Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket nem háborít fel ez a...

Titeket nem háborít fel ez a sok birka ember, akik még mindig a szaporítókat támogatják?

Figyelt kérdés

Tagja vagyok egy kutyafajtás csoportnak a face-en...Egyik gazdi"feltett egy képet a cuki kölyökkutyákról(agyonszaporított,de nem társasági fajta),hogy eladóak.Mondanom sem kell,mint,,gyöngytyúk a takonyra"rávetették magukat,ezer lájk,ezer kérdés-rögtön mindenki ezzel jön(ugyebár ez a két legfontosabb kritériuma a kutyavásárlásnak):hol?mennyiért?

És száz válasz ebből áll,hogy hol,meg mennyiért.A kiírt véleményem a szaporítókról és a törzskönyves szaporítókról,akik betegségszűrések és egyéb fontos dolgok nélkül árulják a kicsiket,rontva ezzel az amúgy is igen silány állományt-törölték.Erről ennyit...Belinkeltem egy fajtamentésnél lévő,ugyanolyan,fiatal kutyát-érdekes,az ingyen van és nem kell senkinek.Ja,mert nem kölyök,hanem két éves...?Nem mintha ebből a fajtából kölyköt is ne lehetne hozni a legkisebb menhelyről vagy sintértelepről is.Nem tudom eldönteni,hogy az emberek tényleg ennyire bugyuták,hogy a kedvenc fajtájuk tönkretételét támogatják,vagy csak nem akarnak látni?


2013. jún. 21. 12:47
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
86%

Komolyan mondom én bevezetném a kötelező ivartalanítást. Ha nincs a kutyának törzskönyve, akkor ne lehessen vele szaporítani, és persze a törzskönyvek kutyáknál is meg kéne szűrni, hogy melyik alkalmas és melyik nem.

Ezekre az alkalmi szaporítókra meg rá kéne ereszteni a NAV-ot, meg mindenféle egyesületeket, talán a jó zsíros büntetések elvennék a kedvüket.


Csak sajna ez nem kivitelezhető egy olyan országban, ahol sokkal égetőbb problémák is vannak.

2013. jún. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj,hogy akiknek szólnak ezek a dolgok,tesznek rá.

Kell a 10-30 ezer forintos "fajkutya".Ha később beteg lesz,nem baj,leadják a gyepin.Még mindig olcsóbb pár ezerért egy szaporítótól újat venni,mint sok tízezerért kikezeltetni.

2013. jún. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
Nekem 1 éves keverék kutyusom van.Mindig akartam egyet, de nem néztem utána. Egy vásáron találtam, ő volt a legaranyosabb kiskutya. Nem néztem meg jól. Megvettük mindössze 3000ft-ért és mikor már a kezembe volt vettem észre, hogy sérve van. És ráadásnak még bolhás is volt. Persze a bolhát kikezeltük és a sérvét is meg műtettem. Most egészséges, boldog de sose akarok neki kiskutyát. Utólag örülök hogy az enyém lett, mivel ahol volt nyílván rosszul volt tartva. Sokat gondolkodtam azon, esetleg ha valaki olyan találja meg aki nem tudja kifizetni a műtét árát akár menhelyre is kerülhetett volna, vagy rosszabb. Így örülök hogy velem van és bearanyozza minden napom.
2013. jún. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
13%
11-es.. azaz, eresszük rá mindenkire a navot, mert az mostanában olyan menő dolog nemigaz? nav-ot kéne eltüntetni a francba, túl sokat képzelnek magukról a csótányok
2013. jún. 22. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 Vera25 ***** válasza:
0%
Szaporítók,tenyésztők egy kutya mind a hszonert csinalja,errol ennyit.
2013. júl. 3. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez azért nem így van.A tenyésztő örül,ha nullára jön ki,mert a kiállítások,utazás,kutya megvétele,fedeztetés,szűrések,tenyésszemle,oltások,kennelnév,chip,tk,prémium táp,és minden más sokkal többet visznek,mint amennyit a kiskutyák hozhatnak.Egy tenyésztő éppenhogy nem a haszonért dolgozik,hanem marha költséges hobbija van-magyarán ami kis pénze van,azt mind arra költi,hogy a,,szerelemfajtát"nemesítse,minél kiválóbb utódokat adjon a világnak.Csak,hogy tisztában legyél vele.
2013. júl. 3. 08:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!