Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak máshogy? (...

Mit csináljak máshogy? ( többi lent )

Figyelt kérdés
vidéki vagyok és beszokom vinni a városba az 5 hónapos rotimat a szocializáció végett . és amikor beviszem elkezdi ugatni/támadni az első embert akit meglát. én ezt tiltom "nem" el és póráz felhúzással . közel 1 perc elteltével abba is hagyja majd utána megint oldalra húz egy-két ember felé én ilyenkor nem tiltom csak fel húzom a pórázt. ( előre nem tud húzni mert mindig mellettem tartom, aztán fél óra múlva már tökéletesen szépen jön pórázon mellettem vagy mögöttem nem érdekelve semmilyen inger ( sok ember , autók , biciklisek ) csak más kutyák azok érdeklik de amúgy szépen jön , tehát kérdésem hogy ez a fáradság miatt van hogy ennyire nyugodtan sétál velem (mert elég lihegve jön) vagy amúgy is megért engem és tudja ,hogy én vezetem őt? vagy szerintetek mit kéne máshogy csinálnom ? ja még annyi hogy sok idegent nem enged hogy megsimogassák őt ha nyugodt akkor is kezdi támadni őket ? ezt miért?
2013. jún. 23. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindig kell a nem szó.Még sokáig, mert kölyök még.

Az idegen simogatásakor jelentkező ugatás, támadás pedig a bizonytalanságát jelzi.

2013. jún. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Én úgy tereltem el a kutyám figyelmét az idegen kutyákról hogy a lábammal oldalba böktem. Ha kizökkent a támadásból akkor megdicsértem. Mostmár a kerítésen keresztül támadó kutyák mellett is úgy megy el mintha semmi se történne. Ilyenkor mindig megdicsérem.

Nekem ez jobban bevált mint amikor felemeltem a pórázzal. Kipróbálhatnád akkor is amikor emberekre támad.

2013. jún. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
oké köszi! még valami ! amikor talizok egy kutyással nem az enyém kezdi el ugatni hanem a másik emberé , ez lehet hogy az én kutyám bűne és ő hergeli őket ? ő csak annyit csinálna szegény hogy oda menne ismerkedni játszanni mivel idáig 1 olyan kutyással taliztam akinek a kutyája nem támadta vele összeengedtük és csak szaglázták nyalták egymást ....
2013. jún. 23. 18:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!