Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nagyon sovány vagyok, szoktam...

Nagyon sovány vagyok, szoktam gyúrni de nagyon nehezen fejlődök mindenki azt mondja hogy hiznom kellene mert ha valakin van egy kis súlyfelesleg akkor az könnyebben fejlődik. Hogy lehetne elérni hogy hízzak egy kicsit?

Figyelt kérdés
gondolom gyors az anyagcserém azért nem hizok mit lehetne tenni hogy mégis hizzak valahogy? ráadásul nem lennék ennyire sovány én már annak is örülnék.

2013. máj. 9. 12:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Zsírban nem muszáj hízni, abból nem lesz izom.

Tömegnövelő étrend kell, kis zsír jönni fog persze.


Tömegnövelő étrend: legyen napi 2-2,5g x testtömegkg fehérje és 5-6g x testtömegkg szénhidrát (ch). Ezekből az alapanyagokból kellene nagyrészt összerakni:

fehérje: sovány húsok (csirke, pulyka, marha, hal), tojás, sovány túró, protein tápkieg.

ch:zabpehely, rizs, krumpli, teljes kiőrlésű tészta, teljes kiőrlésű kenyér, sok zöldség

zsír: omega3, lenmagolaj.

mintaétrendek: [link]


Edzés után pedig vagy tömegnövelő kellene, vagy tejsavóprotein + gyors ch (pl dextróz).

2013. máj. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hello. én is ektomorph vagyok. hol laksz? edzőtársat keresek. ha közelben laksz lenne hozzá kedved?
2013. máj. 9. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!