Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1éves stafimat mikor sétáltatt...

1éves stafimat mikor sétáltattam egy korcs kutya meg támadta és nem védte meg magát szegény, valahogy szét szedtem őket és nagyon sajnálom a kutyám. Valaki tud segíteni hogy mit tanitsak meg vele hogy megvédje magát?

Figyelt kérdés
2013. jún. 21. 21:07
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
61%

ez nem volt konkrét támadás. mellesleg a kutyád a helyzethez mérten megvédte magát. az hogy csipkedte neki az nem volt semmi ezért is nem bántotta a kutyát. nem arról szól az egész hogy azonnal egyetlen vakkantásra ugorjon neki. szerencsére nem antiszoc a kutyád.

mi is találkoztunk ilyennel. az enyém nagyon ügyesen nem reagált rá. jól tette, nem akarom hogy azonnal minden kis morgásra bunyozzon. mellesleg nem is érdekelte, nem hatotta meg a másik csipkelődése. egyedül akkor adott volna a másiknak mikor az érzékeny ponton érte, de még akkor is letiltottam az enyém. ha konkrétan megharapnák, akkor tudom hogy már megvédené magát, szerintem a tied is így tenne. nagyon jól tette a kutyád hogy figyelmen kívül hagyta, illetve próbálta figyelmen kívül hagyni azt a másikat. mellesleg nem tudom így már én sem hogy miért nem zavartad el a másik kutyát.


72%os


hidd el tudom magamról hogy akkor is elé állnék a kutyám elé. és nem azért mert esetleg ne tudná magát megvédeni. hanem azért mert nem akarom lehetőleg hogy egy karcolás is essen a kutyámon. nem mellesleg már azért is ciki lenne hegekkel szaladgálni mert ő egy pit és sokan még így is tévesen ítélik őt meg.


ha mégsem hat a módszer -tény nem vagyok egy cesr millan- akkor meg fogom a kutyám pórázát, rárakom az idegen kutya nyakára és fojtással rábírom hogy tegyen le a szándékáról. valójában borzasztó kevés az az antiszoc kutya amelyikkel képtelenség bánni. de az olyanok pedig nemigen szaladgálnak az utcán, ugyanis az első probléma után máris elvitetik . de szerintem ha te olyanokat képes vagy írni hogy a kutyád gerince helyett tuti a te karodat törte volna el szerintem inkább ne nagyon magyarázz. én azon "hülyék" csoportjába tartozom hogy előbb töretem el a karomat minthogy a kutyámnak nekimerjen egy is menni. nem mondom hogy húú de bátor jani vagyok az utcán. találkoztam már falkába verődve 5 kutyával is (kettőnél több kutya jelenlétét már én sem szívlelem), nyilván valahol legbelül betojtam azért én is nah, de amint ebből kettő megindult az enyém felé, már nem gondolkoztam. pedig egyszerre öt kutya eshetett volna nekünk mégsem történt meg.


mellesleg nem ártana azt istudni hogy sok kutya még a támadás előtt gondolkodik, tehát irányítható, elzavarható ha nem is világgá de annyira hogy ne támadjon meg, tartsa meg a tisztes távolságot. ha már a támadás megtörtént akkor ott már valóban elborul sokak agya és függően attólmilyen erős kutya te aztán gyepálhatod, nem áll le. ezért is logikusabb ha nyakörvvel fojtod , persze nem megfojtani kell. nincsen az az idegbeteg kutya amelyik ilyenkor ne eresztene. az pedig még jobb ha eleve a támadást meg sem engeded.

2013. jún. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
61%

kedves kérdező. meglepődnél mennyire hatásos tud lenni az ha valóban meg akarod védeni a kutyád. itt gyik-on kettő igen fiatal tizenéves LÁNY! ról is olvastam akik nagytestű kutyától védték meg a kutyáikat. nem gondolkodtak csak elé álltak a kutyáik elé, és nem történt támadás!


hiába megy feléd egy kutya morogva is ha úgy elé állsz baromi kevés az esélye hogy ne torpanjon meg. minket az említett öt kutya ráadásul hátulról talált be. arra lettem figyelmes hogy közvetlen mögöttem kutyaugatás morgással együtt. szerinted? nah akkor betojtam valamennyire tény. aztán mégis elé álltam az enyém elé...

2013. jún. 22. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
77%

De ő nyilván azt akarja,hogy k€rva kemény kutyája legyen,aki szétver minden más kutyát :D


A kedves rotis válaszoló szaki barátunknak meg üzenném,hogy ha elkezded ütni egy kutyát,aki támad rád/rátok,azzal aztán biztos,hogy nem azt éred el,hogy elszalad :D:D

Jobban felhergeled a kutyát...


Mellesleg,ha egy staff/pit keményen összebunyózik valakivel,az ezerszer rosszabb,mintha "nem védené meg magát".Megnézném,hogy utána hogy szeded szét őket :D


És nagyon kellemesen meg lehet védeni a kutyádat,az esetek 99%-ában,ráadásul amit a kérdező leírt,az nem volt vmi nagy támadás...sőt.


Ismétlem,én egy kaukázusi elé álltam,ami a combom közepéig ért,hasonló szituációban,hogy a gazda állt be a kocsijával,a kutya meg kirontott ránk az udvarból...Rögtön a kutyámnak esett,belemart a nyakába majd a pórázzal elhúztam a kutyát és beálltam a kau meg az enyém közé.A kau kerülgetett is minket,de mindig úgy fordultam,hogy kettejük közt maradjak.Majd jött a kedves gazda és bevitte a kutyáját az udvarra.


Semmi probléma nem történt,ha hagyom,akkor az enyém is neki esik (2 éves amstaff) de én ezt mindenképpen el akartam kerülni.Rászóltam,hogy "hagyjad" tehát nem csinálhat semmit...


A kutyák testbeszédét kellene megismerni,nem ilyen óriási baromságokat összehordani,hogy "vertem a rotit,mégsem engedte el" vajon mér....:D

2013. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
10:37 Már nem haragudj (bár elég nevetséges, hogy én kérek bocsánatot, amikor engem sértenek meg) de egy ordenáré bunkó érzéketlen ember lehetsz! Majdnem meghalt a kutyám a szemem láttára, és te idejössz és vered a melled, hogy az én hibám! Kívánnék neked hasonlót, ha nem az ártatlan kutyád szenvedne tőle, aztán akkor majd meglátnánk. Kiváncsi vagyok te mit tettél volna a helyemben, tökéleteske! Semmit sem tudsz rólam, sem a kutyáimról, sem arról, hogy mi történt, hogy jössz ahhoz, hogy kioktass? Azt hiszed bántam volna ha engem harap meg? Sajnos nem nyújthatok be kérvényt, hogy engem válasszon! És aztán majd sebesülten az esélyeim nőnek, hogy meg tudjam védeni a kutyáimat akik amúgy addig nyugodtan fekszenek mert hát akitudjaahelyétafalkábanazazttesziblabla vagy hazaszaladnak és felhívják a mentőt, mi? Gratulálok, egy kis EQ rád férne, mert nem sokat birtokolsz az tuti, bár a logikus gondolkodásoddal is bajok vannak! Mondjuk arra kiváncsi vagyok, hogy láttál-e már kutyát mozogni. Ha igen, elég beteg és öreg lehetett, de megsúgom neked, hogy egy egészséges kutya ha támadni akar, nem fogja megvárni amíg a könyvben leírt összes módszert felvonultatod rajta, majd hősi cowboyként hurkot dobsz a nyakára és 55 kg-os nőként lefogod a kan rottweilert majd mit csinálsz? Állsz mint a h*lye várod a megváltást? Atyaég! Utcán, a való életben jártál már? Ideje lenne felkelni az álomvilágból. Na mindegy, ilyen öntelt, bunkó emberekre nem vesztegetem tovább az időmet.
2013. jún. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
11:04 nem, majd állok mint a hülye és végignézem amíg megöli a kutyám! Kiváncsi vagyok te mit tettél volna kedves állatszerető akinek ennyit jelent ha más kutyája életveszélyben van: :D
2013. jún. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
73%

Hát nyilván nem ütögetem a támadó rotit,hogy ezért megjobban bedühödjön és esetleg széttépje a kutyám :D


Speciel el sem tudom képzelni,hogy hogy hozhattad össze már alapból azt a szituációt,hogy ráfogjon a kutyádra.

Még ha nagyon hirtelen történik is minden és nem veszed észre a kutyát,akkor sem az az első mozdulata a rotinak,hogy ráfog a tiedre.És elképzelni sem tudom,hogy nem veszel észre egy 45 kg-os fekete kutyát,hogy rohan felétek...


Ilyenkor jön szóba a lélekjelenlét,meg a talpraesettség.

Na meg persze a kutya testbeszéde...


És ha már én nem vagyok állatszerető,te gondolom az vagy,hogy vered a másik kutyát. :D Az nem állat?


Nem tudom,hogy sírjak,vagy nevessek rajtad...

2013. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
Gondolom ha mást haláleset, szerencsétlenség, baleset ér, ne adj isten beszél róla másoknak tancséként akkor odamentek hozzá is, és megmondjátok neki, hogy az ő hibája, és hogy ti mit tettetek volna a helyében tökéletesen és még ki is röhögitek :D! Na mindegy, ilyenekre tényleg feleslegesen vesztegeti az ember az idejét.
2013. jún. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:

Ráhibáztál minden ponton!

1, NEM TUDOD mi történt csak annyit, hogy egy támadás volt. És nem érdekel, ne is kérdezel cska kioktatsz és szórakozol egy szerencsétlen állaton.

2, Pontosan az volt az első dolga, hogy rágogjon a kutyámra egyszer. És többet nem engedte el. Nem rohant sehova, ugyanis sétáltunk este, ő pedig az árnyékban állt és megvárta amíg pontosan oda nem érkezünk mellé. És ez cvsak egy kis részlet az egész sztoriból.

3, Remélem majd te is a másik állat védelmével leszel elfoglalva, ha bántják a kutyád! Na adj isten téged, vagy egy gyereket, mert más is mehetett volna arra!

4, Ha nem lettem volna talpraesett, akkor már lehet egyik kutyám sem élne, vagy én vagy valaki más.

Te meg csak röhögj tovább, anyukád büszke lehet, hogy egy ilyen érzéketlen és éretlen gyereket sikerült produkálnia.

2013. jún. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
73%

nézd, nem megsértődni kell hanem megérteni amiről beszélünk. mellesleg úgy látszik te nem nagyon jártál a való világban mert azt hiszed minden kutya be akar zabálni vagy téged vagy a kutyádat. sőt abból is virít a tudatlansgod hogy jössz az 50akárhány kilóddal : hogyan fogj le egy rotit? már én is ott tartok hogy nem tudom eldönteni sírjak e vagy nevessek. én 47 kilós vagyok. és képzeld ha a kutyára ráteszel megfelelő helyre egy hurkot lehetsz te 30 kiló is akkor is tökéletesen meg tudod tartani. szerinted cesar a pöttöm kis termetével hogyan tud megtartani egy egy idegesebb szabadulni vágyó nagyobb kutyát? hidd el nem az energia kibocsátással.


mellesleg meg bunkózhatsz meg érzéketlennek is nevezhetsz, de az igazság akkor is az hogy ezt a szerencsétlen balesetet el is lehetett volna kerülni. épp az ilyen emberek miatt támogatom annyira a gyerekek oktatását egy egy "kutyatámadásról" szerintem erre külön tanfolyamokat kellene indítaniuk egyes szerveknek. de még kötelezővé is tenném minden ember számára.


mellesleg valahol meg is értelek. van egy kutyamentes ilyen fefogású barátnőm. egyszer vele beszélgettem el alaposan az ilyen "kutyatámadás" témáról. megdöbbenve tapasztaltam -tény a tudatlanság miatt- hogy minden lehetséges felvázolt elméleti esetben a lehető legnagyobb hibákat követte volna el. ő ugyanilyen hisztis volt hogy ne magyarázzak meg bla bla. mire a beszélgetés végére csak annyit mondott hogy igazam van de mindezt sokan nem tudják ahogyan ő sem tudta. rengeteget nyersz azzal ha megtanulod a kutyák testbeszédét. amíg ezt nem tudod addig ne hisztizz már hogy te milyen okos vagy meg bla bla, meg tuti én nem jártam a való életben. most jöhetsz azzal hogy megnéznéd. de én is megnézném mit kezdtél volna egy 5 tagú kutyafalkával, vagy a két morgós ebbel, vagy a másikkal amelyik még csak nem is morgott de csendes jeleket küldött és még sorolhatnám.

2013. jún. 22. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
39%

Ne aggódj,édesanyám büszke rám.:)


És itt nem velem van probléma,hanem veled.

És nem a kutyádon mulatok ilyen jót,hanem rajtad,ahogy keservesen próbálod bizonygatni,hogy az az aljas roti,a sötétben lapulva várt rátok,hogy a semmiből mindenféle jel nélkül kiugorjon,óramű pontossággal és ráfogjon a kutyádra,aminek szintén nem volt előzménye.


Foglalkoztam én már eleget kutyákkal,ahhoz hogy lássak bőven dolgokat.A legdominánsabb és legagresszívabb kutyáknál sem történt ilyen.


Önkritika nálad sem sok van.

És még mindig azt mondom,hogyha egy felhergelt állatot nekiállsz ütögetni,csak a helyzeten rontasz,és annak a kutyád látja a legnagyobb kárát.


De te nyilván jobban tudod ezt,ezért is ütögetted és ezért sem vált be :D

2013. jún. 22. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!