Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kaukázusi juhászom és...

Nabuka kérdése:

Van egy kaukázusi juhászom és ha a közelébe jön egy másik kutya póráz nélkül, hogyan reagáljam le?

Figyelt kérdés
Az enyém nem tűri. Én mindig pórázon sétáltatom a kutyámat.

2013. jún. 25. 11:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Ha van egy kis esze akkor nem megy a kaukázusi közelébe
2013. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Ez nem a kutyán múlik, hanem a gazdáján. Hiába zavarom el akkor is oda akar jönni és az én kutyám már tajtékzik.

Mégis mit tehetnék?

2013. jún. 25. 12:07
 3/15 anonim ***** válasza:
Ha van gazdája,szólj neki,hogy ne engedje ide.
2013. jún. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Vidd olyan helyre a kutyádat, ahol nem nagyon vannak más kutyák, illetve tegyél rá szájkosarat, ha nem tudod megnevelni, hogy normálisan viselkedjen. Ha meg egy másik kutya oda akar menni, akkor kiabálj oda a gazdájának, hogy fogja meg, ha egy darabban akarja még látni a kutyáját.
2013. jún. 25. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Sajnos a gazdik,látó, és hang távolságon kivül szoktak lenni.Persze én orditok,mint aki nem komplett,hogy vissza!
2013. jún. 25. 12:43
 6/15 anonim ***** válasza:
54%

meg kell tanulni kezelni a helyzetet illetve meg kell tanítanod a kutyádat hogy legyen semleges.


tehát amikor jön a kutya akkor a tiednek minden nem megfelelő megnyilvánulását tiltani kell.


a közeledő kutyát pedig "kóbor" módra elzavarni. tehát jól felszívod magad kétajtós szekrénnyé, felé lépsz egyet és egy jó nagyot rádörögsz "takarodj", akármit. lehet ez szó is vagy hang. tuti hogy nem fog odamenni. ottmaradsz helyben és így tartod távol a kutyát amíg az okos gazdi meg nem érkezik. majd a kedves gazdit megfenyegetni hogy lehet máskor már nem fogod tudni elzavarni a kutyáját.


nem lesz egyszerű mert jól oda kell figyelni. másik lehetőségként marad sajnos a szájkosár vagy a kockázat hogy majd a kutyád lerendezi a betolakodót.

2013. jún. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

igaza van az utolsónak, elvileg a te kutyádnak nem szabadna reagálnia a másik kutyára aki oda jön, így látatlanban és azt mondanám h domináns a kutyád. Fiu v lány kutyus? Szerintem azért akar rámenni a másikra, mert úgy érzi hogy ő írányitja a sétát, életeteket. Ami ugye alapból nem így működik, hanem te irányítod, te mondod meg h mikor kire moroghat, és nem neki kell,,megvédeni" téged hanem neked őt. Az én kutyám ugyanezt csinálja, ő mondjuk egy bulldog :) én elvittem kutya suliba, már kezd javulni, vagyis én kezdek javulni, tanulni.


a másik: póráz nélkül utcán, szabad területen jó esetben szigorúan tilos sétáltatni. Én azt az elvet vallom, hogy csak az engedje szabadon a kutyáját egy közterületen aki mellől nem mozdul el a kutya, és akit minden körülmények között magához tud hívni. SZóval.... h ha te rászóltál a másik kutyára, de az még mindig ott sertepertél, a gazda sehol ez van. Gondolom a másik kutya kisebb a te kaukázusidtól, szóval h ha bármi baja esik a másik kutyának, a gazda feladata. De azért ezt ne várd meg. Valahogy várd meg a gazdáját a másik kutyának, mond el neki h fogja meg a kutyáját mert a tiéd egy harapással szét szedi. Ha nem fogja meg, akkor a következő alkalommal hívd fel a közterületeseket , hogy itt egy kutya póráz nélkül, te szóltál többszőr is a gazdiknak, de semmi, ha mázlid van akkor kijönnek és jól megbüntetik a gazdát. Szerintem a több ezres bírság után nem lesz kedve póráz nélkül sétáltatni

2013. jún. 25. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azt teszem amit Írtál,a másik kutyust féltem.Van amikór nagyon közel jön,harapó távolságon belül van.Az én kutyusom,ül,vagy fektetem,és hang nélkül feszülten várja az alkalmat,hogy hámm bekapja.Kaukázusi hang nélkül támad,és véd.Az arcán látni hogy reagálja le a dolgokat.Sajnos,nincs akkora szájkosár ami jó lenne rá.Meg ha elindul a 90kg-al,az nem semmi.Azért meg van nevelve.Az egyik legjobb oktató tanitota.Tudni kell róluk,hogy az akaratukat nehéz meg törni.Csak szeretettel megy.
2013. jún. 25. 14:46
 9/15 A kérdező kommentje:
Szerintem,nekem kell még sokat tanulnom.Ezen az oldalon sikerülni fog.Segitsetek,minden okos dolgot elfogadok.
2013. jún. 25. 15:14
 10/15 anonim ***** válasza:

pedig mégsem azt csinálod, mert azonnal megállna a kutya. " Persze én orditok,mint aki nem komplett,hogy vissza!" vagy ez szerinted ugyanaz amit én leírtam? le tudnád írni te pontosan mit teszel amikor meglátod a felétek rohanó kutyát? mi történik? mert én egyellőre annyit vettem le a szövegből hogy te nem tudod kezelni abszolút a helyzetet.


a kaut pedig nem csak leültetni kell, hanem ha már egyszer ismered is annyira hogy látod rajta, tiltani kell a szándékot is. az nem semlegesség ha a fekvő kaud majd idegbajt kap hogy mikor jön közelebb a másik hogy jól megharaphassa. sőt megtévesztitek az idegen kutyát azzal ha a kau fekszik pl, főleg távolból még azt is gondolhatja hogy játékra hívja.


ha attól félsz hogy nem tudod megtartani a kaudat akkor szerezz be egy retriver pórázt amit szépen a füle mögé teszel pontosan. így minimális erőbefektetésével lazán meg tudod tartani a kaut ha ne adj isten kitámad lényegtelen te hány kiló vagy és a kau mennyi. persze ennek használatához is érteni kell mert könnyen sokkal rosszabbra fordulhat a helyzet...

2013. jún. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!