna, vagy egy szóval is mondtam volna, hogy az enyém súlyosabb. De ha így érezted, idézz kérlek és elnézést fogok kérni érte.

Nem másokhoz képest, hanem nekem, magamnak ez most a legnagyobb probléma (nem a gyógyszer, a betegség maga). Nyilván akinek a kutyája meg csirkeallegriás, annak meg az.

És igen, én magam is leírtam, hogy nem tudom, hogy miért gondoltam, hogy bárkinek eszébe fog jutni bármi más, mint azok a megoldások, amiket én is ismerek, csak tudod valamiért reménykedtem, hogy mégis van valami, amivel megkönnyíthetném és magamtól még nem jutott eszembe.

2013. jún. 19. 15:37
 27/32 anonim ***** válasza:
Onnan gondolom, hogy leírtam, hogy az én kutyám is volt beteg és majdnem meghalt, és gyógyszert kellett szednie még utána is, meg olyna is volt, hogy majdnem megölte egy másik kutya. Csak az a különbség, hogy az enyém meggyógyult a végén. Ráadásul én gyerek voltam mindkét alkalommal és teljesen egyedül kellett ellátnom. De te lehurrogtál (meg a kedves válaszoló is, hogy "hagyd a hülyét aki nem tudja miről van szó"), hogy én nem tudok semmit, csak mert nem ugyanolyan a problémánk.
2013. jún. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:
Tényleg érdekelne, hogy melyik mondatomat érezted lehurrogásnak.
2013. jún. 19. 16:03
 29/32 anonim ***** válasza:
Csirkeszívbe nyomom bele, azon eleve vannak "lukak", szépen beveszi. Mikor rendszeresen kellett nekem is adni neki (egy hónapig napi rendszerességgel), akkor nálunk is egy idő után a virsli lement a tabletta megmaradt, ekkor tértem át a szívre, meg pár "placebó falatra": leül/áll..., jó kutya, dobok neki pár olyat amiben nincs semmi, az első párat még megrágja, hogy nincs e valami turpisság, de utána már nem és miután már csak nyeli megkapja a gyógyszereset is.
2013. jún. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 zsuzsabazsa ***** válasza:

Nekem is volt egyszer egy olyan kutyám amit 2-évig kellett mindennap gyógyszereznem mert szívbelhártya gyulladást kapott. Mikor a kórházból hazahoztam én is a gyógyszereket májkrémbe vagy kocka sajtba dugtam, de volt olyan is amikor az előző leírásom szerint adtam be neki,ahogy a doki mutatta.

Akkor sietnem kellett és nem volt időm másképp beadni neki.

2013. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!