Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó Napot Kívánok. Van egy...

Gyury83 kérdése:

Jó Napot Kívánok. Van egy Pitbull kölyök kutyám (Most 27. -én lesz 2 hónapos) és még nem kapott oltást. Péntek óta hány és véres a széklete. Azóta már eltel 3-4 nap és egyáltalán nem eszik. Miért?

Figyelt kérdés
De Szombaton volt az állatorvosnál szerint Parvovírus okozta bélgyulladás és adot neki különbözö injekciókat Vitamint, kiszáradás ellenit, féregtelenítőt. Még meg van a kutyus (3. napja) folyamatosan adom neki injekcióban a vizet, hogy ki ne száradjon (sajnos ha tejet adok azt egy kis idő után nem mindet de ki hánya). Egyszer jobban van egyszer rosszul és a legjobban ami aggaszt hogy már ez lesz a 3-4. napja hogy semmit nem eszik és nagyon lefogyot. Tegnap este megpróbáltam adni Neki injekcióba egy kis húsleves lét, de egy kis idő után nem mindet de ki hánya. Mit adhatnék Neki hogy azért ne csak igyon hanem egy kis étel is legyen benne? Még annyit szeretnék hogy Kb. meddig tart ez a betegség hogy már talán túl éli és mikor fogom tudni hogy már eszegetne?
2013. jún. 24. 10:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
45%
Miért kell ilyen undoknak lenni? Lehet menhelyről vagy utcáról befogadott kutya. Infúzió maradt már csak, hogy ki ne száradjon de ez költséges és ettől még nem biztos, hogy megmarad. Akár felépül akár nem minimum fél évig nem vihetsz haza másik kutyák még akkor se ha oltva van mert elkapná. Ha egy doki nem vállt be akkor keress másikat. Sok szerencsét, majd írd meg mi lett. Tejet pedig valóban ne adj neki, mert az csak hasmenést okoz.
2013. jún. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
70%

Menhelyről nem adnak 7 hetes kutyát senkinek,főleg nem betegen,főleg nem hozzá nem értő embernek.

Azt pedig nagyon kétlem,hogy az utcán kóborolt egy ilyen kiskutya.

2013. jún. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
62%
Mi is utcáról szedtük a kutyánkat egy hajléktalantól, még 6 hetes se volt.
2013. jún. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
84%

Azért undokok,mert elég valószínűtlen, hogy pont pitbullt talál valaki, nem is keveréket. A másik dolog, ha befogadok egy kiskutyát viszem rögtön oltásra.A 3. meg talált kutyának nem tudom pontosan megmondani,hogy 27-én 2 hónapos.

Bár az is igaz, hogy lekezelő stílus, támadás sajnos nem ér semmit, még sokszor a normális sem.

2013. jún. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
Hogy van most a kutya? Írd majd meg mi történt!
2013. jún. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
71%
Gondolom, hogy elpusztult már...
2013. jún. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
66%

Tény,hogy az undokoskodás nem szép,viszont aki rendszeresen jár ide és elég régóta tanácsokat adni,az szerintem már belefáradt,hogy szinte ugyanazok a problémák ismétlődnek hol nagyon h*lye,hol kevésbé h*lye gazdákkal.


Szerintem nyugodtan alapul lehetne venni,ezt a honlapot (is) egy új állatvédelmi törvény gyártásakor,vagy akár arra is jó lenne,hogy az illetékesek végre lépéseket tegyenek annak érdekében,hogy engedélyhez legyen követve BÁRMILYEN kutya tartása.

Ezt minden rosszindulat nélkül mondom,sokkal jobb állati sorsok lehetnének...és nem szaporítana boldog boldogtalan mindenféle kutyát.Agyon alázva ezzel az egész fajtát.

2013. jún. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Még mindig meg van a kutya. :) Ezt " Little Red" és társainak írom.. Azért mert irtam hogy Pitbull az még nem azt jelenti,hogy vereketetni vagy valami hasonló dologra tartanám. Pont az nap akkartam beoltatni amikor kezdet megbetegedni csak dolgozni voltam és nem gondoltam volna,hogy ennyi idősen bele fog esni ebbe a betegségbe. az állatorvos meg nem akkarta beoltani mivel hogy már megbetegedet és azt mondta hogyha felgyógyul (remélem) akkor fogja leoltani.

Most jelenleg alszik mert egész éjjel nem aludt, de kamilla teát folyamatosan adok neki meg szölőcukrot és tegnap délután óta nem hányt,nem ment a hasa. Folyamatosan mellette vagyok éjjel is fent voltam mellette 3 óráig itattam.

2013. jún. 24. 18:38
 19/26 anonim ***** válasza:
Calo-pet vagy hasonló nagy energia és vitamintartalmú paszta sokat segíthet illetve az ezüst kolloidot mondják sokan, talán nemrég olvastam egy menhelyes bejegyzésnél is, hogy azzal (is) itatták a kutyát és szerencsére helyrejött.
2013. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Én sehol nem láttam,hogy bárki azt feltételezte volna,hogy harcoltatni kell.Csupán annyit írtak,hogy nagyon rossz helyről vetted és nem kellene a szaporítók beteg kutyáit támogatni.

És még rossz dolgokkal is etetted.Egy kiskutyának kölyök tápra van szüksége,amennyiben egészséges.

Egy beteg kiskutyát pedig valóban nem lehet beoltani,mert nagyobb kárt tesz,mint hasznot.

2013. jún. 24. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!