Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudok segíteni a...

Hogyan tudok segíteni a kutyámnak hogy ne csípjék össze a szúnyogok?

Figyelt kérdés

Sajnos a nyakörvet nem tűri, szóval a riasztós övek nem maradnak rajta:( Törpe pincher vagyis rövid szőrű.

Van valami házi praktika vagy ötlet?Annyira sajnálom hogy több mint 10 szúnyog van rajta és csípi persze amikor kint vagyok lehatom őket, de hát nem vagyok vele mindig.

Köszönöm előre is!


2013. jún. 23. 21:08
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

jajj sippara pedig olyan szépen indult a beszélgetésünk:D Nyilván tisztán látó táltos vagy :D Gondolom látod ahogy a kutyuskám kétségbeesve nyakörv nélkül céltalan bolyong a kertben miközben marják a szúnyogok.Ja és hogy biztos ki***tam.Nehogy rosszul legyél! Eléggé minősít téged,hogy úgy alkotsz másról véleményt,hogy egyáltalán nem is ismered a körülményeket,mert egy kérdésből (amiben pontosan az állat segítéséért tettem fel) pontosan megtudod a kutya életkörülményeit.Egy ilyen vadparasztnak magyarázkodni nem fogok, viszont aki kérdezte hogy télen hol tartom, annak szívesen megírom:

A lakásban nem marad el, szétszed mindent,bepiszkít,ahogy kiteszem a lábam,mert fél hogy elveszít.Mivel dolgozni muszáj, így nem lehetek vele egész nap.Örökbe fogadtam,mert senkinek nem kellett, folyamatosan szeparációs szorongása van és engem fogadott el egyedül gazdájának.Van egy szigetelt, télen fűthető házikója, egy kifutóval aminek az egyik fele fedett.De nem szeretem ha egy állatot ketrecben tartanak, így nyitott, azaz akkor megy ki a kertbe amikor csak akar.Nem szereti a bezártságot, tehát a nyakörvet sem tűri,többszöri próbálkozásra is inkább felakasztja magát addig bűvészkedik hogy levegye, így letettünk róla.Amikor kint vagyok a kertben, sőt amikor nem akkor is inkább kint van és játszik, van egy macskánk is, nagy haverok:)Mivel az árvíz visszavonulása miatt rengeteg szúnyog van, gondoltam megkérdezem én hülye hátha tud valaki valami jó kis praktikát hogy ne csípjék a szúnyogok.

Ja és továbbra sem értem miért kéne BEZÁRNI elvenni a szabadságát egy kutyának azért mert kistestű?!

Sippara egyáltalán nem ismeri a fajtát ezek szerint tévedtem, javaslom olvasson utána.


Hálás vagyok azoknak akik a szúnyogok elleni harcban tudtak tanácsot adni!

2013. jún. 25. 18:06
 12/22 anonim ***** válasza:
38%
Tehát nem is viszed ki sétálni, és eszedbe sem jutott, hogy a szeparációs szorongásán megpróbálj segíteni?
2013. jún. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Adventix spot on távol tartja a szúnyogokat. Sokan simán humán szúnyogriasztóval fújják be a kutyát. De körül nézhetsz a bio oldalakon, milyen növények oldatát ajánlják szúnyog riasztásra.
2013. jún. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 sippara ***** válasza:
54%

De, sajnos már rosszul vagyok - méghozzá a "fajtádtól" (gondolok itt az egészbe belesz@ró, hiperarrogáns kiskutyásokra).


Nem ismerem a körülményeket? A kutyát kib***tad a kertbe, mert nem vagy képes/hajlandó megnevelni, és nem adsz rá nyakörvet (akkor sem, ha az egészségét védenéd ezzel), mert szintén nem tudod/akarod nevelni. Hidd el, ennyi alapján sokkal többet meg lehet tudni rólad, mint gondolnád.

Hadd javítsalak ki egyébként, nem fél, hogy elveszít, csak gondolom, távolról kiszagolta, mennyire vagy kompetens gazda (segítek, véleménye szerint épp annyira, hogy még magadra SEM tudsz figyelni), és épp eszerint bánik veled (tehát pánikol, mint a két éves szellemi sérült gyermekét plázában elvesztő anyuka). Tudod, ha elfogadott volna gazdájának, nem lenne szeparációs szorongása.


...és végül az egész reakciód legszebb része: "Ja és továbbra sem értem miért kéne BEZÁRNI elvenni a szabadságát egy kutyának azért mert kistestű?!"


Társasági kutya. Sajnos, ha nem tudod FELFOGNI a kifejezést, azzal egyszerűen nem tudok mit kezdeni - bár mivel makacsul hiszem, hogy ennyire buta emberek nem léteznek a való világban, inkább arra merek gondolni, hogy egyszerűbb mindezeket magadba sulykolnod, mint kezelni a problémát.


Azzal pedig ne takarózz, hogy te bizony örökbe fogadtad mert senkinek nem kellett - az, hogy kiteszed (=bezárod) a kertbe nevelés helyett, nem megoldás sem neki, sem neked, sőt, hosszú távon jobbat tett volna neki még pár hónap menhely és egy normális gazda, mint X év stressz, szep.szorongás és idegbaj nálad a kertben.


A tények: Van egy kutyád, aki súlyos szeparációs szorongással küzd (=szüksége lenne egy stabil falkára, stabil hierarchiával, megkérdőjelezhetetlen falkavezérrel. Mit kap? Kertet b***meg, mer' gazdinak nincs kedve foglalkozni a baromságaival - mint természetes társaságigény, falkaigény, és még sorolhatnám), emellett azt "vesz fel" amit akar, gondolom azt eszik, amit akar (aztán mindezen döntések súlyával és az ezekből származó stresszel is úgy birkózik meg, ahogy akar).


A megoldás a te problémádra a neostomosanos fújás vagy valami spot-on, szegény kutyának meg egy újabb gazdikeresés segíthetne nagyon sokat.

2013. jún. 26. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

sippara nagyon sajnállak hogy itt éled ki magad.Egy barátnő kéne neked nem kutya.:D Tényleg sajnálom hogy ilyen ember vagy, gyorsan minden kutyatartónak mond meg mi a frankó hiszen te mindent tudsz.Monitoron keresztül!Azért ezzel milliókat lehetne keresni, csak ahhoz ész is kéne, csak egy pici:D Meg hogy marhára nem a kérdésre válaszolsz, az már megint más ugye, mert általános iskola tud SZÖVEGÉRTÉS.Elolvasod a kérdést, értelmezed (itt lehetnek gondok) és válaszolsz.Szerezz barátokat nagyon magányos ember lehetsz:(

De örülök hogy legalább picit tudtál itt írogatni nekem, aranyos vagy, remélem tudtam rajtad segíteni most már nem vagy annyira magányos:)Írj nyugodtan szívesen segítek neked is ahogy a kutyámon is, nem takarózunk főleg melegben!:D

Puszillak!

2013. jún. 26. 09:58
 16/22 A kérdező kommentje:
A kérdésre válaszolóknak köszönöm Adventix spot on vettem és meg is oldódott a probléma.:)
2013. jún. 26. 15:40
 17/22 anonim ***** válasza:
Fáj az igazság?
2013. jún. 26. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
74%

már elnézést hogy beleszólok...


sippara minden egyes szava tökéletesen igaz. te egy borzalmasan buta ember vagy kedves kérdező. a tipikus senki ne dumáljon mert senki nem ismer téged. amit mellesleg én személy szerint már baromira unok. igen nem tudjuk milyen színű a hajad vagy mi a kedvenc ételed. de azt néhány szavadból BÁRMELYIK TAPASZTALT KUTYATARTÓ LE TUDJA SZŰRNI HOGY TE NEMHOGY A FAJTÁHOZ DE MÉG A KUTYÁKHOZ SEM ÉRTESZ SEMMIT!


neked van róla fogalmad hogy mindaz amit te itt írkálsz az abszolút nem a fajta sajátossága hanem egy TÖK ÁTLAGOS MINDEN FAJTA ÉS KEVERÉK KUTYÁNÁL FENNÁLLÓ PROBLÉMA EGYETLEN SZÓVAL: AMIKOR ABSZOLÚT NEM VAGY A KUTYA VEZÉRE!


én javaslom hogy a buta szövegelésed helyett alaposan olvasd át azokat amiket sippara írt mígnem meg nem világosodik a sötétség az agyadban. hidd el ezzel csak saját magadat járatod le mert csak azt bizonyítod hogy mindenfajta hozzáértés nélkül még neked áll feljebb. borzasztóan buta ember vagy ezt már ügyesen bizonyítottad.

2013. jún. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:

Puszilok mindenkit:)

Gyökerek!

2013. jún. 27. 14:20
 20/22 anonim válasza:
19%

Szegény kérdező!XD

Szerencsétlen feltesz egy kérdést mert jót akar a kutyájának erre a sok aberrált Ceasar falkavezér követő nekimegy a torkának:D Miért nem tanácsoltátok hogy esetleg nevelje meg a szúnyogokat is, legyen azoknak is a falkavezére:DDDD Halálosan jót szórakoztam rajtatok, már bocsi a kérdezőtől!Persze értem én és tudom hogy fontos a kutyát nevelni, de könyörgöm tényleg ennyire le kell b*szni valakit?Ti milyen emberek vagytok most komolyan?Agyoniskolázott kis nyakkendős b*zik akik mindig mindent tudnak és csak az a jó ahogy ők, na azokat gyűlölöm!Javaslom ha valaki megkérdezi a véleményeteket hogy milyen sprayt használjon, ti melyiket ajánlanátok rögtön ba**tok le neki egy marha nagy pofont és alázzátok meg hogy fürdenie kéne nem spray-ket keresgélni!!!!::DDD ÚRISTEN

2013. jún. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!