Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya árva, miben...

Ha egy kutya árva, miben változtathat ez a jellemén?

Figyelt kérdés
a kutyám anyja meghalt a születésénél, mivel ő az első kutyám, nem tudok mihez viszonyítani, tapasztalataitokat várom
2009. okt. 15. 18:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobban fog hozzád ragaszkodni. :-)

Talán kicsit nehezebben fog hozzászokni más állathoz, emberhez és több türelem kell a szocializáláshoz...

Egyedül van? Nincsenek tesói?

2009. okt. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az anya és az alom mellett eltöltött 8-10 hét (jó esetben...) hiperszenzitív időszak. Ilyenkor tanulják meg, hogy mennyire és hogyan lehet harapni, ha a másik visszaharap, az fáj. Kialakulnak az alapvető érzelmek és hozzáállások az emberekhez és a kutyákhoz (barátságosság, csóválás, határok és szabályok a testvérek között, alapvető falkavezérség, egyebek).

Ha az anya jó idegrendszerű, egészséges kutya volt, nem bántották, akkor megfelelő nevelés és korán elkezdett szocializáció mellett semmi baj nem lesz vele.

Félős mamakutyáknak általában a babái is öröklik a félősséget.

Amennyit csak tudod, vidd társaságba, hogy minél hamarabb megtanulja a játékot, a játék határait, és hogy mi mikor veszélyes (pl. másik kutya morog, odakap - nehogy játéknak vegye, egyebek). Magaddal kapcsolatban pedig az első pillanattól kőkeményen reagáld le a kezdeten még játékosságból fakadó harapdálásait, sose engedd meg neki.

A korán elválasztott babáknál az szokott lenni a legnagyobb probléma, hogy nem tudják használni a fogaikat, és ha nem is harapnak, de csupán nyitott szájjal olyat oda tudnak csapni, hogy belilul.

Ha nem találod visszataszítónak, kölyökkorban, olyan 3-4 hónapos korig te is nyugodtan visszaharaphatsz, nálam nagyon bevált.

Ha következetesen, rendesen, falkavezér szabályok szerint neveled, sokat viszed emberek és más állatok közé, csodálatos, hűséges kutyád lesz :).

2009. okt. 15. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. A testvéreiről sajnos nem tudok. A kutyus soha nem is próbált megharapni, nem tudom honnan, de tudja, hogy nem szabad. Még ha harapdálós kedvében van, akkor is inkább a saját lábát harapja, mint engem. Az emberekkel szemben hihetetlenül lelkes, akkora örömmel fogadja, ha valaki azt mondja neki, h aranyos, h majd szétesik a farokcsóválástól:) A kutyákkal kicsit túl lelkes, nem agresszív, hanem összevissza ugrál általában körülöttük, ez gondolom nem jelenthet bajt, de egy mordulásból rögtön tudja, h nyugodjon meg. Ezek jót jelentenek? Nem lesz félős, ideggyenge, vagy ilyesmi, ugye? Ja és szinte soha nem ugat
2009. okt. 16. 08:11
 4/4 anonim ***** válasza:

20:22-es vagyok.

Nem, a kutyusod teljesen rendben van, örülj neki, hogy ilyen egészséges lelkű, és ilyen szépen bánik emberrel is, kutyával is! Nem kell aggódnod semmiért (persze azért a nevelés ne felejtődjön el).

Igen, a másik része az, hogy az anyátlan (vagy éppen borzalmas körülmények közül jött) kutyák a megszokottnál sokkal kedvesebbek és hálásabbak, nyitottabbak. Ismerek egy tündéri kis keveréket, kb. 20kg, fiú. Ő cigányok között élt, és kipróbálták rajta a forró piszkavasat, nyakától a farkáig!!! Kb. 30x2cm helyen nincsen rajta szőr, csak megfeketedett bőr. Bármit megtehetsz vele, semmi másra nem képes, csak csóválni, és finoman bújni, bújni, bújni :). Én olyan kedves és jóságos kutyát még életemben nem láttam, pedig borzalmas kínokat élt át.

2009. okt. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!