Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti miket szoktatok jatszani a...

Ti miket szoktatok jatszani a kutyatokkal? Miket tanitottok neki?

Figyelt kérdés

Az a problemam, hogy egyszeruen az udvaron nem tudok vele mit csinalni. En imadom meg minden, de, hogy oszinte legyek nem szeretek vele az udvaron lenni. Kimegyek..(ha kintvan tesom vagy a szuleim akkor meg elvagyok) de ha ketten vagyunk, a labdat 5 perc utan megunja. Ha tanitom es nem sikerul valami akkor elmegy a turelmem. A vegen mar csak kint ulok es nezem ahogy szaladgal...

Setalni imadok vele, nagyon sokat szoktunk minden nap, de gondolom az nem farasztja le agyilag.

Ha bejohetne a hazba akkor sokkal jobb lenne, hogy mindig koztunk lehet...de a szuleim nem engedik.

ti miket csinaltok a kutyatokkal az udvaron?

15/L


2013. júl. 1. 12:49
 1/7 anonim ***** válasza:

szia!


Nekem egy 3,5 éves mudi kanom van. Ösztönei miatt (terelés) imádja, ha kergetőzünk, ekkor hangosan morog, és ugat. Ez a kedvence, van, hogy két fadarabot is csattogtatok neki. Ettől megkergül, és addig fut, amíg teljesen ki nem nyúlik.

Akkor szoktunk rongyozni is néha, mivel a mudik elég fogós jószágok.

Most vettünk neki a Tescoban 500 Ft-ért egy labdát, rendes nagy micimackós (elirigyelte a 1,5 éves keresztfiamét, úgyhogy a kutya is kapott egyet :)), és azt tanítgatjuk neki, hogy kell vele focizni. Félt kicsi korában a pattogó labdától, mert egyszer megijedt tőle, de szerintem menni fog a játék.

Tanulgatunk is néha, én tanítom. Ül, fekszik, két lábra áll, helyben marad,nem megy ki a nyitott kapun, és pacsit ad. Ennyit tud, de nem volt segítségem benne, és erre is büszke vagyok!!

Amúgy meg leülök, akkor odabújik teljesen hozzám, és simogatom, vagy fésülöm. Az a kényeztetés neki.

Plusz a séták természetesen.

2013. júl. 1. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Próbálj meg úgy labdázni vele, hogy nem engeded rögtön a labda után, hanem leülteted, megfogod a nyakörvénél, eldobod a labdát és csak azután engeded el. Ezt lehet fokozni, hogy egyre lazábban fogod, aztán meg már magától ül majd melletted. Ez sokkal jobban lefárasztja, mint a sima hozd vissza. Ezt lehet még úgy is játszani, hogy eldobod a labdát, szintén nem engeded még utána, tehát, hogy lássa az irányt, de ne találja meg rögtön. Magas fűben ez tök jó pl. Ettől is elfárad.


Az meg, hogy nem vagy türelmes... ez nem jó. Nem kell feladni rögtön. Először próbálj neki könnyebb dolgokat tanítani és ha majd lesz sikerélményed, akkor szívesebben fogod tanítani. Ezt tapasztalatból tudom.


Az udvaron miért nem szeretsz kinn lenni?

2013. júl. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

2es vagyok.


Van amúgy egy olyasmi könyv, hogy 101 kutyatrükk, vagy valami ilyesmi a címe. Abból is lehet szemezgetni, plusz ajánlom még Vámosi-Nagy Nóra Klikk c. könyvét. A türelmedet meg próbáld meg fejleszteni, mert az elengedhetetlen!


Amúgy írod, hogy a labdát megunja. Nem muszáj labdázni vele. Vegyél kutyáknak való frizbit, nézd meg, hátha az jobban bejön neki (a frizbi tanítását azért előbb nézd meg)

2013. júl. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat! Amugy tudja mar az ul, fekszik, pacsit, marad es forog parancsot.

Nem tudom miert nem szeretek kint lenni vele...szivesebben viszem ki a kutyafuttatora es ott gyakran vannak kint mas kutyasok is. Aztan ha kiszaladgalta magat akkor tanitom egy kicsit, utana megy a tobbi kutyahoz. Es sokkal szivesebben csinalom emberek kozott. Ha apa kimegy mondjuk locsolni akkor kimegyek jatszani vele. Ha bejon akkor egy kis ido mulva en is....lehet, hogy velem van inkabb a baj. Deprobalkozok azokkal amiket irtatok. Hatha enis elvezni fogom:)

2013. júl. 1. 17:39
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém imád focizni :)
2013. júl. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én kutyám mindig hozza a leeresztett és szétrágott labdát, hogy próbáljam meg elvenni tőle, én pedig ilyenkor megkergetem. Ha ezt már meguntuk, akkor szánkóból, vagy két létrából és egy fadarabból csinálok akadályt, és akadályozunk. Van amikor olyat is játszok vele, hogy mondom neki ott ül, aztán én elbújok valahova, és hívom. Amikor odajön hozzám megdicsérem. Ez egyébként félig játék, félig tanulás.

Mellesleg én is ajánlom a 101 kutyatrükk című könyvet, jó dolgok vannak benne.

2013. júl. 1. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az neked is jó ha kint vagy. Esetleg ha sport ember vagy. Huzzd fel a legkenyelmesebb futocipod es menj el a kutyaval futni. ez mind kettotoknek jo. Te sportolsz a kutya kidol. Frizbit ajanlom. vag van nekem a kutyam es van egy olyan jatek ami vegulis egy anyag en megfogom az egyik veget o a mikat a szajaval es huzni kell.
2013. júl. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!