Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi szól amellett, hogy olyan...

Mi szól amellett, hogy olyan kutyafajtákat tenyésztünk/tartunk, amelyek emberi segítség, beavatkozás és ápolás híján életképtelenek, sőt, az egész életük még így is szenvedés?

Figyelt kérdés
Elnézem a tacskót vagy egy basset houndot,amelyek aranyos,intelligens,nagyszerű kutyák,ellenben a hasukat a földön húzzák szinte,nem tudnak egy jót futni,aránytalanul rövid lábaik miatt hányféle csípőízületi és gerincbetegség jellemző rájuk...Ott vannak a bulldogok,a shar pei,a nyomott orrú kutyák.Értem én,hogy egyeseknek ez tetszik(bár hogy mi,azt nem tudom)de mi a jó abban,hogy állandóan törölgetni kell a ráncait,különben bepállik,bőrbetegségek,légzési nehézségek,horkolás kíséri ezeket a kutyákat,arról nem is beszélve,hogy császározni kell őket,mivel természetes úton világra sem tudnának jönni?(A természet szelektálna ugyebár...)Őszintén sajnálom ezeket a kutyákat,akik az emberi hóbort miatt váltak jóformán életképtelenné.Biztosan jól le leszek szólva,de ha rajtam múlna,nem engedném,hogy ilyen kutyákat tenyésszenek,amelyeknek szenvedés az életük.(Mi a jó egy fulladozó,hörgő-szörcsögő,nyarat alig viselő pl angol bulldogban...?Azon túl,hogy egyeseknek ez tetszik,persze)Még mielőtt bárki is nagyon megsértődne:ugyanolyan kutyaként és társként tekintek rájuk,akiknek ugyanolyan kedves lénye van,mint más kutyának-nem erről van szó,hanem a fizikai felépítésük miatti nehézségekről.
2013. júl. 4. 15:28
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem szól mellette. Nekem bulldogjaim vannak. Fajtájukhoz képest igyekszem őket normálisan tartani. Nincsenek elhízlalva, nagyon sokat mozognak. Örömmel fogadtam azon kezdeményezést, hogy vannak akik abulldogtenyésztésben már inkább az életképességet és nem a kölsőségeket tartják szem előtt.
2013. júl. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
29%
Hát ha szerinted a tacskó egy életképtelen fajta, akkor megkérdezném, láttál-e már dolgozó, vadászó tacskót???? Az már más tészta, hogy nagyvárosi környezetbe kényszerítjük a kutyákat - a lépcsőzés pl minden kutya ízületeinek és gerincének rossz. Amúgy az is hozzá tartozik, hogy amit néhány évtized alatt csináltak pl a basettal is (de úgy tudom, régen a bulldogokkal is dolgoztak), hogy mára már munkára képtelen, a tenyésztők felelőssége és igen sajnálatos.
2013. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Fogalmam sincs, sosem tudtam megérteni, teljesen egyetértek veled. És akkor még ott egy csomó másik fajta, sok olyan amire elsőre nem is gondolnál. Pincsi, cavalier. De én még olyan is hallottam, hogy a ridgebacknál sok kiskutya normális szőrrel születik és azokat elteszik láb alól... Nem értem az emberek miért tartanak ilyen kutyát, hogy mi szépet vagy aranyosat látnak benne és hogy miért nem érzik, hogy ez inkább sajnálatra méltó... Ez gyakorlatilag állatkínzás. De a kutya farkát vagy fülét levágni luxuskörülmáények között nem szabad, de olyna kutyát tenyészteni akinek nagyobb az agya mint a koponyája, fel kell varrni az orrát, nem kap levegőt, nem tud menni, szaporodni stb az normális? Csak én nem látom ebben a logikát?
2013. júl. 4. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kerdesre egy videoval valaszolok http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Hex00.. es ez csak az utobbi 100 ev valtozasat tukrozi, 50 ev mulva meg majd azt fogjak meselni a gyermekeknek, h valamikor meg letezett olyan kutya akit elvittek vadaszatokra vagy amikor meglatta a vizet alig lehetett leallitani h ne usszon egybol a to kozepebe, es A KUTYA NEM AZ A SZORPAMACS AMIT A TASKABAN HORDOZNAK, MASNIKKAL, IDIOTA RUCIKKAL ES UJABBAN CIPOKKEL A TASKABAN.
2013. júl. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Utolsó, itt nem a mérettel van a baj. Kisméretű munkakutyák is vannal, és vannak óriás méretű életképtelen fajták. Cipőt meg a szánhúzók is hordanak, masnit a munkakutya szőrébe is lehet rakni hogy jobban lásson. Nem ez a baj a kutyákkal.
2013. júl. 4. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Kedves 13-as, a 12es vagyok. Lehet felreerthetoen fogalmaztam, nem a kistestu kutyakkal van bajom, tisztaba vagyok vele h a szanhuzo kutyak cipoket gordanak technikai okokbol, de azok kozul amelyeket az utcen latunk hidd el nekem h egyet sem hasznalnak szanhuzasra. A lenyeg az, h az ember egy haszonallatbol (hazorzes, vadaszat, nyaj tereles stb.) egy divatcikket csinalt.
2013. júl. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:
Igen,ezt a(többnyire)elkeserítő videót én is láttam...Többek között ennek kapcsán fogalmazódott meg bennem a kérdés.
2013. júl. 4. 21:47
 18/19 anonim ***** válasza:

Hogy mi szól mellette?

Hogy vannak olyanok akiknek igénye van erre. (Nekem sem tetszik de valakiknek igen).

Az igény meg keresletet generál.

A kereslet meg pénzt.

2013. júl. 5. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Zserno válasza:
100%
Teljesen egyet értek veled.Shar-pei kutyám van és nagyon sok műtétje volt neki.Sajnos nem tájékozodtam eme fajta betegségeiről persze nagyon imádom őt.Most már 400ezer forintomban van.Tegnap volt egy keresztszalag műtétje ami rendben van de estére elkezdet ömlendezni majd szörcsög fuldoklik és két méter után liheg mint ha 40fok lenne.Fogalmam sincs mi baja de az a 4 orvos sem aki minden hülye antibiotikumot felír és szart sem ér.Nagyon gondolja meg mindenki hogy milyen kutyát vesz.Az egész életük vele az enyém is egy szenvedés.Itt már csak a pénz számita tenyésztőknek
2014. jan. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!