Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S S fosik a kutyám?

S. O. S S fosik a kutyám?

Figyelt kérdés
S.O.S 8 hetes szuka golden kiskutyám fosik lassan 2 napja, kapott 1 hete féreghajtót és láttunk a székletében fehér mozgó "makarónikat" azóta fosik, ma már egy pár csepp vért is láttunk. Eszik bár néha otthagy 1-1 darabot, most adtam neki 2 db széntablettát, normaforet, és főtt rízst. Amúgy a közérzete jó, rohangál játékos stb. 2 oltást már kapott mi lehet a baja?? Állatorvost hívtam de leghamarabb csak pénteken tud kijönni. Addig kérem segítsetek. tapasztalatokat vagy megoldásokat?

2013. jún. 25. 13:04
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
80%
Még valami, nem lehet, hogy túl nagy adag féreghajtót kapott? Vagy túl fiatal hozzá?
2013. jún. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Ez még a véres fos előtt volt egy pár órával.
2013. jún. 25. 13:49
 13/32 anonim ***** válasza:

A kiskutyákat 2 hetes koruktól kell féreghajtózni.Ha volt benne féreh,lehetséges,hogy amiatt gyengült le ennyire.

A féreghajtó lehet,hogy túl nagy adag volt.

Próbáljátok a biztonság kedvéért diétára fogni,estére kapjon egy kis rizst,valami szétfőtt hússal.

Semmilyen ízesítés ne legyen,sima vízben főzzétek meg.Este kapjon ebből,ha reggelig nem történik változás,akkor kocsiba,buszba,vonatra pattanjatok és vigyétek el egy rendelőbe.

2013. jún. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
69%
ha már volt benne normális kaki is akkor 1-2 nap és rendbe jön teljesen. Nálunk is így volt.
2013. jún. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:
Lehet hogy erős volt mivel valami lét kapott, mondta is az orvos hogy ez erősebb mint a tabletta, ha reggelre nem javul beviszem vagy kihívom a dokit. De nem sír rohangál játszik épp ezért nem értem mi a pcs ez. Reggel is rízst kapott nem ette meg mind de a nagyrészét igen félóránként próbálom itatni, férget azóta nem láttam a székletében noha már 2 órája nem is fosott, valószínüleg a szén tabletta miatt. Hills kölyök tápot kap, a tenyésztőnél is azt kapott, az orvos azt mondta adjunk neki konzervet de ha rászokik a konzervre akkor a tápra soha nem szokik vissza, mindenesetre most rízst+ húst kap, 4 féle konzervet is vettünk mert nemtudtuk melyik a jó de látom felejtős. (Select Goild, Royan Cannin, Hills, Kennel's Favorite ezeket a konzerveket vettünk de akkor ezekből ne adjak ugye?)
2013. jún. 25. 14:01
 16/32 anonim ***** válasza:

Szerintem most ne kavarjátok jobban össze a gyomrát.Így is eléggé meg lett dolgoztatva.

Maradjatok a rizs+ húsnál majd ha rendeződik a széklet akkor vissza lehet állni a sima tápra.Konzervet én nem adnék neki.

2013. jún. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Nagyon félek mert szívem csücske nekem csak ő van. Normafloreból adtam neki reggel 1-et akkor este azt már ne vagy még mehet? Rizset csak este adjak vagy ebédként is mehet (mivel eddig 4-3 szor volt etetve)?
2013. jún. 25. 14:11
 18/32 anonim ***** válasza:
Én most kicsit " koplaltatnám". Ha estig nem hány, nem megy a hasa, akkor adnék neki kicsi rizst, de csak fél adagot.Víz legyen előtte folyamatosan. Ha meg majd jobban lesz és tápot váltotok, keverjetek a vizébe ilyen speckós port, ami segíti az átállást, ha esetleg érzékenyebben reagálna rá a kutya ( állatpatikában lehet kapni).
2013. jún. 25. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet víze van 4 kutyatálat is kiraktam+ 1 lavórt, de most alszik felkeltsem és itassam vagy most hadjam aludni (esetleg addig is gyógyul) vagy itassam?
2013. jún. 25. 14:20
 20/32 anonim ***** válasza:
Mi a fenéért kellene felkelteni? Hagyd pihenni. Ekkora kiskutya nagyon sokat alszik.
2013. jún. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!