Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1éves stafimat mikor sétáltatt...

1éves stafimat mikor sétáltattam egy korcs kutya meg támadta és nem védte meg magát szegény, valahogy szét szedtem őket és nagyon sajnálom a kutyám. Valaki tud segíteni hogy mit tanitsak meg vele hogy megvédje magát?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 21:07
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
Mondd csak te ennyire vak vagy? Már nem azért! Én azt írtam, hogy NEM félek attól, hogy engem harapna meg. De mit csináljak ha a drága eb úgy döntött, hogy mégis inkább a kutyámra megy? Könyörögjek neki, hogy harapjon meg inkább engem? Eszem megáll milyen emberek vannak. Amúgy meg ne haragudj, de nem te vagy az első aki tud erről az esetről. De érdekes módon senki sem alázott meg, pedig nálad valószínűleg többet tapasztalt, hozzáértőbb és mindenekelőtt emberségesebb kutyásokkal beszéltem meg az esetet. Neked csak az a problémád, hogy nem értettem egyet a legelső válaszoddal.
2013. jún. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
39%

te borzalmasan buta vagy!


ha a kutyád elé beállsz akkor nehezen fogja a kutyádat választani. a 80% százalékos pl. leírta hogy a kau még kerülgette is őket de ő mindig úgy állt hogy a kau és a saját kutyája között legyen.


mélységesen megbántottál azzal hogy ledegradáltál és ismeretlenül azt mondtad hogy nálam tapsztaltabb okosabb stb stb kutyásokkal sajnálkoztátok át az esetet. persze nem gondolkodtál mielőtt ezt a bántásnak szánt mondatot lepötyögted hogy ha valóban annyival okosabbak lettek volna akkor már rég tájékoztattak volna téged a tudatlanságodról.


a másik pedig, hiába lovagolsz azon milyen mélységesen megbántottunk és miért nem sírjuk vizesre a zsepit mi is a történeteden, de megint csak figyelmedbe ajánlanám a te stílusodat. már a kezdetek kezdetén te ütöttél meg nem túl szép hangnemet. holott én még mindig betartom a szükséges tiszteletet. az pedig hogy a száraz tényeket nem bírja el a kis törékeny lelked megintcsak nem az én bajom. jól írta a másik válaszoló te valami hiperérzékeny ember vagy.

2013. jún. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
39%

mellesleg ha már a kötekedésnél és a vakságnál tartunk:


"Az első kettő nagyon okos válaszoló, még nem találkozott olyan kutyával aki komolyan gondolja a dolgot, csak szerencséjük volt, nehogy azt higyjék, hogy olyan okosak és, hogy ez mindig működik. Minket egy rottweiler támadott meg. Ha a kutyám elé állok, akkor nem a kutyám gerincét próbálja meg elroppantani hanem az én lábam vagy kezem."


szerintem elemezgesd egy kicsit a stílusodat és azt hogyan fogalmaztál. ami még most is igazán szúrja a szememet: HA A KUTYÁM ELÉ ÁLLOK.... stb stb. tovább már nem is írom mert nagyon utálatos ez a mondat. mindenestre a megfogalmazásodból korántsem az jön le hogy akartál volna elé állni. sőt, gondolkodtál előre hogy nehogy má téged támadjon meg, inkább a kutyát... úristen!

2013. jún. 22. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:

Szóval elmesélem az esetet, nem mintha őszintén kiváncsi lennél rá vagy sok remény lenne rá, hogy visszavegyél az arcodból. Te sem vagy tökéletes gazda, csak azért mert én nem tudom a te "bűnöd".


3 szuka kutyámmal sétáltam este. 8 éves (14 kg), épp tüzelés környékén. 4 éves (12 kg). Annak a kölyke, 5 hónapos, még csak macska méretű. Sötét volt, bár vannak utcalámpák. Befordultunk egy utcába, ahol egy autószerelő lakik. A járdáján roncs kocsik parkolnak. Amikor a kocsik mellé értünk, az egyik mögül kijött kan rottweilere. A kerítése közvetlen közelében volt a roncs mögött, de az is lehet, hogy nyitva maradt a kapu, nem láttam rendesen, mert NEM NÉZEK BE minden kocsi mögé mielőtt elmegyek előtte. Hatalmas ricsaj volt, mert az összes kerti kutya őrjöng ilyenkor.

Valaki hívott telefonon az előző utcában, ezért pórázon voltak a kutyáim. Két felnőtt egy pórázon, elosztóval. Amikor odaértünk, kijött a rottweiler egy szó nélkül. Annyi időm volt, hogy felkapjam a kiskutyát. Mert éreztem, hogy ez más mint az összes eddigi kutyatámadásunk, hogyha őt elkapja, akkor esélye sincs. És INKÁBB engem harapjon meg mint a kiskutyát roppantsa szét! De arra már nem volt időm, hogy a két másik kutyát lekapcsoljam a pórázról, a rottweiler azonnal elkapta az öreg kutyát, aki legközelebb volt hozzá. Nem szorított le senkit és nem harapott többször. Egyszer beleharapott a csípőjébe és többet el sem engedte, csak rázta mint a rongyot. A kutyám üvöltött, a kiskutya (isten bocsássa már meg -mert te biztos nem-, hogy 5 hónaposan még nincs kiképzve profi szinten!!) ugatott és ficánkolt, az anyakutya meg nemes egyszerűséggel repült amerre a támadó rázta a fejét. Először arrébb akart menni, de nem tudott, így hát beleharapott a roti nyakába. A rotit ez a legkisebb mértékben sem hatotta meg, csak rázta tovább az öreg kutyát. Végül kezemben a kiskutyával sikerült elérnem a forgatagban és igen, belerúgtam, vagy megütöttem, nem tudom (ezt is bocsássa már meg isten), így együttes erővel sikerült elérnünk, hogy egy pillanatra elengedje az öreget, és akkor gyorsan lekapcsoltam őket egymásról, és mondtam neki, hogy futás innen. Közben az anyakutya még mindig harapta a nyakát. Amikor kicsit távolabb volt az öreg, akkor szóltam neki, hogy eresszen és futás, így menekültünk el. Még így is megtámadott párszor, de a kutyáim nagyon gyorsak, és én is kergettem. Az öreg kutyám csípőjén két lyuk volt, akkora, hogy a mutatóujjam belefért. Otthon szálanként szedegettem ki a szőröket a sebeiből és láttam el egyedül. Nem nem én vagyok még h*lyébb mint gondoltad, csak kiskorúként nem én döntöttem el, mikor visszük orvoshoz. Megnézném te ennyi idős korodban milyen egy profi voltál vagy mennyire bírtad volna lelkileg. Amúgy a dicséretes gazda az ablakban röhögött, a többi házban pedig hallgattak az emberek mint a sír. Tessék, lehet kárörvendően csámcsogni.

Amit én látok: szerencsétlen voltam, és megtámadott 1 beteg kutya, akit sem kölyök, sem tüzelő szuka nem gátol, aki már másokat is kivégzett. Én azt tettem amit tennem kellett, és a kutyáim élnek. Lehet ostorozni, hogy mi lett volna ha. Csak nem sok az értelme. Lehet, hogy béna voltam, de lehet, hogy nincs igazad és rosszabb lett volna, és a kutyám élete fontosabb annál. Nem fogom a "pedigrémet" is felvázolni, ami megcáfolja a megfelelő ismeret hiányában megalapozatlan mániádat, hogy én analfabéta vagyok a kutyák terén. Maradjunk annyiban, hogy kutyakiképző családba születtem bele. Igaz mi nem gyártottunk gyilkos fenevadakat, hogy aztán legyen kit meggyógyítani. De azért pontosan tudom mikor akar megtámadni egy kutya meg még egy kicsit többet. Támadott már ránk többek között bullmasztiff, shar-pei, közép-ázsiai, komondor, kuvasz és számtalan német juhász vagy annak keveréke. Minden esetben megvédtem magunkat, röhögve üldöztem el a környék notórius veszélyes kutyáit. Most az egyszer kifogtam egy beteg kutyát. My bad. Te meg pukkadj meg felsőbbrendűségedben. Erre már nem lehet mit mondani.

2013. jún. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
39%

hát akkor vegyük át szépen sorjában:


TE-


"Megnézném mit csináltál volna a helyemben egy olyan kutyával aki semmire sem reagál, csak öl mint egy robot, még a tüzelő szuka sem érdekl, de majd persze a te tudományos módszereid fogják!"


ÉS A LEGFONTOSABB!


"Ha figyelmesen elolvastad volna az eredeti válaszom, én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy igenis vannak olyan helyzetek amikor szupcsi tudományos tükörsulis etológiás Millanos fogások nem válnak be, és aki azt mondja hogy ő mindent el tud kerülni az hazudik vagy egyszerűen csak buta, hogy nem ismeri be, hogy nem tökéletes."



namármost. kiderült hogy totál tapasztalatlanul kezeltél egy helyzetet, saját magad is bevallottad hogy ezeket nem tanultad meg stb. (most hagy ne idézgessem be az általad írkáltakat, persze megcáfolás esetén mindenképpen megteszem!) TEHÁT NEM AZ ÁLTALUNK LEÍRT MÓDSZER HATÁSTALAN HANEM TE NEM TUDTÁL KEZELNI EGY HELYZETET! BAROMI NAGY KÜLÖNBSÉG!


mivel többször is felszólítottál arra hogy én biztosan nem tudtam volna megoldani a te hű de extra kivételes esetedet (amikor már a cízör módszer is hatástalan), ezért engedd meg hogy leírjam én mit tettem volna a helyedben. mellesleg megjegyezném sehol nem láttam a történetedben "szupcsi millános megoldást" csak egy kétségbeesett tapasztalatlan ember reakcióját.


"Szóval elmesélem az esetet, nem mintha őszintén kiváncsi lennél rá vagy sok remény lenne rá, hogy visszavegyél az arcodból. Te sem vagy tökéletes gazda, csak azért mert én nem tudom a te "bűnöd"."


valóban én sem vagyok tökéletes bizonyosan, de azt már oldalakon keresztül bebizonyítottad nekem hogy nálad mindenképpen tökéletesebb, még ha nem is kutyakiképző családból is származom. mellesleg itt megjegyezném hogy én még életemben nem láttam olyan kiképzőt aki ne tudná mit kell tenni egy nem kívánatos kutya esetében. szóval én ezt a helyedben inkább elhallgattam volna, mert ez így eléggé gáz. de ha meg már annyira dicsekedsz hogy micsoda nagy tudással rendelkezel akkor meg bocsáss meg ha nem sajnállak mert egy esetet képtelen voltál jól láthatóan és olvashatóan kezelni. cesar 13 éves fia antiszociálisan agresszív rotit nevelt, rehabilitált és örökbe is fogadta azt. ezt csak azért említem mert te is írtad hogy kiképző családból származol.


"Sötét volt, bár vannak utcalámpák. Befordultunk egy utcába, ahol egy autószerelő lakik. A járdáján roncs kocsik parkolnak. Amikor a kocsik mellé értünk, az egyik mögül kijött kan rottweilere. A kerítése közvetlen közelében volt a roncs mögött"


magyarán a kutya nem a semmiből került elő. már előre tudtad hogy ott van valamerre. lehetséges megoldások:


1- szépen megfordulsz és lassú tempóban visszafele mész!


vagy ha baromira muszáj arra menni:

2- megállsz vagy lassítasz a tempón (lehetőség szerint átfáradsz az út másik felére) szemed füled nyitva, kutyáidat figyeled mert rajtuk tökéletesen látod -ha te a fényviszonyok miatt nem is- hogy az a kutya merre jár. plusz figyeled hogy a felnőtt kutyáidnak ne legyen domináns testtartása -ami mellesleg egy nyugis sétánál amúgy sincsen- ne legyenek kihívóak tehát ne ugassanak morogjanak stb. ezeket tiltani kell. plussz mindig úgy oldod meg a helyzetet hogy a kutyák mellett legyél hogy egyetlen lépéssel eléjük tudj állni.


" Amikor odaértünk, kijött a rottweiler egy szó nélkül. Annyi időm volt, hogy felkapjam a kiskutyát. "


ami fontos TEHÁT LÁTTAD HOGY KÖZELÍT A KUTYA FELÉTEK! mivel nem vagyok cesar millan valószínű én is hónom alá kaptam volna a kicsit.


szóval hónod alá kapod a kicsit és ugyanazzal a lendülettel a két kutyád elé lépsz. szépen felszívod magad kétajtós szekrénnyé és ráförmedsz a kutyára. hogy mit az teljesen mindegy. a lényeg hogy legyen benne tartalom. én ilyenkor agresszíven annyit mondok "teeeeee", de lehet az is hogy "takarodj" vagy "nem mész haza" akármi.


szinte tuti hogy a kutya ebben az esetben megáll. te maradsz ugyanabban a testtartásban, kutyáid mögötted. (én ilyenkor már annyira felszívom magam hogy tényleg full azon agyalok ha hozzá mer érni a kutyámhoz kinyírom!)


ami fontos ha be vagy tojva akkor nem lesz hatásos. ugyanis a hangodon is "érződik" a testtartásod is automatikusan menekülő pozíciót vesz fel. mindezt a támadó kutya levágja és nem is igazán fog akkor megállni. egyszer írtam hogy azok az emberek a legsikeresebbek ebben akik tényleg "nem gondolkodnak" hanem dühösen, bátran elé mernek állni a kutyájuk elé.


szóval a lényeg hogy a kutyát nem engeded a másik kettő közelébe.


de tegyük fel nem reagál a kutya vagy én nem állok elé, nézzük a további lehetőségeket...


"Egyszer beleharapott a csípőjébe és többet el sem engedte, csak rázta mint a rongyot. A kutyám üvöltött, a kiskutya (isten bocsássa már meg -mert te biztos nem-, hogy 5 hónaposan még nincs kiképzve profi szinten!!) ugatott és ficánkolt, az anyakutya meg nemes egyszerűséggel repült amerre a támadó rázta a fejét. Először arrébb akart menni, de nem tudott, így hát beleharapott a roti nyakába."


a legelső hogy azonnal lecsatolod a pórázt a szabadon maradt kutyáról tehát amelyiket nem támadta meg. a legjobb ha a másikról is lecsatolod de tegyük fel hogy a kutya folyamatos rázása miatt ez nem megoldható.


megfogod a póráz végét és átcsúsztatod a roti nyaka alatt. -leírásod alapján ő ezt észre se vette volna.-


a kiskutyát leteszed vagy a lábad közé fogod ha van póráza -ezt nem említetted sokkal könnyebb mert leteszed és a pórázra lépsz így nem tud elmenni meg hebrencskedni-. -gondolom a felnőtt kutyára rá tudtál volna szólni hogy ne zavarjon. megfogod két oldalt a pórázt ugy hogy a roti nyaka alatt van ugye. ARRA KÜLÖNÖSEN FIGYELJ HOGY KÖZVETLEN A FÜLE MÖGÖTT LEGYEN, LEJJEBB BEFESZÍTI A NYAKÁT ÉS SEMMIT NEM ÉREZ MEG CSAK NAGYON NEHEZEN. majd keresztbe teszed a kezed és közben a kutyát felfele emeled. tehát a jobb kezedben a nyaka fölött balra húzod a bal kezedben jobbra és így fojtod a kutyát. az már a te jóindulatodon múlik hogy csak jelképes fojtást végzel rajta vagy brutális módon szorítod a kutyát -konkrétan megfojtod-. ekkor a roti azonnal ereszt. az sem baj ha a kutyád nincs erőd felfele emelni, a fő lényeg konkrétan a fojtáson van.


mivel írtad hogy a kedves gazda jót röhögve lesett az ablakból nagyon jó kis helyzeted van. ugyanis a kedves gazda azt látván hogy a kutyája húzta a rövidebbet nyilván kijön hogy eltávolítsa a kutyáját. tehát nincsen szükség lefárasztásra.


majd dolgod végeztével a kedves gazdát feljelenteni.


van még egy módszer amihez még a póráz sem szükséges de az a "bátrabbak" módszere, illetve ehhez azért már szükséges némi erő is. illetve gyors reflex főleg ebben az esetben. mindenesetre leírom ezt is.


ha a kölyöknek is volt póráza akkor összekötöd őt a szabadon maradt szukával. ugy hogy a szuka nyakán átvezeted a póráz fogantyuját így a szukának fojtó verzióban lesz a póráz de kölyök úgysem tudja őt annyira fojtani. a kölyökre pedig rácsatolod a pórázt rendesen. majd elküldöd távolabbra a szukát így kénytelen vele megy a kölyök is vele megy és nem fog alkalmatlankodni.


beállsz terpeszben úgy hogy a roti a lábad között legyen. majd egy jól célzott gyors mozdulattal megmarkolod a pofája két oldalát. ott ahol a füle töve van. és úgy hogy kétoldalt befele nyomod a kezedet fojtod a kutyát. így a kutya ereszteni fog. sajnos ha fiatal vagy és erőtlen akkor ez a módszer nem tanácsos.


van még egy de én ezt nagy butaságnak találom ugyanis a kutya attól még nem biztos hogy ereszt illetve ha ereszt is azzal a lendülettel hátrafordulva beléd is haraphat.

ez nem más mint megfogod a kutya két hátsó lábát felemeled és baromi gyorsan így húzod hátrafele.


"Végül kezemben a kiskutyával sikerült elérnem a forgatagban és igen, belerúgtam, vagy megütöttem, nem tudom (ezt is bocsássa már meg isten)"


nekem semmi bajom azzal hogy belerúgtál, csakhogy ez nem hatásos sajnos. mellette pedig még meg is haraphat a kutya . de ha már nagyon rugdalózásnál tartunk -igaz csak baromi ritka esetben hatásos- akkor már egy embereset alá kellett volna jól rúgni a golyszliknak. akkor lehet eresztett volna de lehet hogy ugyanazzal a lendülettel neked ment volna, ami szintén nem buli.


"Amikor kicsit távolabb volt az öreg, akkor szóltam neki, hogy eresszen és futás, így menekültünk el. Még így is megtámadott párszor, de a kutyáim nagyon gyorsak, és én is kergettem."


ez a tapasztalatlan emberek legtipikusabban elkövetett legnagyobb hibája. FUTÁS! bizony nem meglepő hogy ugyanúgy támadott, illetve hogy azzal a lendülettel utánatok (zsákmány, préda) szaladt.


"Az öreg kutyám csípőjén két lyuk volt, akkora, hogy a mutatóujjam belefért. Otthon szálanként szedegettem ki a szőröket a sebeiből és láttam el egyedül. Nem nem én vagyok még h*lyébb mint gondoltad, csak kiskorúként nem én döntöttem el, mikor visszük orvoshoz."


sajnálom. viszont furcsa és számomra érthetetlen hogy pont kutyakiképzők -tehát nyilván állatszerető emberek ha még a munkájuk is kutyákkal kapcsolatos- nem rohannak kórházba a sebesült kutyájukkal.


"Megnézném te ennyi idős korodban milyen egy profi voltál vagy mennyire bírtad volna lelkileg." ÉRDEKESSÉG--> "Maradjunk annyiban, hogy kutyakiképző családba születtem bele"


fogalmam sincsen mennyi idős vagy, de ennyi idősen ilyen családban gondolom már konyítottam volna valamit a dologhoz egész biztosan ...


"Amúgy a dicséretes gazda az ablakban röhögött, a többi házban pedig hallgattak az emberek mint a sír."


hát jó nagy paraszt volt. kár hogy nem vágtad ezt a fojtós módszert mert akkor hidd el már nem lett volna kedve röhögni. amúgy amikor én összetalálkoztam az 5 kutyával nekem is volt ám közönségem. senki nem segített. sértődötten meg is jegyeztem a páromnak hogy milyen jófej beszari emberek vannak. szerencsére megoldottam, de ha nem tudtam volna mindazt amit ma elég siralmas sztori lett volna az enyém is a kemény 47 kilómmal.


"Amit én látok: szerencsétlen voltam, és megtámadott 1 beteg kutya, akit sem kölyök, sem tüzelő szuka nem gátol, aki már másokat is kivégzett. Én azt tettem amit tennem kellett, és a kutyáim élnek. Lehet ostorozni, hogy mi lett volna ha. Csak nem sok az értelme."


pedig hidd el jobb ezt átrágni. mert ha tudod ezt a fojtós módszert akkor mindezt nem kell átélned, a bunkó gazda helyett pedig te röhögsz ha épp van kedved.


"Lehet, hogy béna voltam, de lehet, hogy nincs igazad és rosszabb lett volna, és a kutyám élete fontosabb annál."


pedig sajnos "béna" voltál. sokkal egyszerűbben is meg lehetett volna oldani az egészet, minél jobbak a reflexeid annál kissebb sebesüléssel lehetett volna mindezt megúszni.


"Nem fogom a "pedigrémet" is felvázolni, ami megcáfolja a megfelelő ismeret hiányában megalapozatlan mániádat, hogy én analfabéta vagyok a kutyák terén. Maradjunk annyiban, hogy kutyakiképző családba születtem bele. Igaz mi nem gyártottunk gyilkos fenevadakat, hogy aztán legyen kit meggyógyítani. "


mivel az általad levázolt sztorit több ponton is meg lehetett volna jobban oldani. illetve egyértelműen a tapasztalatlanok kétségbeesett "azt se tudom mit csináljak" helyzete üvölt a sztoridról, sajnos analfabéta vagy. úgy gondolom ennél megalapozottabb már nem lehetne a kijelentésem. ugyanakkor ahogy azt már említettem számomra furcsa és döbbenetes hogy kiképző szülők még nem találkoztak sosem olyan kutyával ami nem túl kedves barátságos stb és legfőképp nem tanították meg a gyereküket hogy ilyen esetben mi a teendő. engem tíz évesen lovardában első sorban arra tanítottak hogyan fogjam át a ló nyakát ha az két lábra áll hogy ne essek le....


"Támadott már ránk többek között bullmasztiff, shar-pei, közép-ázsiai, komondor, kuvasz és számtalan német juhász vagy annak keveréke. Minden esetben megvédtem magunkat, röhögve üldöztem el a környék notórius veszélyes kutyáit."


mindezek után elmondhatatlanul kiváncsi lennék azokra a sztorikra, ha ezt ilyen tudatlanul oldottad meg. esetleg azok olyan "támadások" voltak mint a kérdező esetében? tehát csak hőbörgés de semmi eksztra?


"Te meg pukkadj meg felsőbbrendűségedben. Erre már nem lehet mit mondani."


nagyon kedves ember vagy, az előző nagyon kedves kívánságodat inkább nem is idézem. ennek ellenére én javaslom hogy ezt a fojtó technikát tanuld meg. a kutyáidon simán tudod ezt gyakorolni, annyi különbséggel hogy nem fojtod őket csak finoman tartod a pórázt. a legjobb ha játék közben is gyakorlod. tehát két kutya játszik te pedig ráteszed valamelyikre így a hurkot. így megtanulod azt is hogy forgolódó mozgó kutyát hogyan kapj el. azt is javaslom hogy az egyiken legyen rajta a póráz és azzal gyakorolj a másikon. tekintettel a megtörtént esetre, tehát ha a póráz egyik vége a támadott kutyán van.


belinkelek egy videót, azon látod hogyan csináld. de azt hozzátenném hogy a videóban a hölgy nem közvetlen a fül mögé tette, igaz így is eresztett a pit. a legjobb ha közvetlen a fül mögött van az egész, az a legérzékenyebb pontja minden kutyának. és úgy nem is tud elhúzni vagy elrántani mert szó szerint a kutya feje a te kezedben van.


http://www.youtube.com/watch?v=8kmUuEyQfls


remélem megfogadod a tanácsomat hogy legközelebb ne kerülhess ilyen helyzetbe.



tehát tanulság:


HA NEM TUDOD MIRŐL BESZÉLSZ, HA VALÓJÁBAN SEMMIT NEM TETTÉL SOHA NE JELENTS KI ALAPTALANUL ILYENEKET.


"Ha figyelmesen elolvastad volna az eredeti válaszom, én csak arra szerettem volna felhívni a figyelmet, hogy igenis vannak olyan helyzetek amikor szupcsi tudományos tükörsulis etológiás Millanos fogások nem válnak be, és aki azt mondja hogy ő mindent el tud kerülni az hazudik vagy egyszerűen csak buta, hogy nem ismeri be, hogy nem tökéletes."



ÉS LEHETŐLEG OLYAN MONDATOKKAL SE DOBÁLÓZZ HOGY MEGNÉZTED VOLNA HOGY MÁS A TE HELYEDBEN MIT CSINÁLNA. én leírtam neked, tehát megsértődés, szidalmazás, "jókívánságok " helyett ideje lenne megértened hogy sajnos te nagyon sok mindent még nem tudsz, és jó volna ha elfogadnád hogy más lehet többet tud nálad még ha nem is kiképző családba született.

2013. jún. 22. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 anonim ***** válasza:

sajnos sietek úgyhog ykissé rosszul írtam.



"beállsz terpeszben úgy hogy a roti a lábad között legyen. majd egy jól célzott gyors mozdulattal megmarkolod a pofája két oldalát. ott ahol a füle töve van. és úgy hogy kétoldalt befele nyomod a kezedet fojtod a kutyát. így a kutya ereszteni fog. sajnos ha fiatal vagy és erőtlen akkor ez a módszer nem tanácsos."


ezalatt a két lábad között is szorítod a kutya testét! ez sajnos kimaradt.

2013. jún. 22. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/41 anonim ***** válasza:
Ez mind szép és jó így papíron. Csak mire elolvasom, a kutyám meghal. Ezek a dolgok, rövid percek, másodpercek alatt történtek. NEM LÁTTAM, hogy jön a kutya. Akkor láttam meg amikor pár lépés válaszott el tőle. És NEM VOLT IDŐM lekapcsolni őket, utána pedig szaladnom kellett, hogy elkapjam amikor összevissza ugrált. Nem volt időm sem kötéltrükkökre, sem birkózófogásokra, miközben tele volt a kezem kiskutyával meg pórázzal, meg telefonnal meg mindennel. Már látom, azon tipikus emberek egyike vagy aki mániákusan bizonygatja az igazát, akkor is ha a végén kiderül, hogy szerinte zöld az ég. Az ilyeneknek lehet akármit mondani. Van amelyiknél a tükörsulira indul be a válaszreakció, van akinél a Millanra, Jan Fennel már nem olyan divatos mint volt és akkor nincs megállás. Üldögélj csak otthon abban a tudatban, hogy te milyen sokkal jobban tudod. Majd ha veled is megesett ilyen, gyere vissza aztán írd le milyen profin oldottad meg (és az nem ér amelyiket sikerül elkergetni, az gyerekjáték). Amúgy viccesek az ilyen nethuszárok. Sokat ismerek a kutyás rendezvényekről és nem tudják, hogy velem beszélnek ezen a fórumon, érdekes, élőben nem mernek így viselkedni. Na viszont látásra.
2013. jún. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 anonim ***** válasza:

te most komolyan ennyire buta vagy hogy azt mondod/gondolod az írott dolgot ugyanannyi idő teljesíteni míg elolvasod? te nem lehetsz ennyire buta! ezek amiket én leírtam neked, mind mind tökéletesen bevált módszerek. ezt a hurkos módszert bármikor megcsinálom neked fél perc alatt, oké ha nagyon nagy a fejetlenség akkor egy perc alatt. míg te még éppen ütlegeled a rotit hogy engedjen már el, én már rég kiszabadítottam az enyémet és békességben elvonulunk. hány videót linkeljek még neked? elhiszem hogy mint egy bugyuta pánikoltál de attól még ha gondolkodsz hidd el nem nehéz mindezt megcsinálni. mellesleg szerinted ez csak elmélet miközben azt se tudom a gyakorlatban hogyan lehet megvalósítani vagy mi? és rendesen azt mondod hogy az hogy a kutyát megfogd rendesen az szórakozás de ez a full idétlenkedés amit te lerendeztél az mind profi. ugye te most komolyan viccelsz? ennyire hülye ember nem létezhet. mit akarsz? hogy bénázzak le egy támadást ugyanúgy mint te? hát sajnálom de az nem fog menni, mert én gondolkodom. és azonnal jár az agyam, azonnal azt figyelem hogyan és mi módon tudom megoldani a helyzetet, így valóban igazad van, soha nem fogok megélni olyan siralmas brutális támadást mint te!


nem tudom mire akartál kilyukadni a személyes találkáiddal de elmondanám hogy velem egész biztosan nem találkoztál soha az életedben ugyanis nem magyar országon élek . mellesleg ha személyesen ismernélek hidd el hogy a képedbe mondanám ugyanezeket de nem kizárt hogy csúnyábban. szóval a lényeg ha valaha beszélgettünk volna főleg kutyás témákról azt nekem elhiheted hogy az életben el nem felejtetted volna. főleg ha még nekiállsz így fenn héjázni hogy te milyen okos vagy holott a tudásod egyenlő egy csecsemőével.


borzalmasan nevetséges vagy a gyerekes (am őszintén mennyi idős vagy?) erőlködéseiddel és a szánalmas tudásoddal miközben azzal jössz hogy kiképző családba pottyantott téged a gólya, és még annyit sem tanultál meg hogy a kutya előtt nem rohanunk? ne már!


EZEK UTÁN NEM CSODA HOGY A ROTI GAZDÁJA KIRÖHÖGÖTT. biztos gondolta magában "nah mivan a kiképző gyerek de ügyesen megoldja már a dolgot"

most már nagyon sajnállak. borzalmasan buta vagy és a tetejében azt hiszed milyen sokat tudsz, leírhatatlanul szánalmas vagy de tényleg. ne legyen igazam, de nehogy egyszer egy ilyen elfuserált bénázásodnak lássa egyszer egyik kutyád a kárát! aztán sírhatod vizesre a párnád hogy az a kutya volt a hibás!


amúgy megnézted miket írkálsz itt össze vissza? gondolkodjál már! egyszer azt írod hogy a semmiből mindenfajta előjel nélkül támadott a kutya, holott kiderült hogy abszolút tudtál róla hogy ott van? akkor miért nem fordultál vissza? azt gondoltad hogy majd milyen okos vagy és megoldod? amikor a kutyát felkaptad ne mond már hogy ugyanazzal a lendülettel képtelenség volt a kutyáid elé állni mert megeszem a laptopomat!


mellesleg azt alá tudnád támasztani hogy te milyen alapon mondod azt hogy én nem tudok semmit, hülyeségeket beszélek és te milyen okos vagy? mert hidd el ha bárki TAPASZTALT KUTYARTÓ erre jár és ezt elolvassa csak azt látja hogy te ovis módjára viselkedtél, majd amikor én leírtam mindent pontról pontra még akkor is váltig állítod hogy én nem oldottam volna meg jobban. meg hogy számomra zöld az ég. normális vagy te őszintén?


oldalakon keresztül játszod a sértődöttet miközben te szitkozódsz de azt se tudod mi az a kutya. visszaolvastad egyetlen egyszer is magadat? süt az írásodról a mérhetetlen butaság. hidd el -főleg ha azt írod hogy sok felétek az agresszív kutya- fogsz te még koppani sokat ha nem kapsz észbe. nekem meg írkálhatod a jókívánságaidat hogy járjak így meg úgy, de sajnálattal kell közölnöm , ÍGY MINT TE AZ ÉLETBEN SOHA NEM FOGOK JÁRNI MERT PONTOSAN TUDOM MIT KELL CSINÁLNI!


mellesleg azt már csak egészen halkan jegyzem meg hogy nem volt ebben a támadásban semmi különleges, de bénáztad el minden létező lehetséges módon ahogy csak lehet.

hálát adok az égnek hogy nem ilyen ember vagyok mint te mert mostanra már tuti idegbeteg lenne a kutyám is hacsak nem halna bele valamelyik ilyen profi bénázásomba amit te lerendezel. szánalmas vagy de tényleg.


te még arra sem vagy méltó hogy az ember egy betűt is írjon neked mert azt sem érdemled meg. veled normálisan nem lehet kommunikálni. millió dolog van amire nem reagáltál és csak a pár mondatodat szajkózod hogy én vagyok a hülye meg kivánsz itt minden jót nekem meg a kutyámnak. hát gratula ez is téged minősít, meg a nagyon sok intelligenciádat.


ha nem haragszol én fel is adom mert te egy szánalmasan buta vitapartner vagy. ne haragudj de az ennyire buta emberrel lehetetlenség bármit is kezdeni.

2013. jún. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/41 anonim ***** válasza:

jah és mégvalami:


ha már annyira sok jót kívántál... én nem kívánok egyebet csak ha egy ilyen elfuserált bénázásodnak komolyabb következménye lesz, a legnagyobb szenvedésed közepette jusson eszedbe majd ez a kérdés és az hogyan viselkedtél.

2013. jún. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 A kérdező kommentje:
na örülök hogy el voltatok! köszönöm a sok segítséget, ha rám támad egy pit akkor elé állok.
2013. jún. 23. 13:49
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!