Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két kan kutyát lehet együtt...

Két kan kutyát lehet együtt tartani? Német juhászkutya és Golden retriver vagy Labrador retriver?

Figyelt kérdés

Úgy tervezzük, hogy egy időben hozznánk a két kölyök kutyát a házhoz. Mindkettőnek kant szeretnénk! És kölyök koruk óta együtt lennének, plusz két macskával, gyerekekkel! Müködhet ez?

Nem bántanák a gyerekeket, vagy egymást vagy a cicákat?

Több mint 2000nm áll majd a rendelkezésükre!

Mindenképp egy német juhászkutát szeretnénk, és hozzá vagy egy labradort vagy egy golden retrivert.

Légyszi segítsetek!


2013. júl. 4. 11:54
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Csak rajtatok múlik, h milyen kutyák válnak belőlük! Ezért írjuk, h minden nevelés kérdése! Ha jól nevelitek őket, nem lesz gond a gyerekekkel később sem.


A kutyasuliban a labi, akit említettem...

Korábban a gazdájának volt már labija, nem volt vele problémájuk, így hát úgy gondolták, h hoznak egyszerre 2 kölyköt, alomtesók.

Ahogy írtam, az egyik domináns, a másik pont ellentéte, megadó típus. Jól kijönnek egymással, nincs ezzel gond, de a domináns szukával nagyon küzdenek. Nem gondolták elsőre, h ekkora falat lesz 2 kutya.

Én mindenképp várnék vele és egyszerre csak egyet hoznék el, majd ha túlvan a kamasz korszakon, minden a helyén van, akkor hoznék egy második kölyköt.

2013. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

11-es!

És ez esetben melyik kölyköt hoznád el először?

2013. júl. 4. 13:11
 13/20 anonim ***** válasza:

"De olyan jó, hogy egyes válaszolók tudják, hogy kezdők vagyunk! "


Különben nem tennél fel ilyen kérdést, ami egy hozzáértő szemében triviális. Érdekes, én se kérdeztem meg senkit, hogy jó ötlet-e két kat együtt tartani, mert egyértelmű volt számomra, hogy tudom úgy nevelni őket, hogy ne legyen belőle probléma. De látom, hogy te még mindig nem tudsz a fajtákon továbblépni.

2013. júl. 4. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
nyugodt, nem-dominánst az a lényeg
2013. júl. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Így van! Egy nyugodt, nem domináns, azaz megadóbb kölyköt hoznék el elsőre.

Az mindegy, h melyik fajtából, hiszen ez egyedfüggő. Talán a német juhászt választanám elsőre (a labi és a goldi kölykök borzasztó rosszak tudnak lenni :D), egy nj sokkal inkább együttműködő a gazdájával, de tényleg nagyon fontos az egyed jelleme! Ha tenyésztőtől (és nem szaporítótól) hoztok el kölyköt, ő fog tudni nektek ajánlani egy megadó kiskutyát :)


Ha vele minden rendben van, még az új kiskutya előnyére is válik, hiszen egy jól nevelt kutya nagyon sokat segíthet nektek az új kölyök nevelésében!

2013. júl. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Lehet hát.
2013. aug. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
A kutyák jól meglenének. Nekünk is két kan labradorunk van.A kutyák (főleg a labrador)SOHA nem bántaná a gyerekeket,esetleg a gyerek a kutyát.És ne Goldent válasz hanem labit!Sok sikert a kutyákhoz!:)
2013. nov. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
M-H Alexandra! A labrador kölyök miért lenne rossz? Azon múlik hogy milyen a természete hogy milyen kutyát hozol haza!
2013. nov. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Természetessen nevelés kérdése is meg egyedfüggő.De ezek a fajták olyan jótermészetűek hogy stem simán együt lehet tartani.Egyépként hogyha nem szeretnétek belőlük "díjkutyát,, akkor ajánlom hogy ivartalanítsátok.
2014. márc. 15. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
A legjobb döntés, ha menhelyről hozol kutyát. Némelyik sokkal aranyosabb és jószívűbb mint a többi:)
2014. jún. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!