Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ilyen videókhoz mit szóltok...

Az ilyen videókhoz mit szóltok? (Pitbull)

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=6NnqRi1CkOI

Többet nem akartam megnézni, mert sokkolt. Ha ilyet csinálna a kutyám egy másikkal, én ott ütném ahol érném.

Pedig állatbarát vagyok.



2013. júl. 3. 19:39
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Hát ha az én kutyámat támadná meg egy ilyen, sztem ott verném agyon a gazdájával együtt.:))
2013. júl. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
23%
Ó, ilyet már hallottam már pitbull gazdától is, hogy "az enyém jól meg van nevelve és soha nem tenne ilyet". Aztán mégis mind a kettő bekattant. Az egyik kinyírt 3 yorkit, a másik szájzárat kapott az én kutyámon.
2013. júl. 3. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
68%

sajnos valóban a gazdi (bár szerintem mindkettő) a hibás. én pites tulajdonosként kényesen ügyeltem nagyon sok mindenre. jelenleg az a helyzet hogy nagyon ügyesen nem vesz tudomást még az örjöngő támadó kistestűekről sem. alapvetően persze barátságos. tehát ha egy ilyen kutya odaszaladna hozzánk nem az lenne az első hogy azonnal bezabálja az enyém. de még úgy sem ha örjöngve odakapna neki. ezt tudom tapasztalatból mert volt ilyen kutyához "szerencsénk" . főleg azért is mert -mint már mások is említették- elég nagy a fájdalomküszöbe és egy kistestű nem igazán hatja meg. igaz ez a kutya mikor érzékeny ponton találta akkor arra már mozdult az enyém de egyetlen szóval tiltottam.


a másik. én azt gondolom, főleg pitek esetében nagyon fontos hogy a kutya megtanulja azt hogyan kezelje az ilyen helyzeteket mint pl. egy kistestű -valljuk be tőlük nagy szokás- kéretlenül odarongyol hozzá esetleg még őrjöng is egy sort a kutya képébe. persze az sem árt hogy mindig felügyelet alatt legyen a pitünk. én ha kutyát látok még a harmadik szemem -ha létezik- is nyitva van ilyenkor. és nem csak a sajátomra hanem a másikra is figyelek. így megfelelően kontroll alatt tudod tartani az eseményeket.


a harmadik. elengedhetetlen hogy a kutya minden esetben hallgasson ránk. tanulja meg az ereszt parancsot stb stb. emellett -jobb félni mint megijedni alapon- tanulja meg azt is hogyan szedje le a pitjét egy másik kutyáról ha annak már "elborult az agya" és a szóra nem hallgat.

ez nem egyéb mint amit a videóban a hölgy is csinált. pórázzal akármivel PONTOSAN FÜL MÖGÖTT (a videóban nem ott volt bár még így is eresztett) fojtani kell a kutyát. így ereszteni fog azonnal! sajnos a tökcsavarás és szemkinyomás amellett hogy valószínűleg meg sem érzi már egy bekattant pit még veszélyes is. ugyanis több mint valószínű hogy azzal a lendülettel a kedves szemkinyomónak fog fordulni ami nem hiszem hogy olyan szuper lenne. és sajnos egy bepörgött pitet marhára nem fog érdekelni hogy már csak egy szeme van, az tuti hogy vagy brutálisan nekiesik az embernek vagy meg sem érezve mindezt továbbra is fogja áldozatát.


én nagyon sok videót láttam már és sajnos minden esetben (ez az egyetlen videó ahol a gazdi ügyesen megoldja a helyzetet) szét szerencsétlenkedik az emberek az egészet. vízzel locsolják ütik vágják de a pit csak nem ereszt. visítoznak jobbra balra holott ha csak annyit tennének mint ebben a videóban a csaj az egész máris meg lenne oldva.


megdöbbenve tapasztalom hogy a kérdező -és mások- ugyanilyen idétlenül járnának el holott jól láthatóan a pitet az ilyesmi nem hatja meg. lehet látni amikor végre ereszt és csapkodják a fejét meg sem érzi, liheg, elvan a maga kis világában a kutya. én láttam olyan videót is ahol a saját gazdája is szó szerint ököllel csépelte a pitje fejét és tuti hogy csak a szerencsének volt köszönhető hogy az is eresztett.


szerintem ezeken a videókon nem elborzadni kellene hanem levonni a következtetéseket, a tanulni valókat belőle. ugyanis ha eltekintünk attól az üzenettől amit szeretne a videó sugallni (szegény kiskutya és minden pit roh@dék, meg kell csavarni a tökét , ki kell nyomni a szemét, ütni vágni kell!) akkor szuperül lehet látni hányféle hibát követtek el az emberek az ilyen videókban.

tehát ha valakinek a kutyáját NE ADJ ISTEN megtámadná egy ilyen pit akkor ütlegelés, szemkinyomás és egyebek helyett talán egyszerűbb volna azonnal egy pórázzal (vagy bármilyen erre a célra megfelelő eszközzel, hiszen a videóban sem pórázzal van megoldva a dolog) fojtással eresztésre bírni a kutyát.


szóval hogy mit szólok az ilyen videókhoz? remekül megmutatja mennyire nem képesek az emberek az ilyen helyzeteket megfelelően kezelni és megoldani.

2013. júl. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
40%
Azért érdekelne, miért nekem kéne tudnom, hogy hogyan szedjek le egy pit bullt a kutyámról? Soha nem volt pit bullom, nem is lesz, nem érdeklődöm a fajta iránt, ergo nem olvasok róla. Akkor miért is én vagyok a bunkó, mert a józan paraszti eszemre támaszkodva (mi a legérzékenyebb terület? nemi szerv, orr, szem, ütéssel úgysem megyek semmmire) próbálom megoldani a helyzetet. Vagy mezei kutyatartóként az összes kutyafajta tulajdonságát tudnom kéne? Ez a technika, amit leírtam, pl. egy német juhásznál beválik, mivel a meglepetés erejével hat.
2013. júl. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
26%

Utolsóval értek egyet.. egy átlag kutyatartó, mint mi is, nem vagyunk tisztában ezzel. Hát bocs érte, hogy nem készültünk fel, hogy egy pitbull bekapja a kutyánk fejét..

Én nem félek a kutyáktól, tuti h agyonverném akármilyen pit, és utána a gazdáját is :))

2013. júl. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 zsuzsabazsa ***** válasza:
48%

Ezen a genny kutyán még nyakörv sem volt a csaj utólag a pórázzal csinált egy hurkot a kutya nyaka körül úgy emelte le a másikról. Ha frankón nyakörv lett volna rajta akkor elég lett volna csak megemelni úgy a kutyát hogy a nyakörvet még a kezemmel megtekerem vagyis teljesen fulladásig szorítom a kutya nyakán és megemelem a kutyát, hogy a lába se érje a földet.

A csaj semmit nem csinált, csak szerencséje volt, hogy a kutya a nyakörv hatására elengedte a másikat.

2013. júl. 4. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
57%

mondjuk azért mert nem csak pitre vonatkozik ez hanem bármelyik nagyobb testű (nyilván nem barátságos) kutyára. és lehetséges hogy a gazdi is csak tétlenkedne míg a te kutyádat épp szabdalja az övé, akkor legalább valakinek legyen már annyi esze hogy azonnal véget vet a dolognak. őszintén szólva egy ilyen helyzetben -mint már írtam- kétlem hogy a kutyának lehet dörzsizni az orrát. az sem buta, nem hagyja magát. lehet hogy elengedi a kutyádat, de azzal a lendülettel ellened fordul, akkor mit csinálsz?


zsuzsabazsának sem pitje van mégis tudja hogy mit csináljon ha egy kutya -legyen az akár pit- nekiesik az övének. ehhez nem kell fajta ismeret, vagy fajta szeretet. a nyakörv csavarásával is simán lehet fojtani ahogy ő írta (igaz a nyakörv könnyen szakadhat kicsatolódhat stb). a lényeg hogy a kutya fulladjon így ereszt, illetve biztos fogás miatt nem tud neked ugrani az idegen kutya. tény hogy itt a csaj nem túl jól kivitelezte -ezt előzőleg már írtam-, de az elmélet még így is sokkal jobb volt, mert az a pit eresztett és ez a lényeg.

2013. júl. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

http://www.youtube.com/watch?v=TjlWXVgJ9oM

http://www.youtube.com/watch?v=AMZMTbb8nFE

Én sosem fogom megszeretni ezeket a dögöket. Mindenre támadnak. Én a pitbullt egy cigányhoz tudnám hasonlítani. Ha kiskora óta veled van, és neveled akkor még lehet belőle jó kutya-jó gyerek. De ha hagyod hogy a saját feje után menjen, és nincs nevelve akkor agresszív lesz. Igazából a vérében van, csak kinevelni lehet belőlük a rosszat.

2013. júl. 4. 17:42
 19/32 anonim ***** válasza:
49%

Látom okosak vagytok itt Ti mind, hogy még egy videóból sem vagytok képesek tanulni, hogyan kezeljetek egy kutyatámadást!


Kispalika, neked meg ezt a Cerberosban vagy a Tükörsuliban tanították tán, hogy így kell viselkedni egy kutyatámadáskor amit Te leírtál? Csak mert Én nagyon nem hiszem!

2013. júl. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
64%

"Én a pitbullt egy cigányhoz tudnám hasonlítani. Ha kiskora óta veled van, és neveled akkor még lehet belőle jó kutya-jó gyerek."


ezt ugye te sem gondoltad komolyan kérdező!!! ez a jellemzés az összes többi kutyára igaz! ha nem neveled megfelelően akkor egy antiszoc gyilkos válik belőle! ugyanúgy a dobiból, a rotiból meg az akármilyen egyéb fajtából egy mindenre támadó kutya lesz!


vagy tán ez tök normális??? http://www.youtube.com/watch?v=qUoXxgMwzjU



és van ám még videó más fajtákról is ilyen! minden esetben a gazda a paraszt és nem a kutya! a pitekról is csak azért van túlnyomó többségben mert pont a hülyébbeknek van ilyen kutyája többségben, mi sem gyönyörűbb példa mint magyarország és itt gyíkon feltett 6 hetes pites/amstaffos kérdései a sok okosnak! ettől még abszólút nem a kutya a cigány vagy a szar!


mellesleg amíg nem volt ilyen kutyád szerintem nem kellene ezeket lecigányozni mert téged minősít! nagyon szuper kutyák ezek, csak kell a tartása mellé egy kis ész is. ha pedig ez nem megy nem a kutya a hibás! ahogyan szintén nem a kutya a hibás hogy minden egyes buta embernek simán lehet ilyen kutyája! tudod ha a kacsa nem tud úszni nem a víz a hülye!

2013. júl. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!