Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harapdálos a kutyám. Mitől,...

Harapdálos a kutyám. Mitől, vagy miért? És hogyan szoktassam le?

Figyelt kérdés

Két kutyánk van egy idősek,együtt is nevelkedtek, mindegyik elmúlt egy éves. Az egyik egy fiú Puli, nagyon eleven, igazi kis méregzsák, ugatós, idegenekkel morgos, igazi puli jellem. A másik egy értelmes német juhász, ő lány. Tényleg értelmes, sose harapott vagy támadott senkit, még morogni se, és már sok mindenre megtanítottam. De a két kutya állandóan marakodik, persze csak ideig-óráig, mert utána újból együtt játszanak és pajtások. viszont az a problémám velük ha elmegyek például futni velük, akkor is állandóan összevesznek.A puli folyton támadva veszekedést kezdeményez a németjuhászal....futás közben is, rengetegszer rá szólok ilyenkor, de szerintem fajtájából is ered az ilyen viselkedés. A németjuhsáz persze nem hagyja magát, megvédi,és ilyenkor odakap neki hogy kicsit ,,helyre tegye". Azonban volt olyan hogy futottunk, a (németjuhász mindig szorosan mellettem a lábamnál fut) és megint össze vesztek, és erre ő az én lábam felé kapott. persze nem harapta meg, egyszer se, sosem ejtett rajtam még sebet se, és most is azonnal kapcsolt hogy én a gazda vagyok és ilyet nem szabad! meg tudom hogy játékos volt, mert ha össze vesznek is inkább játékosabb formában mint durván...és most is csóválta a farkát, meg ugrálni próbált (de azt se engedem). de ilyet akar se szabad, még eszébe se jutnia! egyből rá kiabáltam és kicsit oda is ütöttem neki, hogy tudja a hogy rosszat csinált. de mitől van ez? hogy szoktassam el róla?kicsit azért én is aggódom, hogy ne forduljon ez elő a továbbiakban, és ne is váljon agresszívá..... nálatok volt már ilyen vagy hasonló?

értelmes emberek válaszát várom, akik segíteni tudnak, nem a beszólásokat!


2013. júl. 2. 15:51
 1/2 anonim válasza:
Az én kutyàm is hasonlót csinàlt mikor kicsi volt. Elmentem vele sétàlni és az volt a kedvenc elfoglaltsàga hogy papírzsepiket szedett össze a földről és mikor el akartam venni tőle morgott ràm . Ez egy idő utàn elmúlt és màr hidegen hagyja a papírzsepi . Ha mégegyszer odakap akkor verd meg mert akkor nem fogja tudni hohy ezt nem szabad . És lehet hogy nem érdemes mindkettővel futni menni ;)
2013. júl. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
oké, köszi majd megprobálom :)
2013. júl. 4. 19:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!