Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyukám nem engedi a kutyát....

Anyukám nem engedi a kutyát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy éppen el akarjuk adni a házunkat és egy kisebbe költözni, de lehet hogy társasház lesz a vége. Viszont ez még rengeteg idő lesz, mert nem sokan érdeklődnek utána. Nemrég halt meg a kutyám, tizenhárom és fél éves volt, szóval eléggé hozzám kötődött már. Most már szeretnék egy kutyust, konkrétan egy amerikai kokker spánielt. Anya azért nem akarja, mert fél hogy ha én továbbtanulok és elköltözök, akkor rámarad a kutya vagy esetleg társasházba költözünk és szobakutya semmiféle képen nem lehet.

A szüleim elváltak és apa szóba sem jöhet ezen a téren.

Valahogy meg lehetne oldani ezt?

Előre is köszönöm! :)

17/L



2013. júl. 3. 19:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem célszerűbb lenne elfogadni, hogy ez van, most nem lehet kutyád, és várni, amíg elköltöztök a fix helyre. Aztán majd meglátod, hogy ott tarthatsz-e kutyát.

Annak sincs értelme, hogy most rábeszéled anyukádat, aztán elköltöztök és menhelyre (vagy akárhová) kell adni, mert esetleg az új helyen nem tarthatod.

Ha már elköltöztetek és mondjuk olyan helyen vagytok, ahol van udvarotok is, akkor könnyebb megbeszélni anyukáddal, mert még ha egyetemre is mész, a kutya az idő nagy részében el van magának a kertben és neki nem lesz annyi gondja vele. Enni, ini adni neki és időnként elugrani vele sétálni még munka mellett is ráér.

2013. júl. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek.

legyél türelemmel. Ha neked kell kutya, akkor a tied is legyen, ne keljen rásózni senkire. Pláne ne olyanra aki nem akarja.


Tudom mit érzel.

Nekünk mióta az eszemet tudom, mindig volt kutyánk. (kinti-benti) Aztán amikor össze költöztem a barátommal, csak olyan helyeket tudtunk kifogni, ahol nem lehet állatot tartani. Most 3 év elteltével találtunk olyan albérletet ahol engedik. Már 2 kutyánk is van és nagyon boldog vagyok így. Megérte várni.


Várj te is. Ha nem kell elköltöznöd a tanuláshoz, akkor kezd a kérlelést. És ha társas házba költöznétek még mindig rábeszélheted anyukádat egy csivavára, vagy egy mini yorkyra. Utóbbi van a szomszéd néninek is, nem kutya, de még is.... :-) Anyukád is megszeretné tuti.

2013. júl. 3. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Társasházak nagy részébe nem is engedik a kutyát.

Mit csinálsz majd ha 1-2-3 év múlva költöztök és pont egy olyan lakásba ahová kutya nem mehet ?

Mi lesz a kutyával?

menhelyre adod?


erre is gondolj!!


Várj amíg elköltöztök,mert attól,hogy anyud megengedné benne van a pakliban,hogy ahová költöztök kutya nem mehet szóval eléggé padhelyzet lesz!


Így nem vállalnék kutyát,még ha nagyon szeretnék akkor sem!Felelőtlenség!

2013. júl. 4. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha Amerikai Cockered lesz, neki bőven elég a társasház, csak le kell vinni pisi,kaki,játék.

Viszont egy Amerikai Cockernek hatalmas szőre van és sokat kell ápolni.

Szerintem várj a költözésig és utána cselekedj.

Ajánlom a Your Sweetest Dream kennelt.

2013. nov. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!