Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jön mindenki azzal,...

Miért jön mindenki azzal, hogy sovány a kutyám?

Figyelt kérdés

Kertvárosban élünk, minden nap sétálok a kutyámmal és gyakorlatilag akárhányszor találkozok idősebb emberrel, megállít egy simire, aztán úgy két mondat múlva rátér, hogy etetem én eleget ezt a kutyát? (fiatalabbak még sosem mondtak ilyet, de lehet, hogy csak véletlen)

Egy éves kan vizsla, sima séta közben nem igazán látszanak a bordái (esetleg bizonyos testhelyzetekben), futásnál halványan kirajzolódnak. Prémium táppal és hús/zöldség/rizs kombóval etetem, a sok mozgás miatt valamivel többet is kap az útmutatóban szereplőnél. Csupa energia, élénk, egészséges, izmos kutya, le se lehet lőni, tehát olyan igazi vizsla. Egy-két kilóval a standard súly alatt van, de felteszem, hogy egy éves korban ez még nem tragédia. Állatorvos sosem mondta, hogy alultáplált vagy sovány lenne... Már annyira kétségek közt voltam, hogy sulis oktatókat is megkérdeztem, ők hogy látják, szerintük is oké. Mégis mit mondjak, mikor idegenek odajönnek, hogy sovány? Tényleg elég gyakori eset... őszintén szólva rosszul esik a dolog, mert nagyon figyelek a teljes értékű táplálására. És mindenhol azt olvasom, hogy az az egészséges, ha ilyen korban még inkább vékonyabb alkatú egy kutya.


2013. jún. 18. 20:48
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Vizsláknál normális ha sovány. Az a rossz, ha nagyon dagi. De ha egészséges akkor semmi baja :) és nem is lesz a közeljövőben
2013. jún. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:

Nem kell magyarázkodnod.

Aki kicsit is ért a kutyákhoz az tudja, hogy a kutyának akkor van normál testalkata, ha picit látszódnak a bordái, vizslánál ez fokozottan igaz.

Nekünk stafford keverékünk van, neki is látszódnak a bordái, meg is dicsért az állatorvos, milyen izmos, karcsú testalkata van, nem sovány, hanem pont ideális.

2013. jún. 18. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:
(Konkrétan 22-23 kg).
2013. jún. 18. 20:54
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

bocsánat nem olvastam végig csak az első pár mondatig.


az a szomorú helyzet hogy az öregeknek az a kutya a jó amelyik dagadt. minél dagibb a kutya annál jobb gazdi vagy és annál jobban van tartva. ezzel ne foglalkozz.

2013. jún. 18. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Nem láttad még az öreg nénik, bácsik kutyáit? Szinte gurulnak szegények. A szomszéd megvan azzal áldva, hogy milyen sovány a kutyánk a "fajtájához" képest pedig kb. 30kg , teljesen egészséges, nincs semmilyen problémája és hosszú szőrű úgyhogy nemtudom honnan szednek ilyen baromságokat, hogy látszanak a csontjai.

Megmondom őszintén nem érdekel a véleményük. A te kutyád is vékonyabb testalkatú, mert vizsla és kész. Megmondhatod nekik, hogy vadászkutya és nem gurulnia kell hanem futnia és most pont annyit nyom amennyit neki kell. Kész.

Ne akadj fenn ezen. A kérdésedből is látszik, hogy nagyon odafigyelsz rá. Biztos vagyok benne, hogy jó gazdi vagy, ne érdekeljen néhány hozzá NEM értő véleménye.

2013. jún. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Közben látom, hogy írtatok, köszi szépen!

Megnyugtató, hogy ezt mondjátok, már kezdtem elbizonytalanodni, mert mostanság apukám is elkezdte kérdezgetni, hogy rendesen etetem-e a kutyát, pedig gondolom, ő azért tudja, hogy nem célom éheztetni...

2013. jún. 18. 20:57
 7/28 anonim ***** válasza:
Ne foglalkozz az öregekkel, azok a kutyát is úgy tömnék mint az unokát :P
2013. jún. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
ugyanakkor tudtommal egy kutyának nem szabad hogy kilátszódjanak a bordái! én ezt így tudom. ha kézzel megtapogatod akkor kell hogy érezd de kilátszódni nem látszódhat.
2013. jún. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
Vizslánál látszódnak, ez normális.
2013. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

A vizsláknak nem is kell "kövérnek" lenniük. Úgy szépen, ha láthatóak egy kicsit a bordái. Ezt sokan keverik a soványsággal, pedig ők így szépen. Ha a csípőcsontja nem látszik ki, akkor nincs vele semmi gond. Nekem vizsla keverékem van és 20 kg, de most fogynia is kéne egy kicsit :/


Az idegeneknek ne mondj semmit, vagy csak annyit, hogy ezeknek így kell kinézniük. Mondjuk én személy szerint nem engedem simogatni a kutyámat, ha goldenem lenne, se engedném, nemhogy még magyarázkodjak is, hogy sovány-e vagy sem...

2013. jún. 18. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!