Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyánknak egyjre jobban...

A kutyánknak egyjre jobban gennyesedik a szeme, mit lehetne vele tenni? Lehet-e valami GYÓGYSZERT KAPNI RÁ?

Figyelt kérdés

Sajnos a kutyánknak gennyesedik a szeme, ugye én is észre veszem akkor parpírszebkendővel kitisztítom,meg ha bármelyik családtag úgy észre veszi akkor kitisztítjuk, ám attól félünk hogy szürke hályog lessz, és az ellen mit lehet tenni?

Vagy hogy most a gennyesedés ellen mit lehet tenni?

mert az hogy kitisztítjuk (Főleg Édesapánk ő, jó alalposan szokta, mert egész életében ugye állatokkal nőtt föl, ahogy mi is csak ő sokkal tapasztaltabb és sokkal jobban ért hozzájuk, és e-érben ő is tanácstalan, mármint a GYÓGYMÓDOT ILLETŐEN)

TEHÁT HOGY MILYEN GYÓGYSZER LÉTEZIK RÁ??



#élőlény #Beteg kiskutyák #betek őreg kutyák #beteg idős élőlények #gyúgymód #kutyáknak szem gennyezés #gorsan kéne a válasz #SEGÍTSÉGNYÚJTÁS
2013. júl. 9. 13:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hívjatok hozzá, vagy vigyétek őt állatorvoshoz. Ő megvizsgálja a szemét, és megmondja hogy mi a gond pontosan. Ehhez mérten gyógyszer/szemcseppet/krémet fog kiírni neki, azt kiváltjátok, és kezelitek vele a kutyát.
2013. júl. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%

Én kamillát főzök. azzal törlöm a kutyám szemét pár napig.

Ha nem javul, vigyétek állatorvoshoz!

2013. júl. 9. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
53%

A mi kutyánk is sokáig küzdött ezzel a problémával. Nagyon viszketett is a szeme, folyton vakarta, és közben nyüszögött.

Kezdetben kamillával borogattuk, majd többször is látta több állatorvos is. Még az állatkórházba is bevittük vizsgálatra. Azt mondták végül, hogy lehet, hogy belecsapódott egy ág a szemébe (kétségtelen, a séták során sokat kúszik-mászik nádasban, bozótosban, de hát vadászkutya, ez a dolga is neki, bár dolgozni csak idényben dolgozik), és ez még akkor is okozhat ilyen panaszokat, ha nem maradt idegentest (tüske, szálka) a szemében. Szemcseppet kapott, többfélét is, végül kb. jó egy-másfél hónap múlva szűnt meg ez a problémája.

2013. júl. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%

[link]

Ebben a linkben lejjebb kersd a szemgyulladást, és kezelését. De ha nem javúl akkor muszály lesz dokihoz vinni. Más hasznos tippeket, tanácsokat is találsz.

2013. júl. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ha gennyes, akkor valószínűleg kötőhártya gyulladása van, persze nem biztos. De a gennyesedés mindenképp betegségre utal. Az ilyen jellegű betegségek annál könnyebben gyógyulnak, minél hamarabb kezdik a kezelést.

Ez nem vicc, ha nem kezelitek meg is vakulhat a kutyus. Nekem mentett kutyám van aki egy kezeletlen gyulladás miatt meg is vakult az egyik szemére.

Úgyhogy irány a doki!

2013. júl. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
szárazság van, ilyenkor sokszor a por okozza a gyulladást, érdemes lenne venni rá valami szemcseppet, állatorvossal feliratni.
2013. júl. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 zsuzsabazsa ***** válasza:

Mindenképp vidd orvoshoz, míg rosszabb nem lesz.

Lehet, hogy folyamatos huzat éri és attól gennyesedik.

Az orvos majd ad rá kenőcsöt vagy szemcseppet.

2013. júl. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyonszépen köszönnyük a válaszokat, sajnos a mi falunkban ahol lakok ott nincs állatorvos, ám amint nemsokára elmegyünk a testvér falunkba veszünk valamilyen gyógyszert,

A Kammillázást pedig tényleg megpróbálom, régen amimor voltak kismacskáink emlékszem(lehettem olyan 8-10 éves) minden nap kammilláztam őket, reggel délben, este és segített ha jól emlékszem, nem is értem hogy felejthettem el.ÚGYHOGY mégegyszer megköszönöm az összes választ, bár mondjuk azt nem tudtam hogy szemcsepp is létezik így a kutyáknak, még az tűnik legjobbnak, az összes válaszra ment a zöld pacsi!! :)

2013. júl. 9. 18:45
 9/12 A kérdező kommentje:

Bár egy olyan pulikutyáról van szó aki egészéletében dolgozott és tényleg, mindig azt tette amit kértünk, Sosem ellenkezett Mindig ÉLETvidám volt, csak mióta meghalt mind a 2 másik kutyánk akivel még játszott és szorgoskodott azóta is kezdőttek ezek a bajok, van még 2, csak azok közül az eggyik megvan kötve (minden nap elengedem hogy had játszon és hogy Szabadon legyen) a másik kutyus meg olyan tipikus "szoba kutya" lett ő meg csak este van kint amikor már hideg van, mert egy pitbúl és boxer keverékről van szó, akinek történetesen fekete színű a bundája, meg a két kutyusból akikkel is nagyon szerettett játszani az eggyik a fia is volt, és tényleg Teljes mértékben családtagnak tekintjük, nem egy- nem kétszáz kilóméter van már a lábában,

Bár szegénynek nem csak a szemével van a baj, szegény szerintünk rákos is :(

2013. júl. 9. 18:53
 10/12 anonim ***** válasza:
Septosyl szemkenőcs ami adható még a kutyának, vény nélkül kapható humán gyógyszertárban
2013. júl. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!