Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinálsz, ha rajtad...

Bogyigazdi kérdése:

Mit csinálsz, ha rajtad maradnak a keverék kiskutyák?

Figyelt kérdés

Szerintem a többség azt válaszolja, "hogy beadom a menhelyre, ha nem kelnek el 6 hetes korukra"...

De lenne más választás is, pl., hogy időben ivartalanítatja, vagy vigyáz, nehogy "baleset" legyen.

De minek kell egy keverék kutyát direkt befedeztetni egy fajtatiszta, vagy ugyancsak keverék kutyával? Hogy minnél több kutya kerüljön a menhelyre, így megnehezíteni a menhelyek dolgát, és elvenni a 3-4 éves kutyák elől a gazdikat?

Igaz először mindenki magának nehezít, mert a kiskutyákat "el kell passzolni, amíg el nem kezdenek enni". Én úgy gondolom ez is egy stresszt jelent, mert ha van 3-4 nj alkatú 3hónapos ugribugri a kerten, az elég nagy felfordulást okoz. Akkor jön az, hogy menjen a menhelyre a bagázs. Persze mindenki úgy képzeli, hogy tök ingyen oltások nélkül beadja, azt le van tudva, ha meg téved, akkor meg jön az, hogy este a kapuban hagyják, vagy simán kiengedik az utcára szegényeket.

Szerintem, ha mindenki átgondolná, hogy hogyan fog évente 10-10 kiskutyát jó helyre, szerető családba juttatni, nem sok gazdi vállalkozna a feladatra, pedig célszerű lenne, ha az illetők először segítenének a menhelyen lévő kölyköknek gazdihoz jutni, és ha már egész jól megy a "feladat", na akkor fogjanak bele, ha még van hozzá kedv.

Vagy ha kiskuytázni akar, legyen ideiglenes befogadó, annyi S.O.S. üzenet járkál a neten, hogy pár napos kistutyákat találtak, hogy mindenkinek jut egy, és cumiztassák, legyenek pótmamák, ha ennyire unatkoznak.

Köszi, hogy végigolvastad, és írj véleményt, érdekel!!


2009. okt. 13. 19:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a többség tudja, hogy kb mennyit tud rásózni valakire, a többit meg agyoncsapja. Hozzájuk képest kisebbség, aki dobozban leteszi a menhely elé.

Az ivartalanítósok meg sajnos csak feljövőben vannak, de legalább egyre több.

Egyébként hiába érvelsz ezeket az embereket nem az állat jóléte érdekli, meg az emberség, hanem az, hogy mi előnyös neki. Ha nagyobb kár éri az ivartalanítás költségeinél, ha nem ivartalaníttat és ezt be is látja, csak akkor fog ivartalaníttatni. A kóbor kutyák stb magasról nem érdeklik. Ha nem látja ezt be, csak annyit lát, hogy ki kéne fizetni sok ezer forintot, na majd pont, hátha a miénk pont nem, ha meg igen, akkor majd kitalálok valamit, és akkor majd legközelebb nem... de a műtét á az drága.

2009. okt. 13. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%

Először is szerintem szomorú, hogy egyre több divatmajom van van, aki szerint csak a fajkutya a kutya, a keverék már nem is ér semmit. Szerencsére vannak olyanok, akik a kutyában a társat látják, úgy a keverékben, mint a fajtisztában.

Aztán: a kiskutyák akkor cseszik szét a kertet, ha engeded nekik. Nálam 30 év alatt sose tették. Persze néha rombolnak, de aki kutyát vállal, az számoljon ezzel.

Gazdikról meg annyit, hogy még válogathattam is közöttük, máig rengeteg kutyát meg tudok mutatni, hogy hol él.

2009. okt. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a dolog engem is gyakran foglalkoztat. Nap mint nap, találkozom olyan kutyusokkal, akik csak vannak mert lettek, de a gazdának csak nyűg.

Az emberek nagyon nagy része, rettenetesen felelőtlen ha állatokról (kutyákról) van szó. Megszületnek a kutyuk,és akkor jön az,hogy had legyenek mert úgy örül neki a gyerek, meg olyan aranyosak stb. Itt jönne a felnőttek felelőssége, hogy bizony azok a kutyusok megnőnek, és akkor bizony nagyobb lesz a teher, és mi lesz a sorsuk. Az tök egyszerű dolog, hogy beviszem a menhelyre. Csakhogy ez nem a legjobb megoldás, sőt egyáltalán nem megoldás. A kutyákat védeni kell, illetve el kell zárni, hogy ne történhessen "baleset"! Legjobb megoldás talán az ivartalanítás lenne, de ilyenkor jön a duma, hogy nincs nekem arra pénzem, meg egyebek. Na persze.

Gyakran találkozom a munkahelyem környékén megunt kidobott kutyákkal. Mert ugye felnőtt, megy sokat eszik, nem is olyan szép mint kiskorában stb. Ronda egy dolog ez.

Ha rajtam múlna nagyon kemény lennék ilyen dolgokban. Az ebadó lenne egy félig jó megoldás szerintem. Akkor tényleg csak az tartana kutyát, aki felelősséggel szereti, és annyit amivel el is bír. Azért írtam, hogy félig jó megoldás csak, mert ha ma bevezetnék az ebadót, belegondolni is rossz, hogy mennyi kóbor kutya lenne holnap az utcán.

Nagyon meg kéne változnunk nekünk embereknek!

2009. okt. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%
19:52-esnek: a menhelyen lévő kutyák nagy része menhelyi keverék. 4 általam talált kutya közül a 3 fajtatisztának aznap megtaláltam a gazdáját, a keveréket végül menhelyre kellett vinnem, mert nem lett meg a gazdája és nem maradhatott tovább nálam, visszaengedni az utcára pedig kegyetlenség lett volna. Budapesten nem volt olyan menhely, amelyik fogadni tudta volna, Fehérvárra kellett elvinni. Ezek után mesélje be nekem valaki, hogy keverékeket pároztatni felelősségteljes dolog. Nem azt mondom, hogy a keverékek kevésbé értékesek, csak azt, hogy jelenleg sokkal nagyobb a kínálat, mint a kereslet.
2009. okt. 13. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, várok még a többire:), mind a 2 féltől.

Még a keverékekről: a menhelyeken is mindenki "fajtiszta" kölyök kutyát keresnek (néha szuka ill. kan mellé)...és mikor megnézik a keverék kiskutyákat, elförmednek, hogy "ez tényleg nagyon keverék"... Ilyenkor kezdek nagyon rosszul lenni. De a fajtatiszta 5-8 éves kutyák már nem jók, mert "öregek".

Ugyanez van a macskákkal. Mindenki perzsát meg sziámit akar, kölyköt...az 1éves sem jó már. Az ilyeneknek kell plüss...

2009. okt. 13. 21:07
 6/7 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon sok a tudatlan, makacs ember... Akiknek fogalma sincs arról, hogy mi van a menhelyen, hány kutya van, hogy az igazi tenyésztés nem sznobság és nem dől a lé belőle! Megvannak győződve a saját igazukról, akkor is ha az bődületes butaság. Legjobb védekezésük, hogy mi akik nem pároztatjuk ész nélkül a kutyáinkat, esetleg törzskönyve is van, milyen szemét sznobok vagyunk, és hogy a keverékeknek nincs semmi értéke. Tehát az eber mindig az hallja csak meg ami az ő igazának érvényesítéséhez szükséges. Azt a rész nem hallják vagy olvasák érdekes módon, hogy ez a gondolkodás a keverékeknek rossz akiket annyira szeretnek, és hogy mit is jelent valójában a tenyésztés, törzskönyv. Azt hiszik mi milyen szemetek vagyunk hogy csak az elit fajtatisztáknak van lehetősége szaporodni, csak azt nem veszik észre, hogy a menhely dugig van keverékekkkel... És sajnos sokszor reménytelennek lárom megértetni velük a lényeget, és hogy akik így gondolják mint te, nem rossz emberek.
2009. okt. 14. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
00:41-es vagyok. Ismerek olyat aki mindig megunta a szomszéd kutya vágyakozását és átengedte hozzá a szukáját, majd amikor megszülte az általában 10 kölykét, sorba rakta őket (házuk hátul a szántóföldekre nézett) és légpuskával lelőtte. Mi meg ott sétáltunk a szántóföldön és láttok a hullákat. :( A másik ismerősöm direkt csak lány macskákat tart, mert azok nem pisilnek össze-vissza szerinte, majd amikor szülnek akkor általában vízbe folytja, hacsak a nővérem és én gyorsan el nem visszük de nem érünk mindig oda időben. És akkor én vagyok a sznob, mert nem elletem a kutyám, macskám, ivartalanítom, sőt még az is lehet (szentségtörés) hogy törzskönyve is van...
2009. okt. 14. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!