Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szörnyen agresszív a kutyám,...

Szörnyen agresszív a kutyám, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

Egy kaukázusi juhász kutyáról van szó. Kicsit mesélek róla, hogy értsétek a dolgok súlyosságát :S 5 éves,ereje teljében lévő szuka. Házban él, nagyon jó körülmények között, de kertes ház és sétálni is gyakran viszem például erdőbe vagy mezőkre (mivel máshol, ahol emberek vannak már nem biztonságos), hogy levezesse a fölös energiáit. A családra semleges, nem hagyja magát simogatni, elmegy és ha piszkálják morog, de senkit sem bántott még az itthoniak közül. Ha valaki megérkezik, iszonyatos ugatásba kezd, de egy kis szaglászás után faképnél hagyja a házban lakókat. Kizárólagosan az én kutyám,szóval senkire nem hallgat, nem is veszi figyelembe a többieket. Örzővédő hajlamai azonban odáig fajultak, hogy az elmúlt 2 évben 4 betörőt kapott el, ami ebben a legmegdöbbentőbb, hogy ebből egy a szomszédba tört be éppen!! Két embert halálra marcangolt és életveszélyes sérülésekkel szállították őket kórházba, egy ember (aki a szomszédba tört be) annyira megijedt a kerítésen átugró kutyától, hogy elfutott és csak páróra múlva talált rá a rendőrség. A negyedik ember pedig sokkos állapotba ment kórházba. A rendőrség oltási papírokat meg mintákat kért, hogy nem veszett e a kutya és mivel biztonsági kamera is bizonyította, hogy az ember jött be, nekünk ebből semmilyen problémánk nem lett. A legszörnyűbb a második betörésnél volt, ugyanis az éjjel közepén a kutyám fölpattant és az első emeleti ablakot azzal a lendülettel ki is törte és úgy támadt az emberre.. Semmilyen előjelet nem adott, nem ugatott.. Feküdt. Azonnal kirohantam, szüleim hívták a rendőrséget és a mentőket, megpróbáltam leállítani a kutyát, de nem, nem bántott,tulajdonképpen figyelmen kívül hagyott és már a torkát szorítottam, észre sem vett, a földre tepert. A rendőrség hívta az állatorvost és nyugtatólövedéket kellett belelőni,mert azt mondták, ilyen állapotba a saját gazdájára is veszélyes,igazuk volt! Bár egyszer sem állt szándékába harapni, a betonba nyomott és a 90kilós kutya testsúlyát alig ha bírtam el így 56 kilósat. Eltört a csuklóm. A sétáltatás is életveszélyes, ha emberközelben van, mert mindenki mellett elmegy, aki közvetlen, de valaki legyint egyet van hangosabban szól, egyből nekitámad és végigránt az utcán, előfordult, hogy három kis kereszteződésig húzott én pedig csak sikoltani és ordítani tudtam. A 14. kerületi rendőrség már úgy jár ki hozzánk, hogy már megint betörtek?? Korábban rá is kérdeztek,hogy nem e adnám oda természetesen pénzért örzővédőnek vagy kiképeztetni. Kizártnak tartom, hogy tudnák fegyelmezni, így ezokból is nemet mondtam, na meg mert az én kutyám és szeretem! Viszont tisztába vagyok vele, hogy csak én tehetek a viselkedése ellen, mert másra nem hallgat.. Kutyasuli nem vált be. A barátaim se tudnak bejönni anélkül, hogy ne kapná meg őket, még ha én kísérem is be őket, akik gyakran járnak esetleg azokat semlegesnek tekinti,de ez így akkor sem állapot! Kérlek segítsetek, akinek voltak hasonló problémái a kutyájával és valami bevált!!

24/L


2013. jún. 4. 22:07
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/76 anonim ***** válasza:
Elég komoly hogy két embert megölt! Nem tudom mit tegyél de az biztos hogy nagy és életveszélyes! Szerintem vigyétek állatorvoshoz hátha tud valami folyamatosan adagolható nyugtatót! Nagyon figyelj oda mert ha megöl valakit az utcán akkor nagy baj lesz belőle!Akár el is altathatják úgyhogy nagyon figyelj!
2013. jún. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/76 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Önerőből semmit. Nem azért, mert nem vagy képes rá, hanem mert túlságosan benne vagy a szituációban, úgy közelítesz a kutyádhoz, hogy tudod mire képes. Ez teljesen normális, a helyedben én se tudnék elvonatkoztatni a korábbi esetektől, épp ezért bízd szakemberre...Sokan mondták, hogy a Cerberosz nagyon jól tudja kezelni az agresszív kutyákat, én csak hírből ismerem.

Nekem is nagytestű kutyám volt, szerencsére embereket nem bántott, de a kutyákat ,ha lett volna rá lehetőség, biztosan.

2013. jún. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/76 anonim ***** válasza:

Figyelj, ez már nem a gyakorikerdesek.hu anonim válaszadóinak hatáskörébe tartozik. A kutyád egy életveszélyes fegyver, nagyon sürgősen fordulj TAPASZTALT kutyakiképzőhöz és itt nem a falusi kutyaiskolákra gondolok, hanem igazi szaktekintélyre, például Cerberos vagy Népszigeti kutyaiskola, mást nemigen tudok ajánlani.

Ha nem tudjátok ezt megoldani, így akkor sem maradhat, ezt remélem te is belátod, akkor az altatás lesz az egyetlen ésszerű megoldás vagy pedig keresni kell egy új, hozzáértő gazdát a kutyának. Én nagy állatvédő vagyok, de az emberek biztonsága akkor is elsőbbséget élvez. Ezek nagyon komoly problémák, láthatólag te nem tudod irányítani ezt a kutyát, itt nincsenek házi praktikák, amivel hirtelen kezes bárányt lehet faragni egy teljesen megvadult kutyából.

Szóval első körben azt tanácsolom keresd meg mihamarabb a fent említett kutyaiskolák egyikét, mondd el a problémádat és kérdezd meg hogyan tudnának segíteni.

2013. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/76 A kérdező kommentje:

Nem írtam olyat, hogy megölt valakit! Túlélték,de életveszélyesen megsérültek és jópárhétig kórházban kellett maradniuk. A Cerbiben már voltunk:)Sajnos a kiképző jelenlététől is morgott már a kutya és folytónyakörvvel kötöztette ki velem, mert nem tudtam megfogni, amikor rátámadt :S

Nem biztos, hogy teljesen értitek:) Rám hallgat, ha a kiképzést vesszük, egyáltalán nem tartok tőle, ha rosszat csinál,pl bepisil rásózok a fenekére, de hát olyan nagy, hogy meg sem érzi... Tud trükköket és akár a lábánál fogva végigrángathatom a szobán, meg semmozdul:-) Rendkívül aranyos kutya, de egygazdás és senkit nem tűr meg. A házban senki nemérdekli, de ha anyám bemennek a szobámba, akkor morog és utánamegy, ha a kutya bent van, akkor felugrik, ugat és vicsorog. Ennél tovább sohasem szokott fajulni, mert általában mindenki kimegy. Victoria Stillwell módszereit próbálom, de alig-alig hatnak, csak ideig óráig...

2013. jún. 4. 22:31
 5/76 anonim ***** válasza:
Te magad írtad, hogy nem hallgat senkire a kutyád csak rád. Vagyis te tetted ilyenné. Egy kutya sem születik gyilkosnak... El kéne gondolkoznod, hogy mit csináltál, vagy mit nem csináltál. Az alapján, hogy nem tudod pórázon sétáltatni, mert elrángat, azt hiszi, hogy ő a főnök, egyáltalán nem tisztel. Ezen kéne változtatni, de ehhez te kevés vagy. Ha ennyire nem tudsz egy kutyát irányítani, akkor egyedül ezt már nem fogod tudni megoldani.
2013. jún. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/76 anonim ***** válasza:
100%

Itt nem segítenek egy TV sorozatban látott ötletek, ez sokkal komolyabb probléma annál, minthogy bepisil a kutya vagy egy csivava harap.

Hiába mondod, hogy hallgat rád a kutya, mert ez nem így van. Ha te irányítanál, akkor a kutya nem akarna minden helyzetben bevédeni, a tulajdonának tekint, ezért nem enged a közeledbe senkit, ezért véd mániákusan. Ha a Cerberosban sem tudtak segíteni, akkor én nem sok esélyt látok a javulásra. A helyzet egyre csak rosszabb lesz, legközelebb mi van, ha rátámad az egyik családtagodra? Vagy esetleg rád, ha rájön az öt perc.

Ez szerintem már túl van a nevelhetőség határain, ha sajnálnád elaltatni, akkor keress neki egy telephelyet, amit őrizhet vagy valami leinformálható, keménykezű gazdát, nálad semmiképp ne maradjon, mert belátható időn belül a hírekben fogtok szerepelni.

2013. jún. 4. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/76 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Azért mert "egygazdás", még nem szabadna senkit megmorognia, vagy megkapnia a családtagok közül, és ugyanúgy a barátaidra, mert te a gazdájaként nem engeded. Hiába tud trükköket, ha nem vesz téged komolyan. Ha egyszer elszabadul, és valakit megsebesít, elaltatják, téged pedig beperelnek. Ehhez elég annyi, hogy kiszökjön, hogy egy barátodat megkapja, vagy az erdőben összetalálkozzatok valakivel...

Ha szereted ezt a kutyát, inkább add oda valahova őrző-védőnek vagy add oda hosszabb időre egy kiképzőhöz. Van egy olyan érzésem, hogy te mg titkon élvezed is, hogy te vagy a kutya gazdája, és csak téged szeret, másokat nem..

2013. jún. 4. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/76 anonim ***** válasza:
100%
"Két embert halálra marcangolt" ezt a te írásodból idéztem. Akkor most meghaltak, vagy csak megsérültek??
2013. jún. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/76 anonim ***** válasza:
Olyankor mit csinálsz te, amikor pl bent morog valakire, aki bemegy a szobába?
2013. jún. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/76 anonim ***** válasza:
100%
Nálad hagyni életveszély. Nekem is olyan érzésem van, hogy nagyon jó poénnak tartod a helyzetet. Azt mondod csak rád hallgat. Tudod, mi az hogy egy kutya hallgat a gazdára? Az hogy a támadás első szóra leállítható, és akit a gazda be akar engedni, azt a kutya szó nélkül elfogadja. Te egy hihetetlen lúzer vagy, ha így el tudtál cseszni egy kutyát. Keress neki egy kiképzőt vagy egy telephelyet, mert biztos, hogy tragédia fog történni.
2013. jún. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!