Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Igazak a hírek a rotweilerről?

Igazak a hírek a rotweilerről?

Figyelt kérdés
Tényleg nagykorukra "megvadulnak" ( tudom enveléstől is függ), de általában igaz ez? Valami praktika van? Mit érdemeskorán emgtanítani? Gondolom láncom semmiképp nem kéne tartani, de ha boxban tartom az neki jó?( a kert még nincs bekerítve, de már készül) Bármilyen tanácsot szívesen fogadok, holnap veszem 8 hetesen a kutyust!

2013. jún. 25. 20:15
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Egy szóval nem mondtam ,hogy első kutya:) Volt már dolgom németjuhásszal kettővel is. szomszéd spánieljét szinte én nevelem én tanítottam meg az ül parancsot naponta 1-2 órát játszok vele. És rengeteg kutyával találkoztam már. Ami szerintem fontos, hogy egyáltalán nem félek még a kicsit agresszív kutyáktól sem, de szerintem a tenyészetből vett kutyában is ott az esély, hogy rossz az idegrendszere.
2013. jún. 25. 22:30
 22/35 anonim ***** válasza:
91%
Utálom az ilyen értetlen hülye embereket. Nem érted, hogy csak normális helyről érdemes ilyen kutyát venni. Ha ideg gyenge lesz akkor nem tudsz majd bánni vele, ki számíthatalan lesz és akár rád is támadhat. Az meg, hogy láttad a szüleit nem jelent semmit. A rottweilernél elég gyakori betegség a displasya és mivel kétlem, hogy szűrve vannak a kutyák. A displasya örökletes betegség akármelyik szülő lehet hordozó. A betegséget bármelyik vagy akár mindegyik kiskutya örökölheti. Ha meg is műtik a beteg kutyát az nagyon SOKBA KERÜL és még utánna is hordhatod terápiákra ami szintén PÉNZBE kerül. Sejtem, hogy azért veszel szaporítótól rotit, mert nincs vagy sajnálod a pénzt egy kutyára, de hidd el nem éri meg az ideg gyengeség nem játék. Az ilyen kutyákakal még szakember sem tud mit kezdeni. Bár úgysem lehet lehet lebeszélni a vásárlásról
2013. jún. 26. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetem, hogy volt már rotid? Nem csak a rotinál veszélyes az ideggyengeség. németjuhász is akkora termetű róla mégse mondják azt ,hogy ne vegyél emrt vad lesz nem tudod kezelni stb. akkor meg is érteném ha tapasztalatból mondod, de ha csak a pletykára alapozva akkor meg inkább maradnál csöndben. Ha jól emlékszem itt volt 1 hozzászoló aki szaporítótól vette a rotit és semmi baja nincs, sőt még talán keverék is!..
2013. jún. 26. 09:49
 24/35 anonim ***** válasza:

Német juhásznál és minden más fajtánál is mindig elmondjuk,hogy ne vegyenek szaporítótól és elmondjuk a problémákat.

De láthatóan már elhatároztad,hogy szaporítótól veszel kutyát,hiába mondunk akármit is.

És hidd el,nem mindegy,hogy egy idegbeteg spániel megy neked vagy pl.egy idegbeteg bullterrier vagy roti.

2013. jún. 26. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 anonim ***** válasza:

A házaspárpárnak milyen bizonyítéka van, hogy a kiskutya fajtatistza? Van törzskönyv? Ugyanis csak azzal lehet igazolni a fajta tisztaságát (a törzskönyv igazolja, hogy a kutyának még az ük-ük-ük-ük nagyapja is roti volt)


Egyébként láttad a szüleit?


Kölyök kutyát meg nem futtatunk sportpályán.

2013. jún. 26. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/35 A kérdező kommentje:
A futtatást nem arra értettem, hogy elhozom és egyből megyünk a pályára, majd 1 éves kora körül vagy kcisit elöbb. szüleit láttam, sőt teljesen ismeretlenül besétáltam közéjük és semmi agresszió ne mfigyelhető meg..
2013. jún. 26. 14:48
 27/35 anonim ***** válasza:
De legalább már tudod, hogy a roti amit valszeg hazahozol, nem fajtatiszta roti lesz.
2013. jún. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/35 anonim ***** válasza:
100%

a pites gazdi vagyok.


igaza van azoknak akik azt írják hogy nem tanácsos szapis kutyust venni. szerintem ezeknél az erős fajtáknál az ilyen abszolút nem játék. én nem lutriznék főleg ha annyi pénzt nem vagyok hajlandó kiadni hogy minőségi kutyám legyen, akkor nyilván nem fogok kiadni szakszerű segítségre sem ha mégse lesz a kölyök olyan cuki mondjuk kamasz korban.


sajnos ezen felül az a tré hogy te eleve nem jól kezded az egészet. jól írták a többiek, boxba betenni a kölyköt nagyon nem lesz buli.


a másik amiben szintén igazuk van a dysplazia. ezeket a videókat szerintem nézd is végig, és kedj el mérlegelni milyen frankó lesz ha a te imádott rotid 6-7 hónaposan dp-s lesz, illetve hogy ha a te elméleted az hogy egy állatra ne vigyük túlzásba a költekezést akkor mennyire fogsz orvoshoz járkálni vele. szerintem baromira nem buli ha kifizetünk egy kutyáért 10-20 ezret, utánna meg több ezreket mert beteg a kutya. és még a lelki szívást bele se számolom hogy megszereted a kutyádat és így kell látnod. pocsék lehet. mellesleg ez olyan mintha én eladnék neked egy autót olcsón és később kiderül hogy "használhatatlan" és még így is sokat kell költs rá. biztos büszke leszel milyen jó üzletet kötöttél.


nah szóval a videók: http://www.youtube.com/results?search_query=rottweiler+dyspl..



visszatérve az idegrendszerre. nekem domináns a kutyám. ha egy picit is gyenge lenne az idegrendszere szerintem naponta bőgném el magam hogy mi a fenét kezdjek vele, mert kiszámíthatatlan, ok nélkül bekattan stb stb. hozzátenném hogy egy domináns kutya önmagában sem egy leányálom, vagy hű de könnyű eset.


ha gyenge az idegrendszere (agresszív vagy félős vagy a félős-agresszív , nem is tudom ezekből melyik a legrosszabb komolyan) akkor csak eszméletlen nehéz melóval fogsz tudni valamit is kihozni belőle. és még akkor sem lesz sosem száz százalék, mert lehet hogy tegnap nem ijedt meg a szomszéd pistitől de ma valamiért úgy dönt hogy kiszalad a világból. vagy lehet hogy képes voltál tegnap elmenni vele egy kutya mellett de ma valamiért úgy dönt hogy kinyír minden létezőt aki/ami az útjába kerül.



nem ártana azt is megérteni hogy ezeknél a fajtáknál eleve a normális falkavezéri pozíciót sokszor nagyon nehéz betölteni. tehát a kutyának semmi baja, rendben van az idegrendszere csak épp mondjuk domináns. sok embernek még ehhez is szakértő segítsége kell (amit nem vesznek igénybe mert hát az is pénz). bőven nehéz meló egy erős kutyából megfelelően szocializált jólnevelt kutyát faragni.

nemhogy amikor esetleg még pluszba félős pl.


engedd meg hogy példának felhozzam a domináns pitemet. el sem tudod képzelni -főleg amikor ilyeneket olvasok- hogy hányszor adtam hálát az égnek hogy a kutyámnak jó stabil idegrendszere van. így tudtam "építeni rá". ha csak egy kicsit is gyenge lenne, főleg mivel domináns őszintén szólva egy nagyon pocsék kutyám lenne. szó szerint az a helyzet amikor az egész életed másból sem állna mint rehabilitálni a kutyát minden létező helyzetre. (odaszalad egy kéretlen kutya, semlegesség az idegenekkel szemben stb stb).


tudod amikor én megláttam őt még a párom is lehülyézett hogy "szép szép de kutyáért ennyit? vannak olcsóbbak is". én egy percet sem gondolkodtam az áron. és örülök neki.


én tényleg nagyon nagyon óvva intelek hogy megvegyél egy olyan kutyát amivel később bármikor bajok lehetnek. főleg hogy az írásaid alapján te is egy jó társat szeretnél magad mellé, akivel mehettek futni, akire büszke lehetsz. nos ha a dp-s kutya melletted alig bír menni akkor az elismerés helyett csak sajnálkozást zsebelsz be. vagy ha a melletted futó kutya egyszercsak nekimegy az előtte sétáló embernek/kutyának, akkor elismerés helyett csak rosszalást zsebelsz be. mindamelett hogy csak erősíteni fogod a rotikról a rossz sztereotípiát. nem mondom hogy a legszuperebb külföldi dijnyertes szülőktől legyen a rotid, de elfogadható (persze kinek mi az elfogadható) árban még mindig találsz jó tenyésztőt akinek nem zsákbamacska a kutyája. tudod ezt csúnya szóval lehetne úgy is mondani hogy "befektetés". egy olcsó kölyökben csak nagyon mázlista esetben térül meg minden szempontból. de egy olyan amelyikre nem sajnálod a pénzt hosszú távon hidd el rengeteg oldalról megéri.

én javaslom hogy gondolkodj el ezen.


mellesleg ha erről letennél összekötnéd a kellemest a hasznossal. mert amíg megkeresed a valóban megfelelő kölyköt addig legalább elkészül a kerítés is és nem kell egy boxba be.asznod a kölyköt.

2013. jún. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 A kérdező kommentje:
köszi az értelmes véleményt, majd még átgondolom
2013. jún. 26. 15:37
 30/35 anonim ***** válasza:
kérlek.. inkább ne vegyél kutyát. jobb lesz neki nélküled
2013. jún. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!