Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akarja a kiskutyám...

Miért akarja a kiskutyám megenni a kakáját?

Figyelt kérdés

Most hoztam el a tenyésztőtől két napja, és nem tudom miért csinálja ezt?

Ösztön vagy pedig bajt jelent?


2009. okt. 16. 18:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%
Hidd el, ez természetes dolog. Minden kutya megeszi néha a kakáját, ez kb arra jó, hogy pótolják a tápanyaghiányukat.
2009. okt. 16. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
64%
Egyáltalán nem természetes. Egy normális kutya nem eszi meg az ürülékét. Ez lehet rossz szokás, lelki ok, vagy vitamin hiány is.
2009. okt. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
59%
Az én kiskutyám minden kutyaszart megevett kb fél éves koráig, sőt lószart is, és volt hogy a száraz kutyaszart végig hordozta séta alatt. sok mindennel próbálkoztunk, de végül magától szokott le. kinőtte.
2009. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
26%
Ezek szerint nem az évek óta ezzel foglalkozó neves embereknek van igazuk, akik azt mondják természetes? Igenis természetes dolog, minden kutya eszi a kakáját, ha nem is rendszeresen. Van ennek természetellenes változata is, mikor még szinte ki se adja magából, máris megeszi. De ha később veszi magához a cuccot, az teljesen normális.
2009. okt. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
70%
Szia! Állatokkal foglalkozik az anyukám és azt mondja, hogy vitaminhiányos.
2009. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Akkor az én kutyáim biztos teljesen nem normálisak, hogy utoljára akkor láttam kakit enni amikor a kiskutyájuk tisztogatták. Nagyon sok kutyánk volt, és még egyik sem csinálta... Ez akkor van, amikor nem eszik jó kaját vagy nem szívódik fel rendesen az belekben és akkor ézi a kakiban és megeszi. De olvastam olyanról is amikor dominanciaproblémák voltak a háttérben.
2009. okt. 16. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
28%
Olyat nem mondtam én sem, hogy amelyik nem eszi a kakiját, az nem normális. Csak te kijelentetted, hogy az a kutya nem normális, amelyik megeszi. Hát közlöm veled, hogy az is normális viselkedés, meg az is, ha nem eszi meg.
2009. okt. 16. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
33%
Teljesen normális. Egyik oka lehet az ürülék evésnek, hogy fiatal kutyus még emlékszik, hogy az anya kutya is megett az ürüléket, hogy tisztán tartsa az almot. A másik ok lehet az, hogy finom (csábító a kutyák számára) illata lehet a végterméknek, ezen úgy tudsz változtatni, hogy egyszer kétszer adsz neki ananászt és pár nap múlva meg is undorodik az ürülékétől, mert az ananász miatt a kutyák számára kellemetlen szagú lesz salakanyag.
2009. okt. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%

Jaj, istenem!

Minden héten van egy ilyen kérdés!

A kutyák NEM vitaminhiány vagy tápanyaghiány miatt eszik meg néha az ürüléküket.

Édesapám állatorvos, mielőtt lepontoztok, és én is annak tanulok.

A kutyák ösztönből tudják, hogy amit ők kiadnak magukból, az káros és hasztalan, már semmi tápanyag nincs benne. Az ürülékevés szimplán egy rossz szokás, amit tőlünk kívül álló okok miatt felvehetnek. Például nemrég ellett kutyáknál fordul elő leginkább.

A kiskutyát is le kell szoktatni róla, hiszen nem hogy haszna nincs, de komoly fertőzést kaphat tőle. Összeszedhet különböző vírusokat, bélférgességett, és minden egyéb rondaságot.

Leszoktatni nagyon egyszerű, de hosszú folyamat:

Pórázon odavisszük az ebet a legközelebbi dologhoz, és megvárjuk, míg evésre készülődik. Ahogy látjuk a szándékot, aprókat rántuk a pórázon, hogy a kutya figyelmét eltereljük, és ha ránk figyelt, játékra hívjuk, vagy jutalomfalattal megdicsérjük. Sajnos nagyon észnél kell lenni, mert egyetlen pozitív visszajelzés, és kész a berögzött szokás.

Sok sikert!

2009. okt. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A kutyit még csak két napja hoztuk el, tehát nem tudom, hogy eddig ette-e. De én megpróbálom leszoktatni róla.

Amúgy tápból a legjobbat kapja, úgyhogy nem lehet ez a gond. Valószínű, hogy ez egy rossz szokás, amiről le kell szoktatnom.

Köszönöm a segítségeteket.

2009. okt. 17. 11:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!