Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni a szaporító...

Mit tudok tenni a szaporító ellen?

Figyelt kérdés
Van egy bullterrier kutyám, akit egy szaporítótól vetem. Amikor megvásároltam a kutyust, akkor még azt hittem, hogy rendes helyről vettem. Amikor kifizettem és kértem az oltási könyvet, azt mondta a férfi, hogy most nem találja, de feltétlenül elküldi postán. Természetesen nem küldött semmit. Pár napja volt nálunk a kutyus, amikor kb. 15 centis orsóférgeket kezdett hányni. Egyből vittük orvoshoz, aki azt mondta, hogy a kutyus már annyira gyenge, hogy valószínű, hogy meghal. Szerencsére túlélte a rengeteg vitamin injekciónak köszönhetően. Kiderült, hogy sem oltást, sem féreghajtót nem kapott. Az orsóférget az anyától kapta el, már a méhben, vagy az anyatejjel szívta magába. Szóval a "tenyésztőnek" tudnia kellett róla, hogy a szukája beteg. Utána kiderült a kutyámról, hogy szárnyas allergiája van, ami miatt nincs szőr a fél kutyán. A szaporító szárnyas belsőségekkel etette a kicsiket, amíg el nem hoztuk. Eddig kb. 150-200 ezret költöttünk, csak a kutya gyógyíttatására és csak speciális tápot ehet. Ezt megírtam a szaporítónak és megkértem, hogy ne ellesse a kutyáját, mert a születendő kicsik is betegek lesznek és ő sem akarhatja, hogy mások is így járjanak, mint mi. Tegnap láttam az expressz-en, hogy megint 2 kiskutyát árul. Azt persze elfelejtette odaírni, hogy betegek a kicsik, mert ő hiába ad nekik esetleg féreghajtót, az orsóféreg örökre a kicsik testében marad és utána ha esetleg azok is leellenek, azoknak a kicsinyük is beteg lesz stb. Gondoltam, hogy bejelentem az apeh-nak, de olvastam a tájékoztatót a névtelen bejelentésekről, hogy vagy utána járnak, vagy nem. Azt tudom, hogy a bullterriereknél a születendő almokat be kell jelenten, de nem tudom, hogy az csak hivatalos tenyésztőkre, vagy mindenkire vonatkozik, aki leelleti a bullterrierjét. Egyébként utólag derült ki,hogy a kutyámnak még volt 8 testvére, de a szaporító csak 2 hagyott meg, a többit agyoncsapta. Érdekes, hogy most is 2 kiskutyát árul.....
2009. okt. 13. 10:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

hát, az már valami, hogy ezt leírtad...

persze utólag könnyű okoskodni, de én oltási könyv nélkül még egy bevallottan keverék kutyát sem hoznék el ingyen a szomszéd nénitől... ez nem fajtatisztaság kérdése, hanem a józan észé... ezzel nem csak a kutyát veszélyeztetted, hanem a saját családodat és saját magadat is... bár gondolom, erre mára rájöttél. hátha akik olvassák most a történetedet, azok is tanulnak majd belőle...

2009. okt. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Szerintem magamat nem veszélyeztettem ezzel, hogy elhoztam a kicsit. A helyszínen ott volt a kan és a szuka kutya is, akik nagyon barátságosak voltak és az agresszió picike jelét sem lehetett felfedezni rajtuk. Csak abban az esetben hagytam volna ott a kutyust, ha látom, hogy valamelyik szülő agresszív, mert ezt nem kockáztathattam meg, hogy egy agresszív "harci kutyát vásároljak. Nagyon rég óta szerettem volna ilyen fajta kutyát és már a fényképébe is beleszerettem, ezért nem volt szívem ott hagyni, amikor mondta a tulaj, hogy "épp" nem találja az oltási könyvet. Bár elég hihetően előadta, hogy tényleg elküldi nekem, de most alszik bent a pici babája és nem szeretne zörögni. Én kis naív.
2009. okt. 13. 11:49
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
annyit tudsz tenni, hogy ahol meglátod a hirdetését, oda te is felrakod a tiédet, amiben az szerepel, hogy ez a férfi csaló. és leírod az esetedet.
2009. okt. 13. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
De ha adok fel hirdetést és leírom a bajom, akkor lehet, hogy a kicsik nem kelnek el és akkor agyonüti őket is a szaporító.
2009. okt. 13. 12:14
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

ha meg elkelnek, lehet nem kapnak olyan szakszerű kezelést, mint amilyet a ti kutyátok kapott és végül úgyis meghalnak.

itt a lényeg pont az, hogy ne tudjon eladni kutyát. mert ha nem kelnek el, többé nem is fogja elletni a szukáját.

2009. okt. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

Nagyon szép dolog tőled, hogy ennyit ráköltöttél szegény kutyára de fiatal vagy ahhoz, hogy megértsd, ilyen a világ amiben élünk. Ha nem lennének olyan emberek, mint te, akik megveszik az ilyen kutyákat akkor a kutyák sem lennének, mert nem eladhatóak.

Egyébként a bullterriereket nem kell bejelenteni.

2009. okt. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
62%
első vagyok... Szerintem azért veszélyeztetted magatokat, mert ha nincs oltása, akkor akármilyen betegsége lehet, akár veszettsége is, amit az ember is elkaphat... ha nem tudod, hogy oltva van-e a kutya, akkor azt sem tudod, hogy beteg-e...
2009. okt. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem nincs más fegyvere egy vevőnek a szaporító ellen ( nem vásárol nála). Ha mégis véletlenül belefut egybe, akkor megközzé tenni. Tényleg!

Nem lenne rossz egy szégyenfalat csinálni neten, ahol a szaporító lakcíme szerepelne és egy sorszám. Meg lehetne fejelni egy történettel, elrettentés képpen.

2009. okt. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Idő közben kiderült, minden bulli almot be kell jelenteni. [link] Írtam a HUNGáRIA BULL TERRIER KLUB-nak emailt, elvileg ők keményen küzdenek a szaporítók és a beteg kutyák szaporítása ellen. Remélem, hogy tudnak valamit tenni. Én azért vettem ilyen helyről a kutyust, mert párom azt mondta, hogy 50 ezernél többet nem adunk ki kutyára. Törzskönyvesek pedig az az ár felett voltak jócskán. De hát "olcsó húsnak híg a leve" . Ahogy az állatorvosunk mondta. Már párom is belátta, hogy jobban jártunk volna anyagilag egy jobb helyről származó kutyussal, de hát ez van. Ha így alakult gondoskodunk róla és megteszünk mindent a gyógyíttatásáért.
2009. okt. 13. 17:27
 10/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:
31%

És gondolod hogy a szaporító majd lejelenti a HBTKnál a szaporított almát? Mesevilágban élsz??

Ez csaka tenyésztőknek kötelező,őket tudják ellenőrizni, a szaporítót nem.

2009. okt. 13. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!