Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tünetei vannak a...

Milyen tünetei vannak a kennelköhögésnek? Elkaphatta a kutyánk? Akkor mit kell tenni?

Figyelt kérdés
Voltunk a kutyával új kutyaiskolában és következő hétre kiderült hogy egypár kutya beteg volt. Az első alkalom már 3 hete volt. A kutyánk már múlthéten is köhécselt most is hallani néha. Nem tudom hogy elkaphatta e ő is. Vagy köhöghet a sok lihegéstől ( a meleg miatt) ? Kuvaszról van szó szóval elég melege van. Nem köhög folyton csak néha rájön.
2013. jún. 22. 12:40
 1/4 anonim ***** válasza:

A köhögés meg a lihegés nem ugyanaz.

A köhögés elég egyértelmű.Ha köhög beteg.Nincs olyan,hogy kicsit köhög és nem beteg.

És ki is derült,hogy beteg kutyákkal érintkezett,simán elkaphatta,és a köhögése is ezt igazolja.


Fordulj orvoshoz,mert a kennelköhögés halálos is lehet és addig ne vidd kutyák közé.

2013. jún. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Úgy gondoltam hogy a földön fekszik porba mocsokba és ahogy liheg felszívhatja. De köszönöm a választ.
2013. jún. 22. 14:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább vidd el. Ha időben elkapják a betegséget egyszerű és olcsó a kezelése. Nemrég futott a mi környékünkön is végig egy járvány. Minden kutya kapott egy szurit, meg pár napra gyógyszereket, aztán meg is gyógyutak. :)

Amúgy valóban így kezdődik. Eleinte csak egyet-egyet köhög, aztán bedurvul.

2013. jún. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

a kennelköhögés gyakorlatilag a kutyák influenzája.

Nagyon könnyen fertőz, egészséges immunrendszerű kutya 90%ban kijön belőlle baj nélkül, de lehetnek súlyos szövődményei is.


Ha megkapta a kutyád akkor sokat köhög, öklendezik egyértelműen látszik rajta, hogy nincs jól.

2013. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!