Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya-macska falka? Hogy van ez?

Kutya-macska falka? Hogy van ez?

Figyelt kérdés
A JF féle módszert alkalmazom 4 hónapos kutyámon. A "szabályokat" betartom, azt hiszem működik is. Viszont van 2 cicánk is(egy pár hónapos, és egy 4 éves). A kutyus nem jöhet fel az ágyba, engedély nélkül nem mászhat az ölembe, egy csomó dolgot nem tehet, amit viszont a cicák igen. De ha a kicsivel játszik, tudja, hogy ő az erősebb. Ezt ő vajon hogy fogja fel? A cicákat hova helyezheti a rangsorba? Vajon nem zavarja ez össze? Lehet, hogy hülyeségnek gondoljátok, de komolyan érdekelne ez, és sajnos nem nagyon találtam róla semmit.
2009. okt. 18. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés! Most gondolkodtam el rajta, pedig vannak itthon szép számmal kutyák is macskák is.

Nem vagyok biztos benne, ez csak egy amolyan "úgy gondolom". Ha a falkavezér Te vagy, Te azt csinálsz, amit akarsz. Innen lefelé az állatok maguk döntik el a rangsort. A macska alul van, de a kiscica még lejjebb. Majd ha idősebb lesz a kutyusod, megfigyelheted, hogy mindent el fog követni, hogy a közéd és a cicák közé álljon. Nem fogja bántani, csak mindent elkövet, hogy ő legyen hozzád közelebb.

Hát ezt most jólmegaszontam, remélem azért érthető mire gondolok. :-)

2009. okt. 18. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
77%
Nálunk egyértelműen feljebb állnak a cicák a rangsorban, mint a mudim. Volt olyan, hogy -10 fokban a kutya a lábtörlőn aludt, mert a macska úgy döntött, hogy most ő a kutyaházban akar aludni. Nálunk előbb a macskáknak kell enni adni, mert különben beleesznek a kutyakajába. 1 évig tartott megtanítani, hogy az idegen macskákat el kell üldözni a kertből, az utcán szerencsére nem bántja őket. Nálunk egyébként pont fordítva van, a kutya bejöhet a házba, a macskák viszont nem, ők még akkor kerültek hozzánk, amikor a szüleim még nem akartak állatot a lakásba, csak a kertben lehettek, de mióta megvan a kutya, az idősebb gyakran beszökik, mert látja, hogy a kutyának is szabad.
2009. okt. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Nálunk egy szinten vannak a kutyák és a macskák. A kutyák nyalogatják a macskákat, a macskák nekidörgölőznek a kutyáknak, és van amikor együtt alszanak.

Amikor van egy kutyád, és hozol macskát (előnyös ha a kutya nem egy testes vérengző) akkor egy erős embernek le kell fognia a kutyát, és egy karmolást tűrő embernek a macskát

és egymásnak be kell őket mutatni, és a fejüket 10 centire

kell tartani egymásétól. Amikor a kutyus jelet adna arro hogy nem szimpi a helyzet (tegyük fel morog) akkor az orrára kell pöccinteni, vagy kicsit ütni ha nagyobb és mondani hogy nem szabad.

Aztán mikor már szokják egymást akkor egy tálból kell itatni őket (előnyös a tej). Ennyi az egész.

2009. nov. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az utolsóval nem nagyon értek eggyet.... A kutyáknak, főleg nagyobb korban nem tesz jót a tej. Egy tálból se kell őket itatni, mert akkor az már alapja lehet a rivalizálásnak. Valamint nem kell őket ilyen helyzetbe kényszeríteni, hogy erőszakkal egymás felé fordítani őket, mert több gondot okoz mint jót. Semmit értelme.
2009. nov. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én sem igazán értek egyet az utolsó elöttivel. A kutyát és a macskát erőszakkal összeszoktatni nem lehet. Sokkal többre lehet jutni, ha a kutyában a macska látványa jó érzést kelt. Kutya látja a macskát, adok neki fincsi falatot, simogatom. A macska amúgyis egy eléggé szemtelen és kiváncsi állat, ha nem bátja a kutya egyre közelebb merészkedik.
2009. nov. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
nem összeszoktatásról kérdeztem:)
2009. nov. 1. 19:50
 7/7 anonim ***** válasza:
Én azzal értek egyet aki azt írta, hogy te vagy a falkavezér és onnantól a falka többi tagja maga dönti el, hol áll a rangsorban. Viszont a kutya értelmezheti úgy a jeleidet, hogy te döntöttél arról, mint falkavezér, hogy a cicák álljanak közvetlen alattad, hiszen olyan kiváltságokat engedsz meg nekik amiket a kutyának nem. Ezzel egyébként nem értek egyet de ez egy másik kérdés.
2009. nov. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!