Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni a szaporító...

Mit tudok tenni a szaporító ellen?

Figyelt kérdés
Van egy bullterrier kutyám, akit egy szaporítótól vetem. Amikor megvásároltam a kutyust, akkor még azt hittem, hogy rendes helyről vettem. Amikor kifizettem és kértem az oltási könyvet, azt mondta a férfi, hogy most nem találja, de feltétlenül elküldi postán. Természetesen nem küldött semmit. Pár napja volt nálunk a kutyus, amikor kb. 15 centis orsóférgeket kezdett hányni. Egyből vittük orvoshoz, aki azt mondta, hogy a kutyus már annyira gyenge, hogy valószínű, hogy meghal. Szerencsére túlélte a rengeteg vitamin injekciónak köszönhetően. Kiderült, hogy sem oltást, sem féreghajtót nem kapott. Az orsóférget az anyától kapta el, már a méhben, vagy az anyatejjel szívta magába. Szóval a "tenyésztőnek" tudnia kellett róla, hogy a szukája beteg. Utána kiderült a kutyámról, hogy szárnyas allergiája van, ami miatt nincs szőr a fél kutyán. A szaporító szárnyas belsőségekkel etette a kicsiket, amíg el nem hoztuk. Eddig kb. 150-200 ezret költöttünk, csak a kutya gyógyíttatására és csak speciális tápot ehet. Ezt megírtam a szaporítónak és megkértem, hogy ne ellesse a kutyáját, mert a születendő kicsik is betegek lesznek és ő sem akarhatja, hogy mások is így járjanak, mint mi. Tegnap láttam az expressz-en, hogy megint 2 kiskutyát árul. Azt persze elfelejtette odaírni, hogy betegek a kicsik, mert ő hiába ad nekik esetleg féreghajtót, az orsóféreg örökre a kicsik testében marad és utána ha esetleg azok is leellenek, azoknak a kicsinyük is beteg lesz stb. Gondoltam, hogy bejelentem az apeh-nak, de olvastam a tájékoztatót a névtelen bejelentésekről, hogy vagy utána járnak, vagy nem. Azt tudom, hogy a bullterriereknél a születendő almokat be kell jelenten, de nem tudom, hogy az csak hivatalos tenyésztőkre, vagy mindenkire vonatkozik, aki leelleti a bullterrierjét. Egyébként utólag derült ki,hogy a kutyámnak még volt 8 testvére, de a szaporító csak 2 hagyott meg, a többit agyoncsapta. Érdekes, hogy most is 2 kiskutyát árul.....
2009. okt. 13. 10:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
33%
B@szki ez a MEOE szabályzata, nem törvény! Annak a bizonyos szaporítónak ehhez semmi köze! Hiába írtál mailt, nem lesz semmi hatása. Nem állatvédő szervezet.
2009. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Témát túltárgyaltuk, a dolog megoldódott..... Köszi mindenkinek a hozzászólásokat.
2009. okt. 15. 14:21
 13/18 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy csak most írok miután kijelentetted a témazárást, de az előttem szólóknak nincs igaza, mi is kutyákat tenyésztünk, és jól tudom a szabályokat, a szaporítónak is le kell, ismétel KELL jelentenie az almokat, mert több száz ezer forintra is megbírságolják, főleg mivel tudja, mert biztos hogy tudja, hogy beteg kutyát árul, ezért még + fél millió forint büntetést kap, a kutyáit pedig elkobozza az állatvédő egyesület és új otthont keresnek nekik, miután kezelték, tudom mert a szomszédomba is előfordult, és mielőtt bejelentettem a kutyakenelem létezését, alaposan felvilágosítottak a dolgokról, szóval amit ő csinál az törvény ellenes, pereld be!
2010. máj. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Kedves utolsó!

És mégis ki bírságolja meg?

Ne nevettesd már ki magadat....

2010. máj. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
látom te se láttál még kutya tenyészetet, minden évben jön 2-3 alkalommal 1 ember, aki megnézi az állapotát a tenyészetednek, ahol kutyát adnak el azt jelenteni kell, hogy eladhassa, ha csak nem barátnak, vagy éppen szomszédnak adod el, ennek kemény szabályai vannak, ez különbözteti meg a tenyésztőt a szaporítótol
2010. jún. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Mivan????

Nálam még sosem volt senki ellenőrizni,körülnézni. Beszélsz Te marhaságokat....

2010. jún. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
akkor marha jól titkolod a tenyészeted, a RENDES és IGAZI kutyakenelekhez minden évben jön 1 ember aki ellenőrzi, nem véletlenül...és leánykorom óta kenelünk van, szóval nekem ne mond hogy marhaságokat beszélek
2010. jún. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 Winner of Royal Hill ***** válasza:
Melyik kennelklubhoz tartozol TE?
2010. jún. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!