Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a morgasrol?

Hogyan szoktassam le a morgasrol?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy van egy 5 honapos goldenem. Iszonyatosan falank, sokszor seta kozben is a szajaba vesz minden felet. Ilyenkor leultetem, es a "nem" szora vagy kikopi, vagy ha nem nyugodtan benyulok a szajaba es kiveszem, de ha a taljaba kap kajat egyszeruen elvesziti az eszet es az onkontrolljat. Elotte lultetem, de ahogy letettem a kajajat, mar csak fizikailag tudom visszatartani. Ha meg mar beleevett es megprobalom elvenni elole akk kepes rammorogni, perce ilyenkor a grabancatol picit megcibalom, vagy enyhen a fenekere csapok. Normalis korulmenyek kozott elsore hallgat az eddig ismert vezenyszavakra, de a falkasorrend meg nem 100%-os, gyakorlatilag en vagyok a falkavezer, de neha erzem rajta h beprobalkozik. Egyesek azt mondtak h "hagyjam ra mert meg kicsi", de felek ha nem szuntetem meg a kezdetektol a gondokat kesobb nehezebb lesz. Mit ajanlotok, esetleg valamilyen jatekokat, feladatokat amik meg erositik a falkavezersegemet.
2013. jún. 25. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon jól teszed, hogy nem hagyod rá! A kajával kapcsolatban szerintem csináld azt, hogy kiöntöd lerakod, és oda rakod a kezed. Jelzed felé, hogy ez a tiéd, és csak akkor ehet, hogy ha te ezt megengeded neki.
2013. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
45%

hát én elgondolkodtam azon hogy mi van ha pl. -most csak mondok valamit- a kutya egy mérgezett szendvicset talál? a szájába véve üljön le majd szépen elkérjük ezalatt esetleg meg szívódik fel a méreg a nyálkahártyákon keresztül. vagy marad akár egy morzsa is...



szerintem a kinti szemetek ocsmányságok nem jó ha a kutya szájába kerülnek. tanulja meg elkerülni azt. az enyémnek olyan szigorúan megtanítottam ezt hogy ha csak megszimatolja már az brutális nagy bűnnek számít...


a másik. szerintem nem kellene a kölyök grabancát cimbálgatni. leteszed a kaját és határozott hangon tiltással egybekötve elzavarod a táltól. amíg saját magától nem lesz nyugott ne is hívd oda. nem kell leültetned, a kutya saját magától le fog ülni miután lenyugodott és rájön hogy gondolkodnia kell. ekkor fog már téged figyelni és nem a tálat fogja stírölni. ekkor kiadhatod neki a parancsot.


ha már akkor szemtelen amikor még a tálat le se raktad azt is tiltsad, zavard el magadtól.

2013. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%
amúgy még azt hozzátenném hogy tök jól nyomja a kutya. az etetés ugyanis nem más mint egy idétlen "bírkózás" a kajáért. amit ugye ő meg is szerez. joggal morog el ezek után.
2013. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=9ihXq_WwiWM

Ez már mondjuk durva, de gondolom a lényege az, hogy ha morog akkor távolítsd el a kajától és csak az engedélyedre ehet ha már lenyugodott.

2013. jún. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 zsuzsabazsa ***** válasza:

Ne tedd le mindjárt a tálat hanem tartsd magadnál, mászkálj a tállal fel alá és ne figyelj a kutyára. Egy idő után tedd a tálat a saját lábad elé és ha a kutyád rá akarna rontani a kajára a lábaddal tartsd távolabb közben mondjad neki "nyugalom a kutyának vagy nyugszik a kutya."

Ha megtartja a távolságot számodra huzamosabb ideig akkor szólhatsz neki, hogy kusaj, és elé tolod az edényt.

2013. jún. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Miért veszed el tőle, ha már eszik? Ezzel csak azt fogja megtanulni, hogy a gazda nem ad, hanem elvesz, ergo azt a keveset is védelmeznem kell...azt kell inkább elérni, hogy ne védelmezze a tálját, hanem jó dolgokhoz kösse akár a jelenlétedet is evéskor. Egyébként a falkavezér sem veszi vissza azt a kaját, amit már egyszer odaadott...
2013. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!