Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Már nem szeret a kutyám?

Már nem szeret a kutyám?

Figyelt kérdés
2 hónaposan hoztuk el a menhelyről a kutyánkat. Előszőr nem bírt meglenni nélkülünk mindenhová követett és ha 2 percre is bezártuk vonyított. Nem tudott aludni csak az ölünkben vagy mellettünk az ágyon. Most 3-4 hónapos és szokott is sírni, hogy vegyük fel de hiába vesszük fel 2-3 perc után már mászna is le, pedig nem azért mert hiperaktív mert van olyan, hogy lemegy és alszik de az ölünkben már képtelen :S Mi lehet az oka ?

2013. jún. 26. 22:44
 1/8 anonim válasza:

Örülj neki, mostanra érzi magát otthon, biztonságban nálatok. Biztosan szeret, csak kezd önállósodni, a kutyák is különbözőek, van, amelyik bújós, van, amelyik kevésbé, mi, emberek is ilyenek vagyunk.

Nekem eddig 3 kutyám volt, mindegyik szerette, ha megdögönyözöm, de csak a mostani az, amelyik kifejezetten azért követ, hogy hozzám bújjon, hozzám érjen, pl. főzéskor is nekidől a lábamnak sokszor :D de a kanapén tuti, hogy odabújik, és az ölemben szundít fél órákat vagy többet akár.

2013. jún. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mennyi idős a kutyus akiről beszélsz?
2013. jún. 26. 23:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen természetes, az embergyereknél is így van. Először akkor érzi magát biztonságban, ha folyamatosan anyuka seggében van, aztán meg a világra lesz kíváncsi, és türelmetlenül várja, hogy letegyék, és játszhasson, felfedezhesse a világot kedvére. Ennek semmi köze ahhoz, hogy téged mennyire szeret.
2013. jún. 26. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És ez mennyire változik majd, amint idősebb lesz? Változik egyáltalán?
2013. jún. 26. 23:21
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nálunk mi voltunk azok, akik leszoktattuk őt az ölbe vételről, pedig imádjuk. Ha rajta múlna, még most is lazán a nyakunkba ugrana. Berni pásztor.
2013. jún. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem pedig szeret a kutyád, viszont arra figyeljetek, hogy az ember maradjon a domináns.
2013. jún. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:

Kamaszkorban ez változik, véglegesen meg az érettség teljes elérésével áll be. Kamaszkorban pl simán lehet, hogy a környezete sokkal jobban fogja érdekelni, de az is lehet, hogy félénkké válik, és bújik a gazdihoz.

Tudom, hogy a sírás az szeretetnek tűnik, de amit valójában szeretnél az, hogy a kutya ne sírjon utánad. Mert ha sír, akkor bizonytalan és nyomorultul érzi magát, bármilyen cuki is.

2013. jún. 27. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
első vagyok, nekem most 1 éves a kutyám pont. törpeschnaci, szóval kistermetű, így nála nem baj, ha nagyon bújik
2013. jún. 27. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!