Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 13 éves lánynak valo egy Steffi?

13 éves lánynak valo egy Steffi?

Figyelt kérdés
13 éves vagyok és szeretnék egy gyönyörü szép steffit nem családi házba lakunk van egy si-cu kutyusunk és egy cicának lány kutyust szeretnék ami ki jön a kutyával és a cicával is eltudnék vele birni söt kutyasuliba is viném... már 2 éve szeeretnék egy steffit csak a lakás körülmények nm voltak jok ezért elköltöztünk menhelyröl nem szeretnék mert nm ismerem a szüleit + kölyköt szeretnék és ott általába nincsenek.Tudnátok nekem linkelni Komló körénykén tenyésztöket? :)

2013. jún. 26. 12:44
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
95%
Majd ha le tudod írn ia nevét...
2013. jún. 26. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Nézd,ez a kutyafajta viszonylag nagyobb hozzáértést igényel.A kutyaiskola alap kell,hogy legyen.Viszont mivel 13 éves vagy,a szüleidnek kell döntenie erről,mivel a kutyát megvenni és ellátni is ők fogják.

A kutya akkor fog kijönni a többiekkel,ha jó az idegrendszere,rendesen meg van nevelve és mondjuk a többi állat is elfogadja.Ez nem úgy működik,hogy te elmondod,hogy milyen legyen és kapsz egy olyan kutyát.


A shi-tzu miért nem elég?

Vagy mi a baj vele,amiért kell egy másik kutyus?

A meglévő kutyával mennyit foglalkozol? milyen nemű?

mennyi idős?

Alapból ő kijön-e más kutyákkal?


Mennyi pénzt tudtok szánni a kutya vásárlására és további költségeire(pl. kaja)?

2013. jún. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
A Si-Cu kutyusom 3 éves kijön más kutyákal a cicám is szereti a kutyákat a vásárlásra ugy 10.000 - 20.000 tudnák rászáni kaja az nem lenne gond volt már németjuhászunk meg egy Dobermanuk is csak meghaltak..
2013. jún. 26. 12:55
 4/34 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyi pénzért szaporítóknál fogsz csak találni fajtajellegű keveréket. Egyébként tisztában vagy, hogy milyen fajtát készülsz magadhoz venni, és hogy mik az igényei?
2013. jún. 26. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzért nem kapsz normális kutyát.

Egy egészséges,nem idegbeteg staffor kb 100 ezernél kezdődik.Ha hobbi célra szeretnéd,akkor több tenyésztővel beszélve talán 70-80ezerért is tudsz kapni.

Ezek egészséges,minőségi normális helyről való kutyák.

Az etetése pedig nem kis összeg,mivel meglehetősen pörgős kutya,és nagyon jó minőségre van szüksége.


Nekem 2 staffom is van(+ 1 menhelyes keverék + 4 macska),az egyik törzskönyves a másik mentett.Ők ketten egy hónapban 50ezer Ft-ot esznek meg.Ha ezt elosztod,az kb 25ezer ft egy hónapban 1 ilyen kutya etetése.Ezt is fogják anyudék fizetni a meglévő állatok mellett?

Önmagában a vásárlás is elég nagy kiadás.

2013. jún. 26. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
100%
ha ennyit tudsz rászánni, inkább foglalkozz a SI-CUval
2013. jún. 26. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 compactegon ***** válasza:
100%
gyönyörű szép staffordot 1000%, hogy nem fogsz venni ennyi pénzért. sok "lovat" látok, akiket szintén hozzád hasonló gondolkodásúak vettek valószínűleg expresszről, jófógás.hu-ról. csak nyomokban látszik rajta, hogy (talán) voltak a felmenői között staffok). nem akarlak bántani, mert még csak 13 éves vagy, de el kell keserítselek, ennyiért nem veszel ilyen kutyát.
2013. jún. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
10-20 között szerintem még a szaporító sem ad.
2013. jún. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
67%

én 10 éves kutyás tapasztalattal gondolkodok,hogy ilyen fajtát válasszak vagy vmi mást. Te meg 13 évesen ilyet akarsz ,hát ez eléggé felelőtlenség!


10-20 ezerért ilyen kutyát nem veszel,tenyésztő 70-150 ezer körül ad egy ilyen kutyát..


ha szaporítótól veszel ilyen kutyát jó eséllyel majd rád támad vagy kinyírja a si-cu-t és a macskuszt..


nem gyereknek való ez a fajta!



menhelyről hozz el egy kistestű keverék kutyust..


de Staffordshire terrier-t ne tartsál,a nevét sem tudod leírni!

2013. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Szia.

Őszintén, nem vagyok sokkal idősebb mint Te, én 16 vagyok és lány.

van egy 5 éves staffunk, szóval 11 voltam mikor hozzánk került. Utcán találták, és mivel nekünk akkor nem volt kutyánk, gondolták hogy hát majd nálunk jó helye lesz. De mivel olyan kis keveréknek nézett ki, senki nem gondolta milyen kutya lesz. Aztán egy szép nagyfejű "malac" lett belőle :D

Ugye 11 évesen nem vihettem ki egyedül (kóbor kutyák miatt), aztán 2 éve vittem először egyedül sétálni. Mivel falun lakunk, sok az önsétáltató kutya. És nincs annál rosszabb, mikor tudod van egy kutyád, ami a másik kutyát simán 'elverné', de nem akarod hogy valamelyik kutyának baja essen (mi kutyánk szájkosárba sétál), és úgy hogy egyik kezembe a póráz és a két kutya között állok 14 évese, míg mellettem 3 méterre egy felnőtt pasi végignézi hogy a két kutyát próbálom egymástól távol tartani az azért kicsit nekem megdöbbentő volt.

Amúgy igen, az meg a másik hogy nagy eséllyel beteg kutyát veszel 10ezerért.

Mivel utcán találták, napokig csavargott a mi kutyánk is, senki nem gondolta h mi lesz.

Idén derült ki hogy diszpláziás.


Szóval tényleg inkább a kis si-cuval foglalkozz sokat. Vidd sétálni, inkább ne akarj ilyen kutyát.

De ha nagyon akarsz kutyát akkor inkább menhely, utcán is van sok csavargó gazdátlan kutya. Vagy vannak házaknál ingyen elvihető kutyusok (persze keverékek, de ők is kutyák, és néha jobban tudnak szeretni)

2013. jún. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!