Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit csinaljunk?

Most mit csinaljunk?

Figyelt kérdés
A testverem az ut szelen kapott egy kicsi kutyat, megsajnalta es hazahozta. Meg nincs kinyilva a szeme. Eleg rossz allapotban volt, szalltak a legyek es tele volt petekkel, de mar megtisztitottuk.Meg nem 100% de azt hiszem meg lesz tartva, panelban lakunk. Nem tudunk semmit rola, azt hiszem kb. lehet egy hetes mert nagyobbacska mint ahogy szuletnek a kolykok. Melehg hazi tehentejjel etetjuk jelenleg mert vasarnap van ,de holnap megyunk az allatpatikaba.Mit ajanlotok, mit vegyunk neki, hogy foglalkozzunk vele? Sokat nyoszorog es szeretne szopni is, de persze nincs amit ezert az ujjunkrol (persze kezmosas utan) nyalja le a tejet utana pedig egy kis talkabol issze tovabb.Feltem. Nem tudom mi lesz az immunrendszerevel. Amint mondtam nincs kinyilva a szeme, nem tud jarni es ugatni sem, csak kuszik es nyoszorog szegenyke. Csinatunk neki egy puha helyet , macit is tettem bele. Sokat van az olunkben, simogatjuk. Jah, neve is van mar :Muki :) . Kerlek tanacsoljatok valamit ,hogy mivel tehetnek neki jot. ( Bocsanat az ekezetekert, telefonrol irtam.) Elore is koszonom a valaszokat!

2013. júl. 7. 14:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha azt akarod, hogy életben maradjon a kiskutya, még ma keresel állatorvost. Nála biztosan lehet kutyának való tejport is kapni.Tehéntej nem jó a kiskutyának. Amúgy 2-3 óránként etetni kell és utána vizes vattával dörzsölgetni a hasát, végbelét.
2013. júl. 7. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Mihamarabb orvoshoz kéne vinni, ez nagyon fontos !

Holnap lehetőleg vegyetek neki tápszert, a patikus biztos elmondja majd, hogy hogyan kell adagolni. Az ilyen pici kölyköket 2-3 óránként etetni kell.. Esetleg kecsketejetek nincs ? Az jobb nekik mint a tehént, de mára az is megteszi. Etetés után a pocakját vizes törülközővel óvatosan simogassátok, így indul be náluk az ürítés (maguktól még nem tudnak). Vigyázzatok rá, és nagyon rendesek vagytok amiért befogadtátok !:)

2013. júl. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Miota eszik, megy rendesen az anyagcsere... Allatorvos pedig vasarnap nem dolgozik de probalkozni fogok a szomszedokkal, hanem gondolom holnapig nem lesz semmi baj... Egyebkent huslevesbol kis levet lehet adni neki? Az tele van vitaminnal...
2013. júl. 7. 14:24
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem kell húsleves. Kiskutyának a vitamin az anyatejben van. A tehéntejet azért vizezzétek fel.
2013. júl. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
En igy talaltam egy kiscicat, masnapra elpusztult:( nekunk is akkor szulettek kicsik, szoval meg potmamaja is volt, mert az en cicam befogadta. Szerintem meg ma keress egy allatorvost aki vasarnap is dolgozik!
2013. júl. 7. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Megprobalom. Remelem a szuleim leviszik. En nem igazan ismerem az allatorvos hazaspart akik a lepcsohazban laknak. Szerintem minimalis anyatejet kaphatott. Nem tudom mennyit fekudt az ut szelen, szerintem 2-3 nap is lehetett. Most is a testverehez van bujva es ugy pihennek. Mindent megteszek de szerintem egy igazi kis harcos mert ugy latom jol van csak ilyen kicsin anya nelkul...
2013. júl. 7. 14:53
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem állatorvos kell első sorban hanem kecsketej. De az sürgősen. + tejpótló tápszer. Sajnos mindkettő elég drága, a tápszerből általában két fajtát tartanak Royal Canint ami drága és Penzi fajtát ami olcsó viszont szart sem ér.

Kecsketejet Tescokban, Auchanban nagyobb szupermarketekben lehet kapni, ha ezt sehogy nem tudjátok megoldani akkor laktózmentes tehéntej is megteszi, de a sima vizezett tehéntej nem jó, mert a tejcukortartalma (laktóztartalma) magas, és a laktózt nem tudják megemészetni a kiskutyák, bélgyulladást kap és elpusztul.

Ha nincs nyitva a szeme akkor két hetesnél fiatalabb. Még biztos, hogy szopni tud csak, kb 3 óránként kell etetni. Minden etetés után egy kis nedves ruhával, vattával meg kell maszírozni a gát tájékát. Ez a nemi szerve és a végbele közötti rész, addig amíg nem pisil-kakil. Ezt kb 3 hetes korukig kell csinálni, aztán megoldják önállóan.

Egyenlőre más dolgotok nincs vele. Ja a 3 óránként etetést éjszaka is kell.

2013. júl. 7. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy tehéntejet egyáltalán nem szabad adni a kutyáknak, csak kecsketejet. Egyébként én elvinném akkor az ügyeletes orvoshoz, nem várnék vele egy napot sem, vagy legalább felhívnám, mert látszik, hogy nem sokat értetek hozzá.
2013. júl. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
A hazban lakik egy allatorvos hazaspar? Az a legjobb. Nem illik vasarnap zavarni, de ez most surgos aztan majd meghalaljatok nekik. Lehet, hogy a kutyus elete mulik rajta. Hogy van most?
2013. júl. 7. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

"A testverem az ut szelen kapott egy kicsi kutyat, megsajnalta es hazahozta." Ugye erdélyiek vagytok és a kapott azt jelenti hogy talált? Két-három napot nem élt volna túl az út szélén.

Két kutya is van nálatok? Fontos hogy etetés után a hasukat meleg vizes kendővel dörzsölgessétek, hogy legyen emésztésük.

2013. júl. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!