Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív és retteg a kutyám,...

Agresszív és retteg a kutyám, mit tegyek vele?

Figyelt kérdés
4éves, kínai kopasz, szuka. 3 éves kora óta van velem. előéletéről annyit tudni, hogy egy szaporító tartotta, de neki sosem voltak kölykei. 25 éves vagyok, nagy családi házban élünk a barátommal, két szinttel feljebb a szüleim is itt laknak. hatalmas kert van, ahol futkoshatna, játszhatna, de ez a kutya semmit sem csinál. engem véd, nagyon komolyan. arcon, kézen,lábon, bárhol harap és bárkit. hanem vagyok otthon magát is ugyanúgy védi (mikor ott vagyok akkor is, de általában folyton a lábam alatt van, szóval úgy tűnhet csak engem véd). ha valaki/k idegen jön/nek és én nem, csak a barátom van otthon, akkor őt védi, de amint megjövök már hajlamos mindkettőnket és persze magát. nem az apróbb kínai kopaszról van szó,amelyik 2-3 kilós. ez rendes, 7 kilós (kicsit duci is) kutya. nagyon fél már tőle mindenki és semmit sem tudok tenni ellene. kutyaiskolára nincs pénzünk, de ott is azt mondták, hogy neki nem tanítás kell. nem domináns kutya,inkább fél,retteg mindenkitől. kb 7-8 hónapja kezdte el az állandó harapást, azelőtt csak odakapott,morgott és ugatott. most tartunk ott, hogy el kéne altatni. a menhelyről az altatás elől mentettük meg, mert már volt pár hetet azt hiszem 2 másik családnál is, de nem bírtak vele. Mit kezdjek ezzel a szerencsétlennel?:/
2013. jún. 28. 23:42
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd el terápiára.
2013. jún. 29. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom milyen kutyaiskolaban voltal de nem volt valami nagy koponya az.oktato, ez ugyanis a leheto legtipikusabb ideges kutya+dominancia problema.


Adott egy kutya, amelyik alapvetoen fel mindentol es az eddigi tapasztalatai alapjan egy emberi kozossegben o a falkavezer. Tehat a nyomorult allat retteg, de kozben ugy erzi neki kell megvedenie benneteket. A labilis idegrendszere miatt aztan ebbol az lesz, hogy mindenkinek nekiugrik.


Gondolom Ti se nagyon tesztek semmi olyasmit amivel TENYLEGESEN el lehetne ragadni tole a hatalmat. Az hogy raszoltok, kvazi semmit sem hasznal. Itt az olyan dolgokra kene fokuszalni mint tilos zonak a hazban, etetes, jatek, ki mety be eloszor az ajton, elkulonites ha indokolja a viselkedese stb.. Garantalom Neked, hogy normalis hozzaallassal seperc alatt megadova valik, mert o is szabadulni szeretne ettol a tehertol. Nem alkalmas falkavezernek, es ez kikesziti az idegeit.


Legyszives toltsd le es olvasd el Jan Fennel - Kutyapszichologia cimu konyvet. Ha nincs penz kutyasulira, erre szakits idot.


Szeretnem, hogy tudd, hogy amennyiben az altatas mellett dontotok, ugy a Ti hibatokbol fog az allat meghalni. Soha nem a kutya a hulye, o csak egy termeszeti szabaly szerint cselekszik. Te vagy az intelligens, az ember, Neked kell megtanulni banni vele es segiteni neki beilleszkedni.

2013. jún. 29. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 sippara ***** válasza:
Vagy suli, vagy keress neki másik, rehabban jártas gazdát - másképp ez nem fog menni, így viszont a kutya is csak szenved.
2013. jún. 29. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
a dominanciát felejtsétek el,ezt látniis és megmondták, hogy az a kutya, amelyik farkát a hasaalá húzza és vicsorogva közlekedik utcán is az fél. az támad neki senkinek csakúgy, félreértés ne essék! ha valaki közeledik felé, hozzáér, mellém ül vagy ilyesmi, akor. a vendégeket sem az ajtóban támadja, csak ugat, majd elmegy. a baj ott kezdődik ha valaki odamegy hozzá, vagy ha éppen az én ölembe ül és úgyjön valaki oda. egyébként egyikőtök irt egy levelet és igaza lehet, hogy talán nemis minket véd.. mert ha ő a szoba másik végébe van és hozzám jön vki az nemérdekli.
2013. jún. 29. 20:03
 5/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Igazad van, szerintem sincs köze a dominanciához, egy félős kutyád van. Szerintem is terápiával járnál a legjobban, addig ha bejön valaki a szobába, akkor ne nézzen a kutyára, ne beszéljen vele, egyáltalán ne törődjön vele, ha a kutya nyugodtan viselkedik, akkor mehet neki a finom falat, sőt, minden olyan szituációban, ahol várhatóan félelemmel válaszolna, de még nem retteg nyugodtan mehetnek neki a falatok, hogy jó dolgokhoz kösse az adott embert, szitut. Én kobakból ennyit mondanák, meg hogy sok sok türelem és kis lépések...
2013. júl. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy senki otthoni nemérdekli ha bejön a szobába vagy ilyesmi, nem territoriális. viszont ha elmennek mellette és nem ő valaki megy el valaki mellett akkor egyből ugrik, jobb esetben odakap, legrosszabban rendesen nekitámad az illetőnek. Próbáltuk már rengeteget a jutalom falatosat. egyik ismerősöm átjött, na ő ahogy belépett a szobába rögtön ugatni kezdett de mellettem marad, rálett szólva hirtelen, akkor elhallgatott és csak morgott. akkor megint rászóltam akkor egy pillanatra lehallgatott és adtamneki jutalmat.nem fogadta el, csak az idegenre koncentrált. megprólátuk ujra hogy megint belép elhalgattatom de ahogy egyre többet próbáltukmár el sem hallgatott. tappsoltam, kiáltottam hirtelen hogy NE! meg ijesmik. nem volt sok hatása. próbáltuk, hogy a jutalmat az érkező dobja elé, akkor nem ette meg. próbáltuk, hogy nekiadja, de ugyanugy megharapta, nem vette figyelembe a kaját.
2013. júl. 1. 12:54
 7/8 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
És ilyenkor is megvolt az, hogy nem nézett a szemébe, se rá és nem szólt hozzá az idegen? Szerencsétlent eléggé bánthatták, ha ennyire fenyegetve érzi magát.
2013. júl. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

a vendégek eddig se foglalkoztak vele. nem csak hogy nem néznek rá,kikerülik me gminden ha tudják de ha egyszer nem lehet mellette elmenni...

a menhelyen azt mondták, hogy bántalmazás elvileg nem történt, de bezárva tartották egy kicsi ketrecbe valamilyen épületbe, szóval fényt sem gyakran látott nemhogy embereket...

2013. júl. 1. 15:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!