Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom ezeket megtanítani...

Hogy tudom ezeket megtanítani a Cavalier King Charles spánielemnek?

Figyelt kérdés

2 éves, lány. 3 hónapja van nálunk, elő életéről nem sokat tudni, ismerősök szedték össze az utcán.

Az első dolog, hogy ha a lakásban labdázok vele, majd elrakom a labdát, ő tovább keresi. Ha esetleg megnyugszik, lefekszik, egyből újra keresi, ha elindulok valamerre. Ha kint labdázok vele, és zsebre rakom a labdát, ő felfogja hogy ennyi volt a játék, megrázza magát, és indul vadászni. Na és itt az újabb gond. Imádja a madarakat. Különösen a rigót. Ha meg lát egyet, izgatott lesz (csak úgy, mint a labda láttán), és el akarja kapni. Ha póráz nélkül van, el is indul, és hiába szólok rá, nem áll meg, csak kergeti tovább. Az után is menne utánuk, hogy labdával rendesen lefárasztottam.

A harmadik, hogy "anti-szociális". Bármelyik kutya oda megy hozzá, megszagolják egy mást, aztán ő rá se néz. Ha a másik kutya nem hagyja békén, játszani akar, akkor ő rá morog/ugat/támad.


2013. júl. 1. 13:39
 1/5 anonim ***** válasza:

1: tiltsd le határozottabban a keresésről.

2: Már a vadászat előtt korrigálj, mielőtt elterelődne a figyelme. Ne hagyd, hogy a kergetésig fajuljon a dolog.

3: Ez még nem antiszociális , a szaglászás a lényeg, nem a ránézés.

Ha a szaglászás megvan, akkor jó, ha békesség van utána az mégjobb. Hogy a megismert kutyával nincs kedve játszani, az az ő döntése. Biztos nem szimpi neki, biztos van olyan kutya, aki ki tudja belőle hozni a játékosságot.


És még valami, ha az első 2 dologról letiltod, mindenképpen biztosíts helyette neki más alternatívát, illetve értesd meg vele a kívánt viselkedést.


Nagyon erős, szinte rögeszmés kényszerük van a vadászatra, keresésre, pláne a madarak terén. Ha ezt megtiltod, rengeteg megkeresős játékot kell játszani vele!

Eldugsz tárgyakat, stb, hogy csak szagról kereshessen.

Anélkül tiltani a fajtajelleg viselkedését, hogy más formában nem elégíted ki, nem lehet!

2013. júl. 1. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és ha a másik kutya túl rámenős, túl tolakodóan akarja rákényszeríteni a játékot, akkor az is belefér a normális viselkedésbe, hogy egy rámordulással leállítsa, és adott esetben kitessékelje a személyes teréből a másikat.
2013. júl. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Ez a tárgy eldugásos, keresgélős módszer tetszik. A gond az, hogy számára csak egy játék van, a labda. Semmilyen plüss, csipogós játékkal nem játszik. Bottal sem. Szóval elég ha a labdát dugdosom el? Kajára is gondoltam, de azt max a lakásba, hogy az utcán ne egyen meg mindent. Többször hallottam, hogy a környéken öreg nénik poénból mérgezett kaját raknak ki. Hülyén hangzik, de jobb félni, mint megilyedni.

2013. júl. 1. 19:40
 4/5 anonim ***** válasza:
Az a lényeg, hogy ne a látására támaszkodjon kereséskor, hanem a szaglására.
2013. júl. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi!
2013. júl. 2. 22:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!