Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív lett a kutyám! Mit...

Agresszív lett a kutyám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Most lett egy éves, ivaros kan, amúgy törpeschnauzer. A már megszokott társasággal semmi probléma nincs (kb 10 kutya), ott tudja, hol a helye. Van egy kutya, akivel napi szinten együtt sétálunk, az egy nála jóval nagyobb testű szuka (23 kiló, az enyém meg 9) Ez annyiban lényeges, hogy a szuka megadó természetű, így az én kanomnak is aláveti magát, és hagyja magát terrorizálni, a kis terrorista meg most hirtelen azt hiszi, hogy ő a környék ura és parancsolója. Az egész kb 2 hete kezdődött, előtte csak odaszaladt a többi kutyához, megszaglászta, és ennyi, most meg odaszalad, és ha kan, tojik rá, hogy jóval nagyobb, szőrt borzol, és dominánskodik, morog, neki is menne, ha nem hoznám el. Igazság szerint ha egyszer valami kicsit elverné, szerintem megtanulná, de szeretném elkerülni, mivel tegnap pl. egy staffordshire terriert gondolt lealázni, és hát ha tényleg harc lenne, nem kétséges, hogy ki maradna alul. Szukákkal nincs gondja. Emberekkel nagyon barátságos, bújós. Ja, meg amit észrevettem, kb egy hónapja csinálja azt is, hogy pisil, és utána morogva kapar. Kész vicc, 9 kilóval erősködik. Mit tehetek vele? Már tiszta gyomorideg vagyok a séták előtt, és alig merem elengedni (erdő mellett lakunk, nagy mezővel, szóval jó lenne, ha rendesen szaladgálhatna anélkül, hogy én azon stresszelek, nem-e kan jön felénk)

2013. júl. 1. 23:01
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja, azt hozzátenném még, hogy 3 hónapos kora óta hordom minden nap társaságba, soha nem volt problémája se kicsi, se nagy kutyákkal (amúgy ő az egyik legkisebb a környéken, a falkában, akikkel járok ki heti pár alkalommal, ott csak egy kisebb kutya van, és 7-8 nagytestű) mindegyikkel nagyon jól kijön a kezdetektől. Ez a támadósdi most kezdődött, hogy kb. rendesen ivarérett lett. Semmi behatás nem érte.
2013. júl. 1. 23:04
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"Igazság szerint ha egyszer valami kicsit elverné, szerintem megtanulná"

Az egyik legnagyobb baromság, amit az istenadta nép a szájára vett. Nem tanulja meg, maximum elkezdene válogatni, hogy kikbe köt bele, ami ugyan az ő testi épsége szempontjából előnyös, de a megoldástól nagyon messze van. Vagy pont hogy rácuppanna arra, aki elverte, hogy de márpedig ő visszavág, sosem lehet tudni. Szóval nem.

Ha eddig hagytad, hogy terrorizáljon más kutyákat, akkor most miért csodálkozol, ha csinálja is? Az én fiatalabb kutyám is terrorista, meg kamasz, mégis civilizáltan viselkedik, mert megbeszéltem vele, hogy másokat terrorizálni rossz. Bepróbálkozik még, mert kamasz, ma is megkapta a magáét, amikor odakapott a másik kutyámnak a semmiért, de ha csak elvinném onnan, meg várnám, hogy majd más kutya oldja meg helyettem a problémát, soha nem jönne rá, hogy ezt nem kell csinálni.

Menj el egy olyan kutyasuliba, ahol megtanítják neked a falkavezérség mibenlétét, meg hogy hogy kezeld a kutyád ilyen jellegű kitöréseit, és készülj fel rá, hogy még pár évig nehéz lesz vele, mert a kamasz kutyák ilyenek, nehéz a felfogásuk, pláne ha snacik. A gyomoridegedet pedig hagyd otthon séta közben, mert az is csak belepörgeti a kutyát az agresszióba :)

2013. júl. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen, jól írja az előző válaszoló. Attól, hogy te ideges vagy, a kutya is az lesz, érzi a testbeszédedet. ahpgy azt is érzi, hogy nem te vagy a főnök, hanem azt csinálhat, amit akar. Neked kéne helyretenned, nem egy másik kutyának. Meg kell tanulnod kezelned a viselkedését, lehetőleg minél hamarabb, mielőtt harapós lesz.
2013. júl. 1. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az idézett mondatom végén ott van, hogy szeretném elkerülni, mivel nekem sem célom verekedtetni a kutyát. Az, hogy a szuka hagyta magát terrorizálni, nem az a kifejezett terrorizálás volt, tehát nem nekiment, és támadta, hanem vehemensebben játszottak, de nem agresszíven, hanem mivel van köztük 15 kiló, nyilván a kis törpének több erő kellett felvenni a ritmust, de soha nem bántó szándék volt. Lehet, félreérthetően fogalmaztam ezek kapcsán, bocsi. Megbeszélni nem tudom, mennyire lenne hatásos a kutyával ;), én azt csinálom, ha elkezd így dominánskodni, hogy kap egy pofont, és lenyomom a földre, miközben mondom neki, hogy nem. Ezt akkor, ha támadólag lép fel bármi kutya ellen. Még nem volt olyan sok alkalom, mert tényleg csak 1-2 hete kezdte el, de elejét szeretném venni, mielőtt eldurvul a dolog. Ezt leszámítva amúgy szót fogad, és tudja, hol a helye, mármint a családban, a kis apróságokra is mindig figyelek, utolsóként megy be az ajtón, senki nem adhat neki kaját, csak a táljába, nem kunyizhat, nem akkor simogatom, ha ő kiköveteli, ha ki kell fésülnöm, és nincs ínyére, akkor is én döntöm el, stb, tehát ilyen téren szerintem nagy gondunk nincs a falkavezérség terén, ha hívom, visszajön, az alapvető parancsszavakra teszi a dolgát, de valamiért most az idegen kanokra begőzölt. Köszi a választ:)
2013. júl. 1. 23:24
 5/7 anonim ***** válasza:

A megbeszélést természetesen én sem szó szerint értettem :)

A földrenyomást könyörögve kérlek, ne használd, amíg szakember el nem magyarázta, hogy mikor, miért és főleg hogyan érdemes alkalmazni, és főleg ne várj tőle önmagában csodát akkor sem, ha tökéletesen csinálod. A falkavezérségedben meg ne legyél annyira biztos, kamasz kutyánál az folyamatos meló, nem magától értetődő dolog, szabályok ide vagy oda :) Na meg a szabályokat sem kell komplett kezelésí útmutatónak venni, ezer apróság van azon kívül is, ami számít.

Egy tökölés mondjuk biztosan nem ártana, még mielőtt belelendül az arcoskodásba, de egyébként mondom, keress szakmai segítséget, ha egyedül nem tudod kezelni a kutyát.

2013. júl. 2. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
29%

a kutyasuli sokat segítene!

de , ha nem féltenéd ennyire, ha nem paráznál, esetleg meglátnád, hogy eljött az idő amikor meg kell tanulnia a felnőttek viselkedési szabályait .

mindenképpen a csak kutyákból álló falka a legjobb tanár!!

a szabadon !!! nem pórázon !! szabadon lévő kutyák remekül megtanítják az ilyen kis hőzöngő tini korba kerülő kutyákat,hogy hol a helyük :) sajnos a gazdák félelme, hozzá-nem értése sokkal több problémát okoz.

a kutyaiskolák zárt kutyafuttatóiban a kutyák hamar szocializálódnak !! megtanulják a helyes viselkedést , egymástól, és aki erölködik az ledominálják, ez nem harc!! ez a falkasorrend !

kutyasuli, és bátrabb nyugodtabb kutyasétáltatás , lehetőleg nagy kutyákkal és lehetőleg póráz nélkül !!

2013. júl. 2. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 eloljaro ***** válasza:
46%
Ha nem kivánod pároztatni akkor ivartalanisd ezzel meg fog változni amennyiben igen akkor próbálj vele eggyütélni mert az ivaros kan kutyák töbsége domináns és ezt mindenhol érvényesiteni próbálja sajna ez a lényeg de ha pároztatod utána kicsit nyugottablessz egy időre sok sikert
2013. júl. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!