Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyes kutyatartók miért nem...

Egyes kutyatartók miért nem akarják megnevelni a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Egyszer kutyasétáltatás közben találkoztam egy uszkárral meg a gazdájával. Az uszkár rögtön meg akarta támadni az enyémet, akkor is hallgattam az ugatását, amikor már rég nem is láttam őket. A gazdája pedig csak felkapta és beszélgetett tovább. Alig tudta megtartani a kutyáját, de rá nem szólt volna! Meg sem próbálta nevelni. Az ilyen kutyák gazdáinak mindegy, mit csinál a kutya? Pedig nekik is nehézséget okoz!
2009. okt. 17. 18:42
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Mert van akinek nincs ideje ilyenekre... tudod, magánélet, család, munka, ilyenek...
2009. okt. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

előző vagyok

Ezzel azt akartam kifejezni, hogy szeritnem kicsit túlzás már, amiket egyes emberek az állatukért megtesznek, sokszor a kutya vagy a macska már fontosabb szinte mindennél...

2009. okt. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, de ha elvállalta a kutyát, akkor szerintem az a minimum, hogy rendesen gondozza! És ebbe a nevelés is beletartozik! Tudod, kutyát tartani nem kötelező, de ha már megvan a kutya, akkor kötelessége valahogyan időt szakítani rá.
2009. okt. 17. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nevelni akkor is kell a kutyát!!! a kiskutyásoknál nagyon gyakori, hogy nem nevelik meg, tisztelet a kivételnek... nekem Amstaffom van, nagyon szófogadó, és sajna mindíg találkozok azzal a jelenettel, hogy rátámad a kis neveletlen pincsi vagy yorki, ő rámordul, és máér el van könyvelve vadállatnak meg harcikutyának... persze vannak a nagykutyák között is neveletlenek, de véleményem szerint, nem annyi, mivel náluk nem lehet elintézni a dolgokat azzal, hogy gyorsan ölbekapom
2009. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A mi kutyusunk francia bulldog. A kis támadós ugatós kutyákat egy darabig tűri, hogy ott ugrálnak körülötte, de amikor megunja és a gazdája még akkor se viszi onnan rácsap a mancsával és lenyomja őket. No akkor a gazdinak már nem tetszik és rögtön agresszívnek titulálja a miénket.

A fiam ilyenkor simán megmondja a gazdiknak, hogy meg kellene nevelni a pici kutyájukat ahelyett hogy sopánkodnak ha valamelyik nagyobb kutyi odacsap.

Tisztelet a kivételnek.

2009. okt. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én főleg azt nem értem, miért nem próbálnak meg csinálni valamit? Miért hagyják ezt?
2009. okt. 17. 19:44
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert tudatlanok, nem értenek a kutyákhoz (nem is akarnak), az ő picikutyulimutyulija a tökéletes, a többi kutya és gazdája a hülye.

Sokkal könnyebb másra hárítani a felelősséget, mint tenni a sok éven keresztül elrontott nevelés ellen.

2009. okt. 17. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez mind igaz. Elsőnek meg üzenem, hogy aki tárgynak tekint egy állatot, az embert mindenhatónak, azt aki meg foglalkozik a kutyájával túlzásnak, az ne tartson állatot. Akinek nincs rá ideje, annak nem való. Vegyen riasztót és plüssmacit. Ha megharapna egy neveletlen kutya vagy majdnem kinyírná a gyereked (aki ugye sokkal fonsotabb mint egy állat) akkor lehet megváltozna a véleményed.

Azon kívül sokszor találkozom olyan emberekkel, akik egy egyenlő társat akarnak, a természet egy darabkáját, így nem nevelik meg, had tegyen amit akar. Természetesen ezek az állatok végül sokkal kevesebb szabadságot kapnak, hiszen nem lehet őket elvinni, elengedni mert ugye nem fogadnak szót. Sokan sajnálják a kutyát, hogy jaj szegény uralkodunk. Ezért nem kell embernek nézni. A kutyának főnökre van szüksége. De tényleg én sem értem az ilyen embereket, nagyon idegesítő a tudatlanság.

2009. okt. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
De azért amikor percekig ugat a kutya, mert meglátott egy másik kutyát a távolban, azért már észhez kéne térni és legalább rászólni.
2009. okt. 18. 10:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!